Як запобігти вірусним гепатитам?

25.11.2013 | Filed under: Акценти

Вірусний гепатит – це розповсюджене і небезпечне захворювання, попередити його в більшості випадків простіше, аніж потім лікувати його. Тому до першочергових заходів профілактики можна віднести постійну роз’яснювальну і просвітницьку роботу. Люди, особливо молоді, повинні знати про те, що таке гепатит і як запобігти захворюванню.

Гепатит А і гепатит Е передаються фекально-оральним шляхом, досить легко попередити  якщо дотримуватись елементарних правил гігієни: мити руки перед їжею і після відвідування туалету, не їсти немиті овочі та фрукти, не пити водопровідну воду (не перекип’ячену) чи воду з невідомих джерел.

Для дітей і дорослих, котрі входять до групи ризику, існує рекомендоване щеплення проти гепатиту А. Також вакцинація проводиться у випадку епідемічної ситуації по розповсюдженню гепатиту А перед поїздкою в неблагополучні з гепатиту райони. Також рекомендується робити прививку проти гепатиту А працівникам дошкільних закладів і медикам.

Профілактика гепатитів B, D, C і G, котрі передаються через інфіковані біорідини організму людини (кров, слина), дещо відрізняється від профілактики гепатиту А.

Перш за все необхідно уникати контакту з кров’ю інфікованої людини, а оскільки для передачі вірусу гепатиту достатньо мінімальної кількості крові, то інфікування може пройти при користуванні однією бритвою, манікюрними ножицями і т.д. Всі ці пристрої повинні бути індивідуальними.

Що стосується статевого шляху передачі вірусу, то він менш ймовірний, але все ж таки можливий, тому статеві контакти з неперевіреними партнерами повинні проходити з використанням презервативу. Збільшують ризик інфікування гепатитом статеві відносини під час менструального циклу, дефлорації або інші ситуації, при котрих статевий акт пов’язаний з виділенням крові.

Найбільш ефективним захистом від зараження гепатитом на сьогоднішній день вважається вакцинація. В 1997 р. вакцинація проти гепатиту В була внесена в календар обов’язкових щеплень. Три вакцинації проти геп. В проводяться в перший рік життя дитини, причому перший раз вакцинація робиться ще в пологовому будинку , через кілька годин після народження дитини. Підліткам і дорослим прививки проти гепатиту В роблять на добровільній основі, причому представникам групи ризику спеціалісти переконливо рекомендують таку вакцинацію. До групи ризику відносяться: працівники медичних закладів; пацієнти, яким проводять переливання крові; наркомани; особи, котрі проживають чи подорожують в областях з широким розповсюдженням гепатиту В; особи, котрі мають сімейний контакт із хворими гепатитом В чи носіями вірусу гепатиту В.

При потраплянні вірусу гепатиту С в кров здорової людини виникає інфікування. Тобто, щоб не відбулось інфікування, необхідно ретельно захищати себе і оточуючих від можливого попадання інфікованої крові в організм здорової людини.

В сім’ї, де інфікованими є тільки Ви, а Ваша друга половинка здорова, то передати вірус можна при статевому контакті, чи користуванні загальними предметами, на яких можуть зберегтися частинки Вашої крові. Ймовірність інфікування при статевому акті невелика, біля 5%.

Слідкуйте. щоб манікюрні приналежності і зубні щітки були тільки ваші, оскільки після використання їх можуть зберігатись елементи крові, котрі містять вірус. Якщо ваші члени сім’ї будуть користуватись манікюрними ножицями і вашими зубними щітками протягом 1 – 2 діб після використання їх Вами, то може наступити інфікування. Слідкуйте, щоб аксесуари для пірсингу (при умові, якщо він у вас є) не використовувались іншими членами сім’ї.

Контактно-побутовим шляхом гепатит С не передається. Якщо в сім’ї є хворий гепатитом С, за котрим проводиться догляд (хворий цирозом печінки, онкологічний хворий, коли є контакт з біологічно активними рідинами хворого – кров, лімфа, рвотні маси), то догляд за ним треба проводити в рукавицях, використовувати виключно одноразові шприци, всі предмети догляду і посуду хворого потрібно піддавати дезінфекції хлорвмісними рідинами або кип’ятінню.

На жаль, вакцини для профілактики гепатиту С на даний час не існує. Тому його профілактика зводиться до попередження наркоманії, обов’язковому тестуванню донорської крові, роз’яснювальної роботи серед підлітків та молоді.

Соломія Круц, лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України»

(Переглядів 199 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви