Позиція влади міста

16.08.2010 | Filed under: Некатегоризовано

В своєму депутатському зверненні до голови Львівської обласної ради п. Сеника М.Т. та голови Львівської ОДА п. Горбаля В.М., депутати Трускавецької міської ради Пілько І.Ф., Крамар Р.Я. та Яворський Ю.М. заявляють:

«Ми вважаємо, що КП «Наше місто» свідомо доведено до стану банкрутства, адже депутатами  міської ради ще 06.06.2008 року прийнято Рішення № 290, в якому вказаний шлях реформування комунальної господарки міста, однак дане рішення не виконується»

Твердження щодо свідомого доведення до банкрутства є безглуздим. Адже, гіпотетично, така зацікавленість може бути лише у кредиторів підприємства. По відношенню до КП «Наше місто» такими кредиторами є ДК «Газ України», пенсійний фонд, фонд соціального страхування, податкова інспекція та працівники підприємства з боргів по заробітній платі. Хто з них зацікавлений у банкрутстві?

Крім того, положення ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не застосовуються до юридичних осіб – підприємств, що є об’єктами права комунальної власності, якщо стосовно них органом місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього. Конституційний Суд в своєму офіційному тлумаченні роз’яснив, що органи місцевого самоврядування мають право припинити справу про банкрутство комунального підприємства як до, так і після порушення такої справи судом.

Щодо рішення трускавецької міської ради  від 06 березня 2008 року № 290, яке має назву «Про створення товариства з обмеженою відповідальністю за участю КП «Наше місто», то вказаний в ньому шлях «реформування» досить сумнівний, і ось чому.

Ще в липні 2006 року розпорядженням міського голови була створена робоча група,  перед якою була поставлена мета детально вивчити стан справ на підприємстві та запропонувати шляхи по оптимізації  його роботи. Одним з членів її був і  депутат Крамар Р.Я., який тоді ще був заступником міського голови. Група прийшла до висновку про необхідність реорганізації КП «Наше місто» шляхом виділення на його основі окремих комунальних підприємств по напрямках експлуатація житла; саночистка; благоустрій і озеленення; теплопостачання; реклама. Питання слухалось на сесії міської ради в жовтні 2006р., де депутати прийняли рішення повернутись до цього питання після проведення аудиту КП «Наше місто».

Такий аудит було проведено, кожен бажаючий мав можливість ознайомитись з його результатами. Але ініціативи щодо подальшого розгляду питання зі сторони депутатського корпусу не було.

Тільки на початку 2008 року питання знову виникло і в результаті втілилось в згадане рішення міської ради, яким  депутати надали згоду КП  «Наше місто» виступити засновником Товариств з обмеженою відповідальністю (а не виділити в окремі комунальні підприємства) по напрямках експлуатація житла; саночистка; благоустрій і теплопостачання.  Це означало, що у випадку, якби знайшовся інвестор, бажаючий вкласти кошти в якусь з цих галузей, то він мав би можливість створити з КП «Наше місто» спільне підприємство у формі ТзОВ. При прийняття цього рішення депутати випустили з уваги той факт, що такого інвестора знайти, м’яко кажучи, важко. Адже створювати ТзОВ, де інший засновник планово збитковий і коли його проблеми можуть стати проблемами новоствореного підприємства вкрай  ризиковано. Не треба забувати, що майно, яким управляє КП «Наше місто», належить громаді Трускавця, від імені якої діє міська рада. Тому якби і знайшовся такий інвестор, то він утворював підприємство з безпосереднім власником майна.

Додаток. Рішення Трускавецької міської ради від 06 березня 2008 року № 290 «Про створення товариства з обмеженою відповідальністю за участю КП «Наше місто»

«З метою покращення надання населенню комунальних послуг, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, міська рада вирішила:

1. Дати згоду Комунальному підприємству «Наше місто» виступити замовником :

1.1. Товариства з обмеженою відповідальністю «Трускавецьтепло» (робоча назва).

1.2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Трускавецьжитло» (робоча назва).

1.3. Товариства з обмеженою відповідальністю «Трускавецьсаночистка» (робоча назва).

1.4. Товариства з обмеженою відповідальністю «Трускавецьблагоустрій» (робоча назва).

2. Утворити конкурсну комісію у складі згідно з додатком № 1.

3. Виконавчому комітету Трускавецької міської ради до 01.05.2008 року розробити і подати на розгляд та затвердження ради «Положення про проведення конкурсу на право стати співзасновником товариств з обмеженою відповідальністю за участю КП «Наше місто» та умови конкурсу по кожному виду діяльності.

4. При розробці умов конкурсу забезпечити створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг міста.

5. Доручити заступнику міського голови В.Марченку до 20 березня 2008 року розробити заходи по виходу КП «Наше місто» з фінансової кризи.

6. Робочій групі, створеній згідно до розпорядження міського голови від 29.01.2008 р. № 26-р, скоригувати програму реформування житлово-комунального господарства міста Трускавця, розроблену в 2002 році Управлінням житлово-комунального господарства Трускавецької міської ради та подати на розгляд насту-пної чергової сесії.

7. Конкурсній комісії за результатами проведеного конкурсу підготувати пакет установчих документів створюваних товариств з обмеженою відповідальністю, зазначених у п.1 даного рішення, для погодження Трускавецькою міською радою та проведення державної реєстрації вищезазначених товариств з надання статусу юридичної особи.

8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні депутатські комісії.

Міський голова Л. Грицак»

Прес-служба ТМР

Просто факти

Комунальному підприємству «Наше місто» на поповнення  статутного фонду  виділялися кошти  протягом  2006 -2009 рр.   в сумі 16894,7 тис. грн. для фінансової  підтримки діяльності підприємства  з врахуванням  того ,що  виділити кошти  підприємству  ( надавачу  комунальних послуг )  із загального  фонду міського бюджету  для покриття різниці в тарифах  відповідно до  статті 31  ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»  та в повному обсязі розрахуватися за виконані  роботи пов’язані з утриманням міста  не було можливості  у зв’язку із  дефіцитом  загального фонду  міського бюджету  та недостатністю кошторисних призначень для фінансування  вищезгаданих робіт. Кошти  КП «Наше місто» виділялися  за  згодою депутатського корпусу  Трускавецької міської ради.

Одержані кошти підприємство  витрачало  на придбання капітальних трансфертів  та  на  витрати  пов’язані із  господарською  діяльністю   для  забезпечення  нормального   функціонування  підприємства :

• Придбання капітальних трансфертів  ( закупівля техніки,  закупівля  контейнерів для сміття, встановлення металевих дверей  та поштових скриньок у житлових будинках,  реконструкція  котельні , ремонт  ліфтів  та інше) – 5051,4 тис. грн.

• Витрати на енергоносії  ( природний газ, електроенергію,  покупне тепло, воду) – 7655.1 тис. грн.

• Сплата податкових зобов’язань  по  ПДВ – 1585.5 тис. грн.

• Покриття  поточних витрат підприємства пов’язаних  із виконанням робіт  по санітарній  очистці та благоустрою міста  у 2007 році , які не були  профінансовані із загального  фонду  міського бюджету через  брак  кошторисних  призначень   –  1713,0 тис. грн. ;

• Виплата  заробітної  плати працівникам та  відрахування до соціальних  фондів   –  450.8 тис. грн

• Інші витрати  ( закупівля матеріалів, ремонт  сходових кліток у житлових будинках , погашення кредиту  та інше) –  438.9 тис. грн.

Інформація про   використання коштів одержаних на поповнення статутного фонду неодноразово подавалася  депутатам   міської  ради  на  їхні  усні та письмові  запити.

Борг  підприємства за спожитий газ, який  на сьогоднішній день  становить 4 мільйони 759 тис. грн.,  виник по незалежних від господарської  діяльності  причинах  :

• Заборгованість населення за  спожиті послуги теплопостачання за опалювальний період  2009 – 2010рр. в сумі  656.1 тис. грн.

2806,2 – 2150.1 = 656.1 тис. грн.

2806.2 ; 2150.1  – заборгованість на початок і на кінець опалювального сезону  2009-2010р.

• Не оплачені УЖКГ іБ виконані роботи по благоустрою та капітальному ремонту житлового фонду за період 2009р. – 1 кв. 2010 р.  – 2257.9 тис. грн.

2009 рік   – 1317.4 тис. грн.  ( 1094 + 165.4 + 58)

1094.0  – роботи по благоустрою

165.4 – ямковий ремонт

58.0  –  капітальний ремонт

2010 рік  (1 квартал)  –  536.5 тис. грн. (зимове механічне прибирання)

2010 рік  капремонт ліфтів –  402.0 тис. грн.

• Збиток від надання послуг по підігріву води мешканцям міста у зв’язку із масовим встановленням індивідуального опалення і електричних бойлерів, а відповідно неповним  розбором води споживачами, на суму 907.9 тис. грн.

1. Фактичні доходи від надання послуг з підігріву води за період листопад 2009р. – квітень 2010р. 440.1 тис. грн. ( з ПДВ )  в тому числі по місяцях:

Листопад 2009р.      37.7

Грудень 2009р.        98,4

Січень   2010р.         68,3

Лютий  2010 р          91,7

Березень 2010р.       88.2

Квітень  2010р.        55.8

Довідка: запланована при розрахунку діючих тарифів кількість мешканців, яка  користується гарячою водою 10213 чол., а фактично скористалися гарячою водою згідно нарахувань 5360 чол. в т.ч. розрахунок за підігрів води здійснювався  по показниках лічильника  у 3800 чол.

2.  Додаткові витрати  по наданню послуг з підігріву води  1348 тис. грн.

в тому числі :

витрати на природний газ

145 дн. * 10 тис. м. куб. * 872,78 грн.   =  1265,5 тис. грн.

витрати на електроенергію

145 дн.* 90 кВт * 8 год.*  0,79  = 82,5 тис. грн.

3.  Збиток від надання послуг  907.9 тис. грн.

1348  – 440.1 = 907.9 тис. грн.

• Недоодержання  доходів у зв’язку із проведеним  перерахунком  мешканцям квартир , які самовільно встановили  індивідуальне опалення відповідно до рішень  МВК  на суму 272.2 тис. грн.

• Збитковість  діючих затверджених тарифів  на послуги  теплопостачання  по причині  значного зменшення корисного відпуску теплової енергії у зв’язку із масовим  від’єднанням споживачів  від мереж  централізованого теплопостачання та зростанням рівня  мінімальної заробітної плати , а відповідно відрахувань до соціальних фондів .   Відсутність  субвенцій з Державного бюджету  та дотації з міського бюджету  на покриття різниці в тарифах  відповідно до  статті 31  ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»

Різниця між фактичною  і плановою собівартістю  передбаченою  в тарифі склала за 2009 рік 1821.2 тис. грн.

(280.98 – 230.53 ) * 36.1 тис. Гкал. =1821.2 тис. грн.

280.98 грн. – фактична собівартість  1 Гкал. для населення

230.53 грн. – планова собівартість 1 Гкал  для населення

36.1-  тис. Гкал фактичний корисний відпуск.

За даними КП «Наше місто»

(Переглядів 16 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви