Хто на мера? Топ-дванадцятка від «Трускавецького вісника»

By  | 08.08.2013 | Filed under: Публікації

Ще якісь два роки – і матимемо свіжі вибори. Вірніше, подвійні вибори. Спочатку обиратимемо Президента України, а згодом – депутатів місцевих рад та міських голів. І хоча ще невідомо, які правила гри будуть на місцевих виборах, та вже можна прогнозувати, що охочих зайняти пост мера знайдеться чимало.

Сьогодні спробуємо проаналізувати ситуацію в Дрогобичі – славному місті, знаному ще як вільне та королівське місто. Немає короля, немає такої волі, як би хотілося, але зате є можливість стати місцевим князьком, мати більше можливостей – і все це завдяки посаді міського голови. Отже, хто реально може стати очільником Дрогобича у 2015 році? Подаємо список можливих претендентів (в алфавітному порядку).

Михайло Ваврин

Депутат Дрогобицької міської ради, екс-депутат Львівської обласної ради, член партії «Батьківщина». Відповідно може йти як висуванець від цієї опозиційної сили. Багато дрогобичан знають його з часів, коли він займався правоохоронною діяльністю – це дає йому як плюси, так і мінуси. На даний час один з небагатьох у раді, хто веде відверто опозиційну лінію. Особиста харизма Михайла Ваврина навряд чи забезпечить йому перемогу, якщо не буде сформовано потужної команди, яка працюватиме на цього кандидата.

Віктор Возняк

Відомий бізнесмен та медіа-магнат на теренах Дрогобиччини (телеканал «Алсет», станція «Твоє радіо»). Не виключено, що на виборах може заручитися підтримкою таких політичних сил як «УДАР» Віталія Кличка, політсила Юрія Луценка чи підтримкою якоїсь невеликої партії під проводом Анатолія Гриценка чи особистого друга В. Возняка Ігоря Насалика (мер Калуша). Кандидатура Віктора Возняка є прикладом людини «третьої сили» і це може зіграти на руку кандидату в час повного розчарування у діях як влади, так і опозиції. Бере участь у молодіжних та культурологічних проектах як один зі спонсорів. Може розраховувати на підтримку інтелігенції та молодого покоління.

Сергій Гориславський

Депутат Дрогобицької міської ради, очільник місцевого осередку Партії регіонів. З теперішньою владою Дрогобича у нього були різні стосунки – від явної підтримки курсу Олексія Радзієвського до різко опозиційних виступів, проте найчастіше ці стосунки все ж можна назвати робочими. Оскільки Партія регіонів у Дрогобичі не є надто популярною політичною силою, то розраховувати на блискучу перемогу на виборах мера у 2015 році Сергію Гориславському явно не доводиться. Втім, навряд чи взагалі може йти мова про перемогу. Але участь у цих виборах фактично є майже вирішеною справою (зважаючи на політику партії). Можлива велика кількість опозиційних кандидатів все ж дає шанси на перемогу цьому одному кандидату на пост дрогобицького мера від провладної Партії регіонів.

Микола Гук

Міський голова Дрогобича у 2006-2010 роках (з перервою в зв’язку з імпічментом). На виборах мера Дрогобича 2010 року зайняв п’яте місце, потрапив у першу п’ятірку і на виборах до Верховної ради України в 2012 році. «Косить» під щирого націоналіста, відомий своїми епатажними походами з труною проти Партії регіонів. Буде серйозним конкурентом опозиційним кандидатам. Швидше всього балотуватиметься як незалежний кандидат (самовисуванець, якщо це дозволить виборче законодавство), або як представник маловідомої політичної сили. Місцевий КУН відмежувався від цього політика.

Володимир Кондзьолка

Екс-заступник міського голови Олексія Радзієвського. Зараз працює помічником народного депутата Романа Ілика на громадських засадах. Відповідно може розраховувати на підтримку розгалуженої мережі об’єднаної опозиції. Одночасно в непоганих стосунках з окремими представниками обласної держадміністрації. Бізнесмен, лобіює встановлення автономного опалення у Дрогобичі. Голова товариства «Юрій », один з ініціаторів заснування в Дрогобичі Дискусійного клубу. Ідеальний кандидат від поміркованих сил, які готові йти на співпрацю з різними політичними силами заради розвитку міста Дрогобича. Хороший стратег та тактик, вміє вести переговори, переконувати та добиватися свого.

Олександр Коростильов

Перший (і офіційно єдиний) заступник мера Дрогобича. У 2010 році успішно виграв вибори – його партія «Сильна Україна» стала фаворитом перегонів та зайняла перше місце по кількості зайнятих місць у раді. Має досвід керівної та бізнесової діяльності. Користується авторитетом та довірою діючого мера Олексія Радзієвського. Вміє залежно від ситуації бути і твердим, і гнучким – в цьому його величезний плюс. Не замішаний у корупційних скандалах.

Микола Лагодич

Відомий бізнесмен, екс-депутат Дрогобицької міської ради. Останнім часом виступає у ролі борця за інтереси громади. Його позиція щодо нинішньої дрогобицької влади змінилася від лояльної до відверто опозиційної під час протистояння на молочному ринку. Під час виборів до Верховної ради України 2012 року Микола Лагодич активно протидіяв перемозі кандидата Романа Ілика, який в результаті став переможцем цих перегонів. І хоча в тому ж 2012 році Микола Лагодич заявляв, що крісло мера Дрогобича його не цікавить, та час може внести свої корективи.

Богдан Мозоль

Потуга Партії захисників Вітчизни у нашому регіоні є наслідком як злагодженої командної роботи, так і особистої роботи уродженця краю Павла Барнацького. На виборах 2010 року Богдан Мозоль, представник цієї команди, зайняв друге місце у виборчих перегонах за крісло мера Дрогобича. І хоча активної роботи Богдана Мозоля зараз не спостерігається, не виключено, що у 2015 він спробує взяти реванш.

Микола Походжай

Відомий громадський діяч, депутат Дрогобицької міської ради, власник поліграфічного підприємства «Коло». Учасник студентської «революції на граніті». В 2010 році на виборах міського голови Дрогобича зайняв третє місце. Бере участь у молодіжних та культурологічних проектах як один зі спонсорів. Може розраховувати на підтримку інтелігенції та молодого покоління.

Олексій Радзієвський

Чинний міський голова Дрогобича. Здобув блискучу перемогу на виборах у 2010 році, мобілізувавши абсолютну більшість представників місцевих ЗМІ для роботи на його перемогу. Був депутатом Верховної ради України у 2006-2007 роках. Має колосальний досвід адміністративної роботи, авторитет серед громадян та політикуму. Якщо братиме участь у виборах-2015, то буде серйозним конкурентом іншим кандидатам.

Олег Хрущ

Очільник дрогобицької «Свободи», депутат Дрогобицької міської ради. Підприємець. Серйозний кандидат, якщо зважити на позиції партії «Свобода» у Дрогобичі.

Андрій Шевкенич

Депутат Дрогобицької міської ради («Фронт змін»). Головний лікар міської лікарні. На даний час підтримує чинного мера Дрогобича фактично по всіх позиціях (у раді), проте може бути кандидатом і від поміркованої частини опозиції («Фронт змін»), яка не побажала влитися у «Батьківщину»). Може бути кандидатом від провладних центристів, які готові до легких змін курсу нинішньої політики Дрогобича.

Примітка. Звичайно, що цей аналіз є лише суб’єктивною спробою оцінки розстановки сил на виборах Дрогобицького міського голови. За найближчий час деякі із охарактеризованих кандидатів можуть зійти з арени політичної боротьби, натомість можуть появитися нові. Для прикладу, можна ще називати прізвища Романа Шагали (керівник дрогобицького водоканалу), Володимира Ямельницького, Богдана Іванціва, Михайла Лужецького, Романа Муля. Здається, Дрогобич направду має з кого обирати. Та чи буде цей вибір мудрий – ось питання!

Підготував Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • http://ДрогобичІнфо Юрій Федчак

  З усієї поваги жоден з перелічених можливих претендентів на посаду міського голови Дрогобича не заслуговує найменшої уваги. Так, згідний, щонайменше половина з озвучених подадуть свою кандидатуру на таку престижну посаду. Але жоден з них на перемогу не заслуговує. Пояснення просте: дрогобичанам остогидли популісти, злодії, нездари і нікчеми, оскільки всі розуміють, що Дрогобич чекає на справжнього господаря. У коментарях на “ДІ” читачі постійно вказують на Стрий, адже сусіднє місто контрастує з Дрогобичем. Тому і я не голосуватиму за політичних банкрутів та ледарів.

  • WOLODYMYR

   Пане Юрію, може Вам Козира позичити, тоді Дрогобич буде переведено на автономне опалення, будуть вам дороги і благоустрій, слухатимете проповіді не в комуністичному дусі як зараз, а в україншькому. Він не ледар (улюблене прислівя “Хочеш жити як людина – маєш працювати як кінь), і не політичний банкрут, бо з “Фронту змін” (тепер ця партія вливається в “Батьківщину”), друг Яценюка, Кубіва і Гука, він Дрогобич виведе на передову :-)

   • http://ДрогобичІнфо Юрій Федчак

    Якщо пан Козир володіє чарівною паличкою, тоді візьмемо у позику під невисокі проценти (жарт). Але Дрогобичу потрібен не так скоробагатько чи партійний голова, а розумна і мисляча голова, у якої є тулуб, міцні ноги, працьовиті руки, здоровий дух – у тілі і непереборне бажання вивести місто з руїн.

  • Світа

   Скажіть будь-ласка,чому на Трускавецькому віснику Ви можете собі дозволити згадати про шанований Вами сайт ДІ, а якщо простий дописувач на тому ж ДІ напише “неугодні ” речі про великого Федиса, або просто згадає той же ж Трускавецький вісник ви витираєте такі повідомлення? Відчуваєте якісь ревнощі , заздрість до інших сайтів?

   • admin

    Це питання до ДІ чи до нас? Де витирають про Федиса коментарі?

    • А. О.

     Звичайно,питання до ДІ і до Ю. Федчака, як до самобутнього, обдарованого
     , ідейно-налаштованого і, звичайно, професійного журналіста

   • http://ДрогобичІнфо Юрій Федчак

    Якщо невихований читач пише наклепи на будь-кого, відверто ображає коментаторів чи відомих публічних осіб, застосовує ганебну лайку, тобто флейм і флуд, то такі коментарі підлягають видаленню. Рекомендую Вам ознайомитися з правилами культури спілкування в Інтернеті та основами журналістської етики. Щодо заздрості чи ревності до інших сайтів – дякую за жарт, але він дещо невдалий. Є журналісти чи ЗМІ, якими захоплююся, на них хочеться рівнятися чи переймати досвід, чомусь навчитися – це факт, а от заздрити можуть тільки нікчемні чи занадто екзальтовані “журналісти”, яких, на жаль, на Дрогобиччині сьогодні не бракує.

 • йойойой

  йой а шо то знов сюда гука приліпили? Так після Радзівського знов гук і місту буде каюк

 • vasil

  Пане Володимир хотілось би почути Ваші думки стосовно Трускавця. Чи має намір іти Грицак ……

 • Левко

  Як би Дрогобичани вибрали М. Варина , то вониб не розчарувалися як у Радзієвському чи Ющенку.

 • Пристай Андрій

  Сижу жую попкорн))) Жара

 • Святослав Грабовський

  Варто включити у цей перелік і п. Богдана Йозефіва http://www.youtube.com/watch?v=pr_y_0z89rQ

 • Олег

  ну дуже субєктивна спроба аналізу, ще й аж пре із Ключака його особисте ставлення до усіх цих претендентів. якщо Возняк достойний і імовірний претендент, то мама дарагая. а Радзівський – це ж позор бідного Дрогобича – ліз би він іще раз в ту саму діру

  • WOLODYMYR

   Яке особисте ставлення? Це просто прізвища дюжини чоловіків, один з яких напевно стане міським головою Дрогобича у 2015 році. При чому тут Возняк і Радзієвський???

   • Іван

    Уже ніхто ніколи не стане міським головою у 2012 році Василю)))

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №89934 Хижина СПА
  21.12.2018 | 09:37

  Отель “Хижина СПА” https://higinaspa.com.ua/ расположен в любимой части города Трускавец среди наших гостей согласно независимым отзывам. Этот дизайн-отель расположен в курортном городе Трускавец. К услугам гостей бесплатный кинотеатр, оздоровительный центр и солнечная терраса, а также индивидуально оформленные номера с телевизором с плоским экраном. Каждый номер спа-отеля “Хижина” с гостиной зоной декорирован в уникальном стиле. В [...]

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви