Таємниця щастя – якісні стосунки

By  | 22.11.2016 | Filed under: Духовність, Публікації

Історія одного бразильського подружжя не може не вразити. Чоловік та жінка прожили в шлюбі сімдесят років. Причому прожили якісно, наповнюючи кожен день змістом, добром, любов`ю. На 70-літній ювілей спільного життя зібралася вся велика родина – діти, онуки, правнуки, праправнуки…

А вже через три дні жінка захворіла, та так, що її змушені були шпиталізувати. Реанімація, непритомність… Чоловік місця собі не знаходив вдома, просив, щоб його відвезли до дружини, але нікого в реанімацію не впускали. Захворів і він, також потрапив до лікарні. Діти постаралися, щоб його розмістили в тій же палаті, що і його дружину, хоча це й було всупереч правилам лікарні. Почувши історію подружжя, яке 70 років прожило разом, лікарі погодилися.

Бабця була без пам`яті. Та коли поруч її ліжка завезли ліжко, на якому лежав її чоловік, вона несподівано для всіх опритомніла. Відкрила очі, повернула голову у сторону свого коханого, посміхнулася йому і заплющила очі. Навіки. Через три хвилини помер дідусь…

Ця історія у свій час стала топовою у бразильських ЗМІ. Рідко коли мас-медіа цікавляться саме такими темами, але цю неможливо було оминути. Приклад щасливого подружжя, чоловіка та дружини, які сім десятиліть жили в радості і любові і померли в один день, не може нікого залишити байдужим.

Цю історію на початку Тижня вивчення Біблії на тему «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія», який проходить 21-27 листопада в Бориславі, розповів пресвітер церкви євангельських християн-баптистів зі Львова Анатолій Шміліховський. Не маємо наміру переказувати все почуте на цій зустрічі, зазначимо лише, що такі заходи є надзвичайно потрібними, корисними для християн всіх конфесій. Втім, навіть для людей невоцерковлених варто задуматися над тим, у чому ж таємниця щастя і як вдосконалити своє сімейне життя. Адже вдосконаленню немає меж…

При дослідженнях Гарвардського університету, які проводяться з 1938 року, реципієнту ставлять запитання: «Що потрібно для того, аби стати щасливим і здоровим?». Більша половина опитаних дає відповідь – бути багатим/відомим. Багатство обирає 80%, славу (відомість) – 50%. Але насправді щасливою людину роблять не багатство, не гроші, не слава і навіть не досконале здоров`я. Таємниця щастя полягає в стосунках. Хороші стосунки з Богом, із самим собою, з вірним супутником життя, з дітьми, з друзями, з суспільством – ось проста таємниця щастя. Все геніальне є простим, це дійсно так.

Пресвітер Шміліховський радить своїм дітям задавати запитання Джоша Макдавела: «Чи ти знаєш, що я люблю тебе? Чи ти знаєш, що я люблю твою маму? Чи хотів би ти, коли одружишся, мати такі стосунки, як я маю з твоєю мамою?». Ці запитання потрібні не лише дітям, але і нам. Часто ми не хочемо будувати свою сім`ю на прикладі сім`ї наших батьків, бо бачимо різні недоліки. Але хіба в наших сім`ях все гаразд? Яких помилок допускаємося? Що можна і треба виправляти, щоб стосунки були погідними і приносили радість, мир, любов, злагоду, добро?

Анатолій Шміліховський не зловживав біблійними цитатами. Він закликав уважно перечитати перші два розділи з першої книги Біблії – Книги Буття.

«І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі. І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!» (Буття, 1:26-28).

«І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього». (Буття, 2:18).

«І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого. Вона чоловіковою буде зватися, бо взята вона з чоловіка. Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом. І були вони нагі обоє, Адам та жінка його, і вони не соромились». (Буття, 2:23-25).

За допомогою цих трьох цитат Анатолій Шміліховський  допоміг учасникам зустрічі дати відповіді на запитання «Хто є автором сім`ї? Яку ціль Бог передбачив для сім`ї? І як це все працює?». Автор сім`ї, її Творець – це Бог. Мета сім`ї – діти та господарювання. А нагота (голизна) означає, що не повинно бути таємниць між чоловіком та дружиною, стосунки між ними повинні базуватися на довірі, взаємоповазі, любові. Згадаймо хоча б слова апостола Павла про те, що чоловік має любити дружину, а дружина має коритися чоловіку. Бо ж глава сім`ї – чоловік, тут все однозначно і Біблія вказує на це чітко та зрозуміло. Але про це мова піде на наступних зустрічах Тижня «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія».

Програма Тижня вивчення Біблії «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія»

22 листопада, вівторок, 19.00. «Сім`я – двоє стали одне. Що значить стати одним тілом?» (Володимир Кондор).

23 листопада, середа, 19.00. «Чоловік – голова сім`ї» (Андрій Корнійчук).

24 листопада, четвер, 19.00. «Жінка – поміч для чоловіка» (Микола Романюк).

25 листопада, п’ятниця, 19.00. «Чоловік любить свою дружину» (Роман Курбацький).

26 листопада, субота, 19.00. «Жінка кориться чоловіку» (Іван Романюк).

27 листопада, неділя, 17.00. «Християнська сім`я – щаслива сім`я» (Станіслав Грунтковський).

Зустрічі проводяться в приміщення дому молитви євангельських християн-баптистів у Бориславі (вул. Івана Богуна, 32)

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Анонс заходів в УРБАН-бібліотеці Трускавця на цей тиждень
  23.10.2017 | 11:25

  Понеділок, 23 жовтня, 17.00. Перегляд та обговорення документального фільму з колекції Docudays Ua “Циркові гастролі”. Вівторок, 24 жовтня, 17.30. Засідання Англійського клубу (група «Intermediate»). Середа, 25 жовтня, 18. 00. Літературна зустріч, презентація книг “Есе про все”. Четвер, 26 жовтня, 17.30. Засідання Англійського клубу (група «Advanced»). Субота, 28 жовтня, 11.00-15.00. Цікава фінансова гра CashFlow від Любов [...]

 • Запрошуємо на роботу юрисконсульта
  23.10.2017 | 11:25

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу юрисконсульта. Тел. відділу кадрів: (03247) 6-21-22. Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (284)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за відновлення [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви