Що заважає легалізації робочих місць на Дрогобиччині?

25.05.2012 | Filed under: Публікації

Друга тема Дискусійного клубу в Дрогобичі (24 травня) носила саме таку назву. Головним експертом виступив директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, депутат Дрогобицької міськради від партії «Батьківщина», колишній правоохоронець Богдан Волошин. До речі, роботу дрогобицької біржі праці високо оцінили в області – нещодавно їм надали перше місце згідно результатів роботи, та працювати все одно ще є над чим. Міськрайонний центр зайнятості, який охоплює своєю увагою місто Дрогобич та всі села району крім Уличного, Доброгостова та Станилі (вони належать до Стебницького центру зайнятості), провів у 2011 році 811 перевірок,в результаті яких виявлено понад 200 чоловік, які працювали нелегально (насправді виявити це дуже складно).
Пан Волошин коротко розповів про недоліки нелегального працевлаштування (ненормований робочий день, праця на вихідні, неможливість поскаржитися, відсутність відпусток, лікарняних, соціального захисту, відсутність стажу тощо). В той же час багатьом підприємцям вигідно мати нелегалів, адже відпадає потреба в бухгалтерії, писанні табелів, поданні податкової та іншої звітності, не потрібні конкурси, медогляди. А головне – за цих людей не потрібно сплачувати податки. В результаті ж втрачають не тільки ті ж самі наймані нелегальні робітники, але й бюджет. Директор центру зайнятості висловив думку, що головними причинами, через які в нас так сильно поширене нелегальне працевлаштування – це 1) недосконале чинне законодавство, 2) менталітет, 3) наші пристосування. За приклад він навів Канаду, де найкраще сплачують податки турки, а найгірше … українці. «Наші не вивчають закон, а думають, як його обійти. Часто наші люди хочуть стояти на обліку як безробітні, мати пенсію по інвалідності, субсидії та інші соціальні виплати і в той же час ще й нелегально працювати», – зазначив пан Волошин.
Коротко експерт зупинився на проектах реформ, які готує віце-прем`єр Сергій Тігіпко і які можуть бути впроваджені вже після виборів. Згадувалося про великі штрафи за порушення в бухгалтерії, про нову формулу мінімальної заробітної плати та тарифну сітку. Під час дискусії окремі виступаючі висловили думку, що таким чином буде здійснюватися тиск на неугодних, а драконівські закони призведуть, що підприємці просто згортатимуть свою діяльність. Хоча необхідність певних змін не заперечував ніхто – цілком очевидними є маневри підприємців з метою обмеження наповнення бюджету своїми грішми.
«Риба гниє з голови», почав говорити Сергій Розора, а Богдан Волошин одразу ж доповнив «але чистять її з хвоста». В час, коли пан Волошин розповідав, як держава йде назустріч у питанні легалізації шляхом дотацій для створення нових робочих місць, підприємець Володимир Кондзьолка розповів про часті виклики в прокуратуру через те, що бухгалтерія його підприємства не вказала працівників як сумісників. «Я не можу перевести працівники на півставки, а змушений його звільняти, хіба це правильно?» – запитував підприємець.
Є в питанні безробіття і певні нюанси – багато молодих людей просто не бажає працювати. Для прикладу, як зазначив пан Волошин, раніше за тунеядство садили, бо була 214 стаття, тепер нічого не робити інколи подається як якийсь престиж. А роботодавці не хочуть брати на роботу тих молодих людей, чиї батьки працюють за кордоном, адже ті мають гроші від батьків і часто теж не хочуть працювати, не цінують зароблену копійку, хочуть легкого життя. Іншим моментом є ситуація із промисловими підприємствами Дрогобича – їхні працівники поповнюють лави безробітних. В той же час у школах, лікарнях та в інших установах часто працюють бабусі та дідусі, яким поза вісімдесят, а молодь стоїть на біржі праці і це її влаштовує. Та вирішити проблему в окремо взятому регіоні неможливо, загальнодержавна стратегія в цьому плані повинна бути дещо інша. І за негативний приклад наводили колишнього керівника служби зайнятості пана Галицького та його зловживання.
Фактично до якогось спільного знаменника так і не дійшли, бо час було вичерпано і зустріч і так дещо затяглася. Традиційно до кінця залишилися найстійкіші. Наступне засідання Дискусійного клубу заплановано провести знову через два тижні.

Володимир Ключак

(Переглядів 89 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви