Колектив готелю «Тустань» не хоче повернення Тараса Гентоша

13.02.2015 | Filed under: Публікації

Сьогодні, 13 лютого, відбулася прес-конференція керівника туристичного комплексу «Дрогобич» (колишня назва – готель «Тустань») Миколи Крука. Участь в ній окрім журналістів взяли також працівники готелю, які схвильовані чутками про можливе повернення на посаду екс-очільника «Тустані» Тараса Гентоша.

Тему протистояння Миколи Крука та Тараса Гентоша «Трускавецький вісник» висвітлював ще в кінці серпня минулого року у статті «Готель «Тустань» живе, працює, розвивається». Від того часу пройшло півроку, але напруга залишилася.

Працівники готелю переживають, що знову будуть борги, знову будуть конфлікти, а тому звертаються у різноманітні інстанції на захист теперішнього керівника Миколи Олексійовича Крука. Нижче подаємо звернення працівників ТК «Дрогобич», звернення орендарів, які винаймають приміщення в готелі, та звіт комунального підприємства, підготовлений на розгляд виконкому ДМР, який пройде 19 лютого 2015 р.

Документ 1. Звернення трудового колективу.

Голові Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожемякіну А.А.

Народному депутату України Матківському Б.М.

Депутату Львівської обласної ради Старовойту О.М.

Депутату Львівської обласної ради Задородожному МЛ.

Голові В О «Майдан» Дацюку О.Ю.

Секретарю Дрогобицької міської ради Метику Т.М.

Звертається до Вас трудовий колектив комунального підприємства «Туристичний комплекс «Дрогобич» з проханням вберегти наше підприємство та працівників від колишнього директора КП «Готель «Тустань» Гентоша Т.Й.

Як нам стало відомо, виконуючий обов’язки міського голови м. Дрогобич Метик Т.М. зловживає своїми службовими обов’язками і всілякими методами хоче повернути Гентоша на посаду директора КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» і звільнити теперішнього директора Крука М.О. Проте, чи поцікавився п. Метик, чи хоче колектив бачити п. Гентоша на цій посаді? Конфлікт між трудовим колективом та Гентошем Т.Й. виник ще в червні 2007 року, коли на зборах трудового колективу більшість працівників відмовилися віддати п. Гентошу свої частки у ТзОВ, яке планувалося створити з його ж ініціативи. Протягом цілого року колектив відстоював свої законні права, оббивав пороги міської ради та прокуратури, вимагав створення комісій по примиренню та депутатських комісій.

Ми безмежно вдячні голові депутатської комісії п. Галишин Р., яка провела надзвичайно велику роботу, в результаті якої було виявлено безліч порушень, серед яких і заборгованість по сплаті надходжень від оренди в розмірі майже 140 тис. грн., що свідчить про те, що підприємству завдано значних збитків.

2007 рік для колективу був не роботою, а каторгою. Варто зазначити що і колектив, і профспілка підприємства неодноразово висловлював п. Гентошу свою недовіру, а у «Звіті тимчасової контрольної комісії ради з перевірки КП «Готель «Тустань» від 29.01.2008 року тимчасова комісія рекомендувала міському голові звільнити Гентоша Т.Й, із займаної посади. Проте, тодішній міський голова п. Гук не звільнив Гентоша Т.Й. лише тому, що вони обоє є членами однієї політичної партії – КУН. Цим же мотивом керується і сьогоднішній в.о. міського голови Метик Т.М. намагаючись поновити п. Гентоша на посаді директора КП «Туристичний комплекс «Дрогобич».

На сьогоднішній день наше підприємство нормально функціонує під керівництвом справедливого і професійного директора Крука М.О. Фінансовий стан підприємства стабільний, нової заборгованості не виникає, більше того, по мірі можливості погашається заборгованість, яка виникла за час попереднього керівництва.

Зараз Гентош Т.Й. прикриваючись тим, що є помічником народного депутата Б. Матківського, орендуючи автостоянку у КП «Туристичний комплекс «Дрогобич», має борг по сплаті орендної плати в розмірі майже 15 тис. грн., відмовляється сплачувати комунальні платежі і стверджує що все буде узгоджувати безпосередньо із п. Метиком, а не з директором підприємства, незважаючи на те, що рішенням Господарського суду Львівської області Гентоша зобов’язано погасити заборгованість перед КП «Туристичний комплекс «Дрогобич». Виходить, що для таких як Гентош закон не існує.

Окрім того, хочемо сказати, що таким керівника як Гентош Т.Й., на нашому підприємстві не місце. Ганьба таким керівникам, адже справжні члени КУНу боролися за український народ, а такі керівники, як Т. Гентош можуть боротися лише за свої інтереси і єдиною метою його є наповнення власних кишень за рахунок комунального підприємства.

В разі ігнорування нашого звернення, залишаємо за собою право звертатися до Верховної ради України, Львівської обласної ради, Генеральної прокуратури України.

З повагою та надією, колектив КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» /підписи/

Документ 2. Звернення орендарів.

Секретарю Дрогобицької міської ради Метику Т.М.

Шановний Тарасе Михайловичу!

Звертаються до Вас орендарі КП «Туристичний комплекс «Дрогобич». Нам стало відомо, що останні часом ведеться безпрецедентна діяльність, спрямована на усунення Крука М.О. з посади директора КП «Туристичний комплекс «Дрогобич». Метою такої діяльності є повернення на посаду директора колишнього керівника КП «Готель «Тустань» Гентоша Т.Й.

Багато із нас орендували приміщення в готелі, коли ним керував п. Гентош і ми були свідками того, як він свідомо маніпулював підприємством з метою його подальшої приватизації. Не враховувалась ні думка колективу, ні думка орендарів, які були категорично проти приватизації. Колектив, як міг, відстоював свої права на нормальні умови праці, орендарі, не впевнені в майбутньому існуванні комунального підприємства, відмовлялися від оренди.

Кардинально змінилася ситуація, коли на посаду директора у 2012 році прийшов М.О.Крук. Знаючий, енергійний керівник за короткий час навів порядок на підприємстві. У короткі строки було проведено ряд господарських та адміністративних заходів, що почали виводити підприємство зі стану занепаду. Директор професійно підходить до вирішення всіх проблем на підприємстві, в колективі панує спокій, налагоджена нормальна робота підприємства, масово почали повертатися орендарі. За час керівництва М.Крука їх кількість збільшилась на 30%.

Тому вважаємо, що заміна керівника в даний момент є недоцільною, приведе до погіршення фінансово-господарської діяльності підприємства і як наслідок, до чергового відтоку орендарів з КП «Туристичний комплекс «Дрогобич». Просимо Вас об’єктивно підійти до вирішення цього питання як керівника міста, а не лобіста приватних інтересів невідомих громадян.

Також вважаємо за необхідне повідомити Вас, що у разі ігнорування нашого звернення, ми будемо звертатися до вищестоящих державних та правоохоронних органів.

З повагою, орендарі КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» /підписи/

Документ 3. Звіт.

Комунальне підприємство «Туристичний комплекс «Дрогобич» (колишній готель «Тустань») засноване Дрогобицькою міською радою в 1987 році відповідно до Закону України «Про підприємства в Україні».

Підприємство у свої діяльності керується чинним законодавством України, Статутом підприємства, Рішеннями Дрогобицької міської ради та її виконавчого комітету.

Основними джерелами доходу підприємства є дохід від поселення в номери готелю та дохід від оренди приміщень готелю підприємцями юридичними особами, надання туристичних послуг та спонсорська допомога.

Тарифи на оплату проживання встановлюються адміністрацією підприємства відповідно до Статуту підприємства та Постанови Кабінету Міністрів України, а ставки орендної плати відповідно до методики, затвердженої Рішенням Сесії Дрогобицької міської ради.

Загальна площа готелю складає 5269,09 кв.м., житлова 833,0 кв.м., офісні приміщення 1088,56 кв.м.

Станом на 01 січня 2015 року КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» нараховує 35 готельних номерів, із них: номерів класу «Люкс» – 2, «Напівлюкс» – 13, «Стандартний покращений» – 2, «Стандартний» – 18.

Дохід підприємства від поселення станом на 01.06.2012 р. складав 137, 542 грн., на 31Л2.2013 р. 305,205 грн. (зростання на 122%), станом на 31.12.20114 – 353, 332 грн. (зростання на 15%).

Дохід від надання послуг проживання:

а) туристичних груп із закордону (Польща, Німеччина, Чехія та ін.). Кількість таких груп збільшилась із 5 в 2012 році, до 14 у 2013 році (зростання на 180%). Кількість груп в 2014 році – 15 (зростання на 7%).

б) спортивних груп, що приїжджають на змагання до м. Дрогобич, м. Трускавець та району. Кількість таких поселень збільшилась із 4 у 2012 році, до 18 у 2013 році, (зростання 350 %). Кількість спортивних груп в 2014 році -18.

в) мистецьких груп, що приїжджають на різноманітні творчі та мистецькі заходи, які проводять Музично-драматичний театр імені Ю.Дрогобича, Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка, Музичне училище ім. В.Барвінського, Відділ культури Дрогобицької міської ради. Кількість таких поселень у 2012 році складала 2, у 2013 році – 4 (зростання на 100%), у 2014 році-4.

г) проживання робітників, що працюють у відрядженні в районі. Кількість угод про співпрацю у 2012 році – 6, у 2013 – 10, у 2014 р. – 10.

д) одиночні поселення у зв’язку зі співпрацею з туристичними фірмами України, Європи та ближнього зарубіжжя (4 угоди у 2012 році, 10 угод у 2013 році, 10 угод у 2014 році).

В 2014 році готелем було забезпечено приживання переселенців з АР Крим та Східних областей України в кількості 91 особа. Послуги таким особам було надано на загальну суму 74 878, 75 грн. без врахування витрат на електроенергію та водопостачання.

Для покращення співпраці з туристичними операторами, фірмами, роботодавцями у 2013 році відкрито сайт готелю. А для підвищення рівня безпеки проживання відпочиваючих, дотримання внутрішньої дисципліни у 2013-2014 р. в готелі встановлено систему відео нагляду на всіх поверхах готелю.

Станом на 01 січня 2015 року 53 офісних приміщення здаються в оренду суб’єктам підприємницької діяльності та юридичним особам. В 2012 році аналогічний показник становив 31 приміщення (збільшення на 45%). В 2014 -46 офісних приміщень

Загальний дохід підприємства у 2013 році загальний дохід – 873, 7 тис. грн. (поселення – 402, 1 тис. грн., оренда – 459, 5 тис. грн., інші – 12, 2 тис. грн.), у 2014 році – 823,00 тис. грн. (поселення – 353, 3 тис. грн., оренда – 465, З тис. грн., інші – 4, 4 тис. грн.)

Витрати підприємства у 2012 році становили – 1077, 6 тис. грн., 922, 8 тис. грн.. у 2013 р., в 2014 році 914, 0 тис. грн.. в процентному співвідношення витрати зменшились на 10%.

Штатна кількість працівників підприємства у 2014 році зменшилась на 11 одиниць в порівнянні з 2012 роком. Завдяки цьому витрати на заробітну плату зменшились на 104, 700 грн.

Фонд заробітної плати керівників підприємства в 2014 році у порівнянні із 2012 роком зменшився на 64 528 грн.

В 2012 році: Директор – 4 517, 00 грн./міс. Головний бухгалтер – 3 349, 02 грн./міс. Адміністрація – 1 247 грн./міс.

В 2014 році: Директор – 2 725, 00 грн./міс. Головний бухгалтер – 2 452, 00 грн./міс. Адміністрація- 1 461,68 грн./міс.

Заробітна плата робітників, покоївок, кастелянки, прибиральниць, чергових адміністраторів не зменшувалась за цей період. Незначне збільшення відбувалось за рахунок індексації заробітної плати.

У 2013 році готель здано на централізований пульт державної охорони, що дало змогу зменшити витрати підприємства на 45057, 60 грн. (зарплата охоронців 50400 грн., пульт охорони – 5342, 40 грн.).

До державного бюджету сплачено:

1. Податок на додану вартість (ПДВ): 55 710, 00 грн. — у 2012 році, 92 619, 00 грн. – у 2013 році, 115 379, 59 грн. у 2014 році, в т.ч. реструктуризованого боргу від попереднього керівництва 12 768, 00 грн. До Львівського окружного адміністративного суду подано документи по реструктуризації боргу перед Дрогобицькою ОДПІ на суму 208284, 69 грн., що виникла до 01.06.2012 року за час роботи попереднього керівництва.

2. Внески до Пенсійного Фонду: 178 630, 00 грн. – у 2012 році, 152 548, 00 грн. — 2013 році, 148 627, 48 грн. – у 2014 році. Що дало змогу зекономити кошти в сумі 3 920, 52 грн. Заборгованість перед Пенсійним Фондом відсутня.

3. Оплата за спожиту електроенергію 252 150грн. – у 2012 році, 265 642 грн. – у 2013 році, 250695 грн.-у 2014 році, що дало економію в сумі 14 947 грн. при збільшення тарифів за цей період з 0,9467 грн. до 1, 3211 грн. за кВт. (без врахування ПДВ). Заборгованість за спожиту електроенергію відсутня.

4. Оплата за послуги водопостачання та водовідведення: 17500 грн. – у 2012 році, 16581 грн. – у 2013 році, 19450 грн. – у 2014 році. Заборгованість перед КП «Дрогобичводоканал» відсутня.

У 2014 році ефективно ведеться робота по зменшенню дебіторської заборгованості КП «Туристичний комплекс «Дрогобич», зокрема Справа № 914/1200/12 – розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з ТзОВ «Привіт відходи» на суму 3 758, 29 грн.

Державною виконавчою службою України відкрито виконавче провадження про примусове стягнення заборгованості перед КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» з Романишина Ярослава Миколайовича —10 097, 02 грн. (за оренду приміщення), Василькевич Богдани Орестівни – 1 407, 21 грн. (за оренду приміщення), Гентоша Тараса Йосифовича – 12 266, 34 грн. (за оренду автостоянки).

Постійно ведеться претензійна робота по погашенню поточної дебіторської заборгованості.

Ведеться робота по погашенню кредиторської заборгованості, а саме:

Справа № 914/939/13-г реструктуризація заборгованості перед КП «Дрогобичтеплоенерго» в сумі 149 063, 87 грн.

Справа № 813/7934/13-а – апеляційне оскарження заборгованості перед Місцевим бюджетом м. Дрогобич в сумі 198 546, 50 грн.

Справа № 813/610/14 реструктуризація заборгованості перед

Дрогобицькою ОДПІ (податковий борг + земельний податок) в сумі 208 284, 69 грн.

За період з 01.06.2012 року було проведено робіт:

1. Капітальний ремонт готельного номера № 511(напівлюкс) та закупка нових меблів (4 974, 15 грн.);

2. Проведено поточний ремонт у 10 номерах готелю (5 328, 00 грн.).

3. Вироблено технічний паспорт будівлі та документи на право власності (7 000 грн.);

4. Встановлено 10 сучасних батарей опалення ЕН8А, та закуплено 15 нових обігрівачів (17 950 грн.);

5. Закуплено 64 комплекти постільної білизни (8 231, 25 грн.);

6. Ремонт і фарбування фасаду готелю (300 кв.м.) (6 059, 83 грн.);

7. Ремонт і фарбування даху готелю (150 кв.м.) (2 597, 18 грн.);

8. Ремонт загального коридору (2 поверх 250 кв.м.) (1 496, 92 грн.);

9. Заміна стояків трубопроводу холодної води на всі 5 поверхах, а також в номерах 1Б, 11, 24, 47, 70, 94, 408, 410, 511(3 098, 00 грн.);

10. Проведено висотні роботи по заміні 5 дашків вагонкою, очищенню водостічних труб і їх ремонту, штукатурці фасаду, реконструкція даху (8 846, 00 грн.);

11. Замінено 20 м/п труби основного трубопроводу підвалу (1 325, 29 грн.);

12. Замінено 4 бойлери для нагріву води (5 401, 36 грн.);

13. Відремонтовано сходові клітки готелю і підвалу (490 грн.);

14. Встановлено бруківку при вході в готель площею 25 кв.м. (4 952 грн);

15. Оновлено всю зовнішню та внутрішню рекламу (1 078 грн.);

16. Проведено роботи по протипожежній безпеці на загальну суму 15 098, 00

грн.

17. Проведено ремонтно-відновлювальні роботи з електрозабезпечення (2 800 грн.);

18. Закуплено порохотяг (657 грн.); телевізор 2 шт. (1 537, 33 грн.) чайник 10 шт. (584, 00 грн.);

19. Встановлено енергозберігаючі вікна та двері в 4 номерах готелю 301, 303, 401,403(11 500,00 грн.);

20. Закуплено 4 ІР камери для забезпечення спостереження на всіх поверхах готелю (2 788, 00 грн.);

21. Спільно з КП «Дрогобичводоканал» заміна системи водопостачання від центрального водопроводу;

22. Проведено роботи по обладнанню в КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» бомбосховища, площею 280 кв.м. для укриття громадян в надзвичайних ситуаціях. З цією метою, спільно з Управлінням МНС міста проведено навчання по евакуації населення під час надзвичайних ситуацій.

План господарської та адміністративної діяльності на 2015 рік:

1. Розробка проектної документації та встановлення автономної котельні на твердому паливі.

2. Встановлення енергозберігаючих вікон та дверей в номерах і адміністрації готелю (30 шт.);

3. Заміна електрощитових на 4 поверхах готелю;

4. Встановлення 2-тарифного лічильника, для заощадження електроенергії за системою «день/ніч»;

5. Поточний ремонт в 17 номерах класу «Люкс», «Напівлюкс», «Стандарт»;

6. Ремонт зовнішнього фасаду готелю та його фарбування;

7. Відновлення роботи їдальні (кафе) для обслуговування відпочиваючих та орендарів;

8. Переобладнання сауни з використанням енергозберігаючих елементів та відновлення її роботи з метою розширення спектра послуг для відпочиваючих;

9. Покращення стану прилеглої до готелю території, встановлення нових водовідводів, захисних решіток, урн для сміття;

Вищевказана робота, що проводиться в готелі дає можливість зберігати робочі місця, а територіальній громаді м. Дрогобич мати доступний готель для всіх категорій громадян.

Директор КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» /підпис/ М.О. Крук

Фактично на аналізі цих трьох документів і вибудував свою прес-конференцію Микола Крук. Головний месидж – робота комунального підприємства покращилася, в готелі нових боргів не роблять, а ще й сплачують борги попередників, колектив працює в нормальному режимі та сприятливій психологічній атмосфері, задоволені всі. Всі виплати в пенсійний фонд, у податкову, за спожиті комунальні послуги, воду та електроенергію проходять вчасно. Проблеми вирішуються, але головна проблема – це Тарас Гентош, який має намір повернутися на свою попередню посаду. Микола Крук вважає, що сприяє пану Гентошу в цьому однопартієць-кунівець Тарас Метик, який зараз є не тільки секретарем Дрогобицької міської ради, але і в.о. міського голови Дрогобича. За Тарасом Гентошом стоїть і нардеп Богдан Матківський.

Проте Микола Крук здаватися без бою не збирається. Кадровий офіцер, заручившись підтримкою колективу, вирішив не тільки тримати оборону, але й іти в атаку. І прес-конференція, яка конфлікт двох очільників «Тустані» вкотре виносить на публічний розгляд, є яскравим тому підтвердженням.

Володимир Ключак

(Переглядів 371 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви