«…Такої узурпації з боку влади, яка є нині у Дрогобичі, я ніде бачив…»

04.02.2013 | Filed under: Публікації

 31 січня відбулася XXVIII сесія Дрогобицької міської ради, яка ще раз підтвердила недолугість правління нашої влади. Розпочалася вона з протистояння міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського та громади міста, яка прибула в сесійну залу для того, аби проконтролювати, як влада має намір вирішити їхні наболілі питання. Їхнім намірам не перешкодила навіть міліція, яку міськвиконком виставив навпроти ратуші та перед входом до сесійної зали. Для дотримання правопорядку. Кого охороняли правоохоронці і від кого, невідомо? Депутатів та міськвиконком від громади міста, яка вимагала захисту своїх законних прав? Від громади міста, яка обирала цю владу? На свою голову… А влада навіть не додумалась, що для того, аби зняти соціальну напругу в залі, яка виникла завдяки її недолугому правлінню, треба було просто дати можливість висловитися представникам громади міста перед тим, як мали виступити депутати. 

Та й наболілих питань назбиралося чимало: освітяни прийшли висловити владі своє „фе” з приводу внесення зміни до рішення сесії Дрогобицької міської ради від 27.12. 2012 р. №827, додаток 10 („Заходи щодо оптимізації видатків бюджетних установ на 2013 р.”), аби вилучити з додатку пункт про об’єднання ЗОШ №8 та ЗОШ №16 на базі ЗОШ №16, ЗОШ №15 та ЗОШ №3 на базі ЗОШ №3, ЗОШ №11 та ЗОШ №18 на базі ЗОШ №18, яке місцеве самоврядування назвало оптимізацією мережі загальноосвітніх шкіл Дрогобича і Стебника. Оскільки за виконання такого рішення „оптимізовані” вчителі поповнять лави безробітних. Доведені до відчаю колишні працівники ресторану „Берізка” прийшли вимагати від влади виплати заробітної платні, заборгованість якої на сьогоднішній день сягає понад півмільйона гривень. Підприємці промислового ринку, що на П. Орлика, яких без їхньої згоди адміністрація КП „Дрогобицький ринок” переносить на інше місце торгівлі також не пасли задніх. Вимагали у влади вирішення їхнього питання, якого вони добиваються більше половини року. У сесійній залі був присутній і директор Дрогобицького ринку промислових товарів, які були у вжитку “Чагарі”, Ігор Кушнір. Оскільки підприємство під загрозою закриття. На думку адміністрації ринку, такий вирішальний крок змушує їх робити влада, оскільки закриває очі на дії тих підприємців, котрі не хочуть сплачувати податки та оренду за землю. Поглянути справним оком юриста та колишнього депутата місцевої ради на колізії та перипетії, що відбувалися в сесійній залі того дня, прибув відомий політичний і громадський діяч Павло Барнацький. А пристрасті на сесії вирували! Особливо, коли слово було надане депутатам-опозиціонерам Михайлові Ваврину, Олегові Хрущу (голові фракції „Свобода”), Володимиру Ямельницькому (партія „Удар”), Сергію Гориславському (Партія регіонів).

Завжди спокійний та розважливий депутат Богдан Пристай у своєму виступі звернув увагу на те, що у хлібобулочних виробах в Львівській області було виявлено картопляну та хлібну палички. З цього приводу застеріг владу – заборонити у Дрогобич ввіз хлібобулочних виробів зі Львова.

Войовничий опозиціонер Михайло Ваврин наголосив на тому, що Україна за наданням свободи слова посідає 158 місце. Навіть Алжир йде попереду нас. Що ж тут скажеш – прикро, але факт: Україна знову повертається до протистояння преси і влади, а найчастіше головними порушниками прав журналістів є міліція та силові структури. Такими є висновки моніторингу порушень прав журналістів, який проводить Інститут масової інформації і зафіксовані вони у щорічному бюлетені «Хроніка свободи слова». Далі Михайло Васильович оприлюднив інформацію про те, що Дрогобицьке товариство „Просвіта” адресуватиме голові Донецької облдержадміністрації та голові Донецької облради обурливого листа. Бо владні структури Донецька, за його словами, дозволили собі шельмувати Світлу Пам’ять Нескореного поета, що пройшов „совєтські” репресії, Василя Стуса. І звинуватив владу у тому, що за каденції сьогоднішнього міського голови Олексія Радзієвського „Просвіта” просто занепадає. Як депутат, який прозвітував перед громадою міста за свою діяльність та оприлюднив свій звіт у ЗМІ, Михайло Ваврин дав пропозицію, що варто було б громаді міста заслухати й інших депутатів, особливо тих, які були обрані за партійними списками, на зборах. Збори ці повинен вести той, кого обере громада. І виявив бажання їх вести особисто.

– Нагадую вам, шановні, – звернувся п. Ваврин до присутніх у сесійній залі депутатів, і Рух „Чесно” нагадує вам, що у відповідності до чинного законодавства, депутат є підзвітний і підконтрольний громадськості.

Михайла Ваврина підтримав Олег Хрущ, і з цього приводу вніс пропозицію – заслухати на сесії звіт голови архітектурної ради Олександра Коростельова, звіт першого заступника міського голови Олександра Коростельова, звіт директора КП „Дрогобицький ринок” Віталія Мойсеєнка, та звіт директора Інституту розвитку міста, депутата Дрогобицької міської ради Михайла Лужицького. Публіка в залі привітала таке рішення схвальними оплесками.

Депутат Сергій Гориславський під час свого виступу акцентував увагу на тому, що у Дрогобичі скоро продаватимуть повітря, а не тільки підприємство „Тустань”, яка є на балансі міської ради (приміщення просто „шматують”). Вже продають підвал під склад, а там, за словами Сергія Орестовича, знаходяться комунікації приміщення… Його одразу ж „осадив” депутат від „Фронту змін” Ростислав Росоха, мовляв, Сергій Гориславський, запропонувавши зняти з порядку денного питання про приватизацію приміщення „Тустань”, просто лобіює свої інтереси, бо є директором ресторану, який знаходиться у приміщенні „Тустань”. Хоча насправді директором ресторану є його мати. Той у відповідь заявив, що начальник управління комунальних ресурсів, депутат Ростислав Росоха заявив на засіданні, що якщо потрібно – міська рада продаватиме не тільки „Тустань”, а й повітря. Пристрасті просто „закипіли”. Аби уникнути блокування трибуни, до якої Сергій Гориславський закликав присутніх у залі Дрогобича, слово взяв Олег Хрущ і запропонував ставити питання на поіменне голосування. Але депутатів за таку пропозицію проголосувало лише 14 (із 46 народних обранців). Решта підтвердила мою думку, що вони є „тушками” влади.

Обурений Сергій Гориславський розповів присутнім, що відчужується земля замість КП „Дрогобицький ринок”, оскільки є дві стоянки, які хочуть „прихватизувати” зацікавлені особи, що нині представляють владу. Настав час обуритися й громаді міста, яка завирувала, наче у вулику. До речі, жодне із запропонованих Олегом Хрущем питань, депутати -„тушки” не підтримали. Олег Хрущ та Володимир Ямельницький винесли на порядок денний ще одне питання: зняти з порядку денного питання про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під садівництво та городництво, оскільки депутати, які отримали ці землі, аж ніяк не використовують їх під садівництво і городництво. Пропозицію цю також не підтримали. Зате підтримали звіт про роботу секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика за 2012 рік (його визнали задовільним 33 депутата). До речі питання щодо внесення зміни до рішення сесії Дрогобицької міської ради від 27.12. 2012 р. №827, додаток 10 („Заходи щодо оптимізації видатків бюджетних установ на 2013 р.”), аби вилучити з додатку пункт про об’єднання ЗОШ №8 та ЗОШ №16 на базі ЗОШ №16, ЗОШ №15 та ЗОШ №3 на базі ЗОШ №3, ЗОШ №11 та ЗОШ №18 на базі ЗОШ №18, міська рада так і не внесла у порядок денний. Хоча напередодні з цього приводу двічі засідала освітянська комісія (голова Лариса Тертека) і, уважно вивчивши ситуацію, винесла відповідне рішення – врегулювати питання мирним шляхом, внести зміни у рішення сесії Дрогобицької міської ради стосовно бюджету (додаток 10, № 827) на користь загальноосвітніх шкіл міста, що підлягають реорганізації. Це не стосується п. 4 даного рішення щодо передачі приміщення педагогічного ліцею на обласний бюджет. Дане рішення комісія рекомендує винести на розгляд сесії.

Та де там, виконком просто проігнорував рішення освітянської комісії. Але депутати не дозволили оминути цього питання, тим більше, що педпрацівники восьмої школи, які були присутні в залі, вимагали вирішення цього доволі прикрого інциденту, який виник з боку влади. І його таки внесли до розгляду сесії порядку денного. Заодним, внесли й питання щодо невиплати заробітної плати працівникам ресторану „Берізка”. Від Михайла Ваврина надійшла пропозиція – розглянути питання, яка доля чекає тих селян, що торгівлею молочними продуктами заробляють собі на шмат хліба, за умови, коли збудують молочний ринок? Проте на порядку денному стояло близько шістдесяти питань: соціальні, економічні, питання приватизації, земельні питання, затвердження цільових Програм. Тому до розгляду цього питання депутати так і не дійшли. Не підтримали депутати і свого колегу Олега Хруща з приводу зняття з розгляду порядку денного питання щодо надання дозволу на встановлення малих архітектурних форм, оскільки вони засмічують старовинне місто Дрогобич і псують його архітектуру.

Не вдалося вияснити і те, хто допустив фальсифікацію рішення щодо ринку „Чагарі”, яке було включене до порядку денного, а потім чомусь із рішення міської ради той пункт, за який депутати проголосували, загадково щез? Цю проблему озвучив на сесії Олег Хрущ. А депутат Михайло Ваврин додав, що з цього приводу слід би було звернутися до прокуратури, аби хтось з чиновників поніс за це відповідальність за зловживанням службовим становищем, оскільки на попередній сесії за подачі лічильників вкралася завідома неправдива інформація. Звернули увагу депутати на те, що рішення долі молочного ринку не було прийняте депутатами, а у звіті секретаря ради Тараса Метика написано, що воно було прийнято. Як заявив депутат Олег Хрущ, розпорядником землі є міська рада, відповідно, і підпис під документацією має стояти секретаря ради. Незрозуміло, чому під документами, що стосуються земельних питань, стоїть підпис Олександра Коростельова, а не Тараса Метика?

Слово мав і начальник відділу освіти, депутат Дрогобицької міської ради Петро Сушко, який наголосив на тому, що питання в освіті визрівало давно. За 10 останніх років у Дрогобичі кількість учнів у школах зменшилася від 15,796 до 9,270. Відповідно, скоротилася й мережа з 484 до 374 (зменшилося 110 класів). На одного учня виділяється коштів 6,832 грн. в рік. Отож, ЗОШ №1, яка нараховує 971 учня, повинна була отримувати з бюджету в рік 1 млн. 633 тис. 872 грн., ЗОШ №2 (805 учнів) – 5 млн. 499тис. 760 грн., ЗОШ №4 – 5 млн. 800 тис. грн. Бюджетний Кодекс пише, що відділ освіти повинен забезпечити фінансування Законом захищених статей. Тому освіта змушена платити усім установам заробітну плату, розраховуватися з усіма за енергоносії. І виходить, що школи, які фінансуються з держбюджету, втрачають на фінансуванні: ЗОШ №1 втрачає 1 млн. 540 тис. 672 грн., ЗОШ №2 – 248 тис. грн., ЗОШ №4 – 1 млн. 169 тис. грн. Зате, відповідно, йде дотування інших шкіл, які не мають відповідної наповнюваності класів. Через таку невтішну картину, минулоріч освітою не було виплачено коштів на оздоровлення техперсоналу. Бо, відповідно, не було фонду оплати праці. Цього року, як запевнив Петро Сушко, буде те ж саме. І додав, що минулого року по Львівській області було закрито і реорганізовано 12 шкіл. У цьому році питання оптимізації, згідно з дорученням першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова, буде проводитися по всій Україні.

Слово мала й депутат Дрогобицької міської ради Лариса Панькевич. Як директор школи, вона внесла пропозицію, наголошуючи на тому, що шістнадцята школа заслуговує на те, аби з фонду розвитку міста їй виділити кошти на будову басейну.

Від імені освітян восьмої школи виступила педагог-організатор Наталія Чайковська, яка просто прохала владу – не закривати їхню школу, адже вчителі залишаться тоді без роботи. Ніхто з директорів шкіл педколектив на роботу взяти не зможе. У них самих є педпрацівники з неповним тижневим навантаженням. Як запевнила п. Наталя, зруйнувати легко. А спробуй – збудуй. Підростає малеча, класи наповняться. Куди тоді влада подіне дітей?

З тяжкими муками, двічі оголосивши перерву, міський голова та секретар ради нарешті „родили” відповідні рішення. Одне з них, як виявилося згодом за подачі завідувача справами міськвиконкому Євгена Шильника, якого по праву в міській раді вважають „сірим кардиналом”, підтасувавши попереднє рішення з пропозицією освітньої комісії. Освітянська комісія, аби зняти нервову напругу громади міста, видала одне рішення, а Євген Юрійович – інше, угодне владі. Але пильні депутати-опозиціонери не дали владі жодних шансів шубравити. Тому освітянам на сесії міським головою Дрогобича Олексієм Радзієвським було оголошено рішення влади у новій редакції: привести показники мережі штатів та контингентів установи закладів у відповідність до розмірів коштів, передбачених на їх утримання у 2013 р., не допускати росту чисельності працівників та їх структурних підрозділів, забезпечивши максимальне використання наявних потужностей. Вжити конкретних заходів щодо оптимізації видатків бюджетних установ згідно з додатком №10; в розділі, що стосується установ освіти, вилучити пункти щодо об’єднання загальноосвітніх шкіл Дрогобича та Стебника та викласти їх у щойно викладеній редакції. Перевести передачу на фінансування з обласного бюджету педагогічний ліцей з 1. 09. 2013 р. Далі у рішенні йдеться про те, аби обмежити використання бюджетних коштів для закупівлі обладнання та шкільного інвентаря. Одним словом, перейти на жорстку економію. Контроль за виконанням завдання покладено на комісію міської ради з питань бюджету, планування фінансів, тіньової політики та інвестицій (голова Орест Скірко), та на постійну комісію з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї та спорту (голова Лариса Тертека).

Працівників „Берізки” мер запевнив, що виплата їхніх коштів буде погашена до початку квітня. І одразу дав доручення проконтролювати це питання юридичному та фінансовому відділам міської ради і засвідчити контроль протоколом.

Було підтримано і клопотання Сергія Гориславського щодо нищення мармурових плит на площі Шевченка, які руйнують байдужі дрогобичани. Дехто, як запевнив, п. Сергій, їх просто виколупує і несе додому. Клопотання секретар ради Тарас Метик обіцяв задовольнити, залучивши до цього правоохоронців.

Підприємців ринку, що торгують на П. Орлика мер запевнив, що ніхто не має права пересувати їх з місця торгівлі без їхньої згоди, і це питання він проконтролює особисто.

Підбивши підсумки сесії, свою думку висловив і Павло Барнацький, який був неприємно вражений подіями, що там відбулися. Пропонуємо вашій увазі його точку зору.

 Я – людина, яка вже прожила життя, був депутатом місцевої ради, 13 років є у Верховній Раді. Бував на сесіях обласних, місцевих, районних рад України, але такої узурпації з боку місцевої влади, яка є нині у Дрогобичі, ніде не бачив. Те, що чинить дрогобицька влада, є грубим порушенням законів. По-перше, грубо порушується регламент сесії Дрогобицької міської ради. Депутати виносять на розгляд сесії наболілі питання. Вони ретушуються, перекручуються, і подаються вже зовсім у іншій іпостасі. По-друге, коли народ починає вимагати, ставити питання на поіменне голосування, більшість депутатів просто ігнорує думку громади міста. По-третє, Олексій Васильович, певне, був не при собі, коли говорив депутатам: „Давайте спочатку розглянемо це питання, а тоді знімемо його з порядку денного”. Якщо вже питання розглянеться, немає сенсу його знімати.

 З того, як голосують депутати, видно, що на сесії домінує більшість депутатів-однодумців міського голови, які абсолютно не дбають за інтереси народу, а лише за свої власні. Отож, складається враження, що у Дрогобичі абсолютно немає демократії.

 Даючи оцінку партії регіонів, з жахом помічаю, що дрогобицькі депутати ведуть себе не краще. Коли побачив біля ратуші міліцію, подумав, що сесія відбувається не у демократичному Дрогобичі, а у Богом забутому Іллічевську за радянських часів. Якщо влада оточує себе міліцією, значить вона боїться народного гніву. Коли побачив, що міліція не хоче пускати на сесію громадськість, запитав у правоохоронців: „Хто вам дав на це право? Адже це – виборці. За Законом, кожен мешканець міста, який обрав певну владу, має право, і, навіть, зобов’язаний брати участь у засіданні сесії міської ради, слухати, які питання вирішуються”. Якщо потрібно, і втручатися у ведення сесії. Не можу зрозуміти – чому депутати Дрогобича так бояться поіменного голосування? На мою думку, таких депутатів треба ганьбити. Ініціювати питання щодо пікетування кожного з них за місцем проживання. Нехай їхні виборці, їхні родини, та й усі мешканці міста знають в лице депутата-„тушку”.

Голові міста вносить зауваження один із депутатів-опозиціонерів, що у встановлений Законом термін не розглянуто 10 його запитів. І він не знає, як на мера вплинути. Дуже просто. Є 351 ст. Кримінального Кодексу України, згідно якого перешкоджання законній діяльності депутата несе за собою відповідальність перед Законом. З приводу цього питання достатньо звернутися у прокуратуру щодо корупційних діянь влади.

Невже Дрогобицьку міську раду ніхто ще належним чином не опозиціонував? Хто дав право цій владі оптимізувати освітню мережу шляхом скорочення шкіл? І, як я зрозумів, незаконно. Коли почув про це, то в мене склалося враження, що я в далекому Луганську. Чи, в Стаханові. Як можна в часи Незалежності України безсердечно „різати” по живому – скорочувати одразу три школи. Чи далекий той час, коли ця влада скорочували дитячі установи? Це тільки манкурти та перевертні можуть так робити! Приймати рішення про закриття шкіл. Через 10-15 років де ми дітей будемо вчити? На 1 місце буде п’ять учнів… Тоді ми, вибачте на слові, будемо випускати зі школи дебілів. Бо не можна в одному класі виховати і навчити 50-60 осіб. За таке ганебне рішення треба весь виконком гнати з ратуші в шию!

У Верховній Раді прийняли недолугий Закон „Про бюджет України”. І це вже визнали й депутати-регіонали. І виступають тепер через одного, що ми повернемось до цього питання в березні місяці цього року. Якщо в березні будуть внесені зміни у держбюджет, то чого ж би то вам отут, на місці, не боротися за те, аби збільшити субсидії щодо фінансування для трьох шкіл. Бо ж закрити легше всього. Хотілося б запитати владу Дрогобича: „А чи зверталася вона, приймаючи бюджет міста, до Кабміну, до Львівської обласної держадміністрації, до Президента, з тим, що недофінансування в галузі освіти змушує відділ освіти закривати школи? Бо ж відомо, що уряд ”обрізав” фінансування лише Заходу, а Сходу виділив й надлишки. Але ми не підемо на це!”.

Одного з депутатів”-тушок” Дрогобицької міської ради, який на всі боки вислужується перед владою, ігноруючи інтереси народу, Павло Барнацький пообіцяв виключити з партії. Тим більше, що той депутат (нині він відає департаментом міського господарства) пройшов за партійними списками від Партії захисників вітчизни.

Вікторія Лишик

(Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви