Трускавецька влада хоче поставити на коліна санстанцію?

27.03.2012 | Filed under: Публікації

Наша трускавецька влада постійно кудись вляпається. Як не у скандали з необґрунтованими підвищеннями тарифів, то в судові справи з художниками. Як не в боротьбу із стихійною торгівлею, то в перенесення тієї ж торгівлі на центральну площу міста. Як кажуть, хочуть зробити добре, а виходить як завжди.

Та скандал, який може розгорітися вже найближчим часом – досить особливий, якщо не сказати специфічний. Як інформує наше джерело зі Львова, трускавецька влада вирішила знову повоювати – на цей раз із санстанцією. На ім’я головного державного санітарного лікаря Львівської області Романа Павліва надійшов лист із Трускавецької міської ради за підписом Руслана Козира. Лист за вхідним номером № 18/2 – 523/1 датовано 21 лютого 2012 року, йдеться в ньому про те, що Трускавецька міська санітарно-епідеміологічна станція орендує будівлю за адресою м. Трускавець, провулок Тихий, 1, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення і оскільки потрібно провести ремонт будівлі (реставраційно-ремонтні роботи), то міська влада Трускавця хоче … припинити дію договору оренди із санстанцією. Для чого? А для того, щоб після ремонту, який був би зроблений невідомо за які кошти, будівля могла б бути використана органами виконавчої влади.

Якщо простіше, то суть справи зводиться до того, що трускавецька влада хоче вигнати трускавецьку санстанцію з будівлі, яку та займає вже не один десяток років. Привід банальний – санстанція ніби не виконує п.5.5. Договору оренди № 73 від 14 травня 2003 року, тобто не страхує майно, а це якимось чином, на думку влади Трускавця, посилює ризик знищення будівлі. Аж страх збирає – невже міська влада має намір підпалити будівлю чи закласти під неї вибухівку? Та жарти жартами, а справа досить серйозна – з іскри непорозуміння може розгорітися скандал, від якого програє не лише міська влада Трускавця, а й кожен, хто у своїй щоденній роботі стикається із санстанцією. А хто ж із нею не стикається – це вже питання з розряду риторичних.

Отже, Трускавецька міська рада вважає, що будівля знаходиться у комунальній власності і посилається на рішення Львівського облвиконкому № 44 від 28 січня 1986 року, але насправді все далеко не так. 8 жовтня 2002 року (тобто через 16,5 років після прийняття вищезгадуваного рішення облвиконкому) депутати Львівської обласної ради на IV сесії IV демократичного скликання прийняли рішення № 48 під назвою «Про надання згоди на передачу об’єктів спільної власності територіальних громад області до державної власності». В цьому рішення чорним по білому написано, що відповідно до статей 4, 28 та 35 Закону України «Про власність», пункту 32 статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 2, 5 та 6 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» та згідно з рядом інших законодавчих та нормативних актів (їх перелік досить великий), Львівська обласна рада вирішила «дати згоду на передачу об’єктів спільної власності територіальних громад Львівської області санітарно-епідеміологічної служби до державної власності і до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України».

28 липня 2004 року виходить у світ розпорядження Кабінету Міністрів України за № 520-р та підписом тодішнього Прем’єр-міністра (а нині діючого Президента України) Віктора Федоровича Януковича. Розпорядження має назву «Про передачу цілісних майнових комплексів санітарно-епідеміологічних станцій із спільної власності територіальних громад областей та комунальної власності територіальної громади м. Севастополя у державну власність». Цим розпорядженням у державну власність передаються комплекси санстанцій – вони до того часу були спільною власністю територіальних громад. Серед інших у списку значиться і будівля трускавецької міської СЕС за адресою провулок Тихий, 1. В переліку до цього розпорядження вона знаходиться між Стрийською та Червоноградською міськими санстанціями.

Здавалося б, остаточна крапка в усій цій історії – акт приймання-передачі по трускавецькій санстанції. Акт підписало як мінімум 10 осіб – починаючи від заступника міністра Міністерства охорони здоров’я України Бережнова Сергія Петровича (голова комісії) та головного бухгалтера МОЗ України Лузан Валнтини Іванівни – аж до тодішнього головного державного санітарного лікаря міста Трускавця Аркатова Леоніда Павловича та головного бухгалтера Трускавецької міської СЕС Махньової Оксани Іванівни. Серед підписантів документу значиться і Павлів Роман Михайлович, головний державний санітарний лікар Львівської області (і тоді, і тепер). Документ засвідчує, що 1 жовтня 2005 року комісія здійснила обстеження будівлі, в якій адмінбудинок – з 1963 року, а корисна площа приміщень якої – 330 квадратних метрів. Будинок у провулку Тихому, 1 у Трускавці, побудований у 1920 році під пансіонат «Вавель», остаточно перейшов у державну власність.

Стосунки трускавецької влади та трускавецької санстанції рідко коли були ясними та безхмарними. І на це є ряд причин. Санітарно-епідеміологічна служба безпосередньо не підпорядковується місцевій владі. А влада хотіла б мати на посаді головного лікаря свою людину, тоді деякі питання могли б вирішуватися значно швидше, навіть якщо і не зовсім законно. Мова йде і про статус питного озера та можливість використовувати воду з нього, і про дозвіл на експлуатацію закладів освіти, культури та інших, і навіть про тиск на неугодних. Та санстанція ніколи не «лягала» під місцеву владу, дотримуючись букви закону, діючи виключно у межах своїх повноважень, виконуючи на совість свої функції – компетентно та неупереджено.

Те, що теперішня трускавецька влада має намір підімнути під себе трускавецьку санстанцію, було видно неозброєним оком вже давно – хоча б із наказової форми звернень міського голови Р. Козира головному державному санітарному лікарю Трускавця Н. Когут (під час понеділкових нарад). Та до цього часу утримувалася позірна рівновага. Міська влада, вимагаючи від санстанції звільнити приміщення у провулку Тихому, 1, цю рівновагу порушує, а образно кажучи, викликає вовка з лісу, викликає вогонь на себе. І не тільки на себе.

По-перше, наведені нами вище докази свідчать, що місцева влада не має жодних аргументів, щоб ставити умови санстанції виселитися з приміщення, яке та займає десятки років і яке знаходиться у власності державній, а не комунальній. По-друге, в час, коли тривають укрупнення та пертурбації і в податковій, і в медицині, і в санстанції, і в МНС, і в інших контролюючих органах, влада Трускавця як мінімум чинить дуже нерозумно. Трускавецький відділ МНС не відстояно, трускавецька лікарня може бути втрачена, ще не відомо, як завершиться реорганізація податкової (для прикладу, минулого тижня було ліквідовано як окрему структурну одиницю податкову у Бориславі – її приєднали до Дрогобича, а в Бориславі залишили тільки відділення). Тому будь-які дії супроти трускавецької санстанції є на руку ліквідації цього органу як окремої структури. А чи легше буде вирішувати і владі, і пересічним трускавчанам (в тому числі підприємцям) справи у регіональній дрогобицькій санстанції чи у випадку приєднання Трускавця як території до санстанції бориславської? Та звісно, що ні.

Як мінімум дивною виглядає і позиція влади, що санстанція повинна віддати будівлю, а влада зробить там якусь реконструкцію, проведе ремонтні роботи. Навіть за влади попередньої, коли коштів у міському бюджеті було набагато більше, утримання будівлі пам’ятки архітектури місцевого значення у провулку Тихому, 1 лежало виключно на плечах міської санстанції. І те, що ця будівля ще не завалилася, а функціонує і має досить непоганий вигляд – заслуга її теперішніх господарів.

Намагання влади жати там, де вона не сіяла і збирати, де не розсипала, може призвести до загострення стосунків із обласною санстанцією. Ми, до речі, висловлюємо вдячність нашим львівським джерелам за те, що попросили нас підняти цю тему – суто як застереження міській трускавецькій владі, щоб вона не робила різких рухів. Адже були випадки у Львівській області, коли органи виконавчої влади подавали в аналогічних справах санстанцію в суд і суд вигравала СЕС, а не місцева влада. Ігри з державною контролюючою організацією – це ігри з вогнем. Замість сприяти поглибленню співпраці різних гілок влади та державних установ трускавецька влада лізе на рожен, ризикуючи викликати адекватну відповідь зі сторони львівської санепідемстанції.

«Трускавецький вісник» готовий розмістити позицію як місцевих органів влади (мера Р. Козира чи начальника управління комунальним майном ТМР М. Габшія, який готував лист до області), так і головного державного санітарного лікаря м. Трускавця Н. Когут. Наталія Миколаївна у телефонному режимі підтвердила нам, що такий лист від влади міста дійсно було надіслано і що у санстанції готові розглянути пропозиції переходу в інше приміщення, яке б відповідало всім стандартам. Та щось нам здається, що навряд чи трускавецька влада може запропонувати санстанції рівноцінне приміщення, хоча вона і зобов’язана це зробити. Наше джерело інформує, що в мерії пропонуватимуть для СЕС закинуті споруди міської лікарні, тим більше, що у трускавецькій лікарні скорочення з початком реформування медичної галузі неминучі, адже лікарню немає кому відстояти. Та ці приміщення не відповідають вимогам навіть для адмінбудинків, не кажучи вже про лабораторії, котрі діють у структурі Трускавецької МСЕС.

Ми відслідковуватимемо, як надалі розвиватимуться події навколо цієї справи. А висновок напрошується сам собою – хтось дуже охочий до ласого шматка, яким є триповерхова красива будівля санстанції майже в самому центрі міста, у надзвичайно вигідному районі. Та от тільки щоб цей «хтось» не подавився…

Володимир Ключак

(Переглядів 366 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви