Вшановуємо Великого Тараса

By  | 09.03.2017 | Filed under: Публікації

Добре та щире Тарасове слово

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясі засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського поета Т.Г.Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. “Історія мого життя, – писав поет, – становить частину історії моєї Батьківщини”.

В Трускавецькій міській бібліотеці для дітей зібрались учні 5-В, 7-В класів СЗШ №2-гімназії, та 6-А класу СЗШ №3 з своїми вчителями та бібліотекарями на літературно-поетичну вікторину до дня народження Т.Г.Шевченка.

Леся Цісінська, бібліотекар бібліотеки для дітей, зацікавила всіх присутніх своєю розповіддю про життєвий та творчий шлях поета. З уст дітей звучали зворушливо поезії Шевченка.

З учнями проведена конкурс-розминка “Швидко і влучно” по біографії Т.Шевченка, конкурс розумників “Чи знаю я твори Т.Шевченка?, вікторина “Ввисловлювання відомих людей про Шевченка і його “Кобзар”?, головоломки “Ходом шахового коня”, “Відгадай з якого твору цей куплет”.

На всі поставлені питання діти старались змістовно і правильно відповідати.

Сьогодні до нього, нашого Пророка, звертаємо свої погляди. З його ідеалами, помислами звіряємо свої кроки в утвердженні української держави.

Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Ти живий, незабутній Тарасе!

9 березня минає 203 роки від дня народження Т.Г.Шевченка – письменника, поета, мислителя, філософа, художника, славного сина українського народу. Але й сьогодні його слово живе між нами. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, наша сила.

Шевченко вийшов з народу, жив народом, і не тільки думкою, а й всім своїм життям був із ним міцно і кровно зв’язаний.

В святково прибраному актовому залі СЗШ №3 зібрались учні молодших класів з своїми вчителями, батьками, бабусями і дідусями на свято “Ти живий, незабутній Тарасе”, щоб перегорнути сторінки творчості та вшанувати пам’ять сина українського народу Тараса Шевченка.

Підготовили свято для своїх ровесників учні 2-А класу, класовод Марія Дуб. Своєю цікавою розповіддю про поета вона зацікавила всіх присутніх в залі. З уст учасників звучали зворушливі поезії Шевченка “Мені тринадцятий минало”, ”І виріс я на чужині”, “І золотої й дорогої”. Учень 4-А класу Владислав Шукель зачитав власну поезію. Ансамбль сопілкарів “Дударик” піснями “Садок вишневий коло хати, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Заповіт” , на слова славного поета, під музичний супровід Лесі Цісінської зачарував весь зал. Соломія Савчак заспівала пісню “Зоре моя вечірняя”, під музичний супровід музичного керівника Іванни Василівни.

Тож нехай “Заповіт” Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.

Зіновія Мазур, директор Трускавецької міської бібліотеки для дітей

Трускавецький вісник

Також читайте

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Ogłoszenie
  23.03.2017 | 15:45

  Uwaga! Drodzy mieszkańcy Truskawca i goście miasta! 25 marca 2017 roku z 9.00 do 18.00 w Truskawcu będzie odbywać się I etap Mistrzostw Ukrainy z wyścigów górskich na samochodach. Jest to atrakcyjne widowisko, lecz w tym samym czasie znacznie ważniejsza jest bezpieka! Dlatego prosimy rodziców zadbać o bezpieczeństwo dzieci i nie pozostawiać je bez nadzoru! [...]

 • Лев Грицак зустрінеться з трускавчанами
  20.03.2017 | 18:58

  У четвер, 23 березня, в приміщенні трускавецької URBAN-бібліотеки, що на вул. Борриславській, 36, відбудеться зустріч зі знаною і шанованою в Трускавці та далеко за його межами, різносторонньо цікавою людиною, двічі міським головою Трускавця (2002-2010 рр.) Левом Ярославовичем Грицаком. Під час зустрічі відбудеться презентація книги Лева Грицака «Дерева моєї долі». Початок о 17.00. Трускавецький вісник Також [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

VK опитування: Найбільш впливова особа Трускавця

Архіви