Відображення проблеми дитячого церебрального паралічу та способів лікування

02.06.2015 | Filed under: Акценти

1) Що це таке і які причини виникнення?
Дитячий церебральний параліч – це патологічний стан, що виникає внаслідок гіпоксично-ішемічного ушкодження плода і характеризується розладами руху та чутливості, психоемоційними розладами, порушення мови та ковтання, больовим синдромом, епілептичними судомами. Згідно статистичних даних, близько 40% дітей хворіє ДЦП. Складна недуга, що характеризується значною стійкою інвалідизацією новонароджених дітей.
Основною причиною виникнення даного захворювання є внутрішньоутробна гіпоксія (кисневе голодування), яка виникає внаслідок порушення матково-плацентарного кровотоку у жінок з відшаруванням плаценти/загрозою викидня, важкими ранніми та пізніми гестозами, кровотечею під час вагітності і як наслідок анемією (зниженням рівня гемоглобіну) та гіпоксією, гіпербілірубінемії за рахунок резус-конфлікту. Важливими факторами, що сприяють виникненню дитячого-церебрального паралічу у плода є вживання алкоголю та паління, особливо в ранні терміни вагітності, тому матері повинні думати про те що вони роблять під час вагітності та чим це може загрожувати їхній майбутній дитині та їм.
Хвора дитина в сім’ї – це проблема. Проблема як в середині сім’ї – для матерів найчастіше, бабусь, дідусів, томущо дитина потребує особливого догляду (діти не лише з неврологічним дефіцитом – парезами, а й з психо-емоційними розладами), потребують постійного лікування, реабілітації, особливо протягом першого року життя, оперативного втручання з приводу гідроцефалії чи значного ступеня больового синдрому, так і ззовні родини – це сплив соціуму та сприйняття даної дитини навколишнім світом – іншими дітьми та людьми. Дане захворювання є значною проблемою і «навантаженням» безпосередньо на саму дитину, особливо, якщо дане захворювання супроводжується судомним синдромом (симптоматичною епілепсією) – діти не розуміють що з ними відбувається.
Дана патологія може супроводжуватися і іншими вадами розвитку – гіпоплазією кульшових суглобів, деформації хребта, дизрафізмом та спинно-мозковими килами, вродженими вадами серця, бронхо-легеневої системи і т.д., що теж в свою чергу потребу додаткового лікування, впливає на якість, тривалість життя дитини і потребує додаткових витрат зі сторони сім’ї.
2) Як діагностувати дане захворювання?
Діагноз встановлюється на основі клінічного неврологічного огляду дитини: визначається ступінь неврологічного дефіциту – форми дитячого церебрального паралічу
диплегічну форму (нижні кінцівки поражені більше, ніж верхні) – Хвороба Літтля; тетраплегічну форму (всі кінцівки поражені в рівній мірі); геміплегічну (одностороннє пораження, домінує пораження руки); подвійну геміплегічну форму (верхні кінцівки поражені більше, ніж нижні) – спастичний варіант перебігу, дискінетичну, атактичну, змішану та методів нейровізуалізації – нейросонографія, КТ, МРТ-дослідження головного мозку, де візуалізуються відповідні даному діагнозу зміни – мікроцефалія, розширення шлуночкової системи, ділянки лейкомаляції і т.д. Дифдіагностику потрібно проводити і з генетичними захворюваннями, такими як синдром Айкарді, наприклад та іншими генетичними захворюваннями.
Важливе значення має зібраний анамнез захворювання дитини, а саме: перебіг вагітності матері – наявність кров’янистих виділень під час вагітності, біль в низу живота, гестози різного ступеня вираженості, що вже буде насторожувати щодо імовірність виникнення ДЦП у плода і потребує відповідного лікування в той момент з метою попередження виникнення даного захворювання. Під час контрольних УЗД – дослідженнях в 1,2,3 триместрах вагітності зазвичай визначається – відшарування плаценти, порушення формування плода – асиметрія кінцівок. Під час пологів – фактором ризику також буде обволікання пуповиною довкола шиї плода. Однак клінічні прояви захворювання проявляться в незначно пізньому періоді.
Оцінювання розвитку рухових функцій дитини в динаміці здійснюється за допомогоюшкал GMFCS (Gross Motor Function Classification System/класифікація великих моторних функцій), MACS (The manual ability classification system/класифікації виконання функцій руками) та шкалою м’язового тонуса Ашворса.
3) Сучасні методи лікування
Дитячий церебральний параліч вважається невиліковним захворюванням. Всі зусилля спрямовані на симптоматичне лікування спастичності, (застосовуються міорелаксанти), контрактур (основна проблема), больового синдрому пов’язаного з ними, деформацій, купірування епілептичних судом протиепілептичними засобами, препарати, що стимулюють обмінні процеси в мозковій речовині – церебролізин, пірацетам (не застосовується у дітей з епілепсією!), енцефабол. Диспорт (ботулінічний токсин А) застосовується для лікування еквіно-вальгусної деформації стопи та значної спастичності м’язів нижніх кінцівок, ортезування та гіпсова іммобілізація як етапи боротьби з контрактурами. При неефективності лікування медикаментозного та наростанні больового синдрому застосовується нейрохірургічне оперативне втручання – задньої різотомії. Наявність гідроцефалії потребуватиме виконання оперативного втручання – вентрикуло-перитонеального шунтування чи ендоскопічної вентрикулоцистерностомії. Супутні вроджені вади серця чи спинного мозку потребують також додаткових оперативних втручань: спинно-мозкова кила – пластики дефекту та ушиванняя грижового мішка (оскільки вона може супроводжуватися ліквореєю) незарощена боталова протока – мікрохірургічної пластики овального отвору. Медична реабілітація, ЛФК, масаж супроводжує вищевказане лікування. Протипоказами до неї є лише наявність епілептичних судом, гідроцефалія чи врожені соматичні захворювання.
Хочеться приділити увагу тому, що важливо для читачів Вашої газети – це метод регенеративного лікування організму дитини з ДЦП за методикою І. З. Палінського, що дозволяє вилікувати ДЦП – забезпечити ріст кінцівок та їх симетрію, забезпечити доформування кульшових суглобів, забезпечити відновлення об’єму рухів у кінцівках та наростання м’язової сили, забезпечити відновлення мови та ковтання, відсутність судомних нападів. Після завершення даного курсу лікування діти навчаються в школах, університетах та живуть нормальним здоровим життям.
Статтю підготувала Зоряна Грабар

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви