Футбольні обжинки

21.11.2013 | Filed under: Публікації

Футбольний сезон на Львівщині – на фінішній прямій. Чимало змагань у районах нашої області вже завершилися, а в інших боротьба на футбольних полях сягає свого апогею. Тож вже можна підбивати попередні підсумки у плані організаційного та спортивного рівня турнірів, відзначати позитивні напрацювання та звертати увагу на можливі недоліки, над усуненням яких необхідно працювати у майбутньому.

Розповідає голова федерації Дрогобицького району Василь Кобільник.

Окресліть, будь-ласка, головні підсумки футбольного сезону 2013-го року у вашому районі та назвіть команди, які найбільше потішили своїх прихильників змістовною грою та переможними результатами.

– У чемпіонаті та першості Дрогобицького району взяли участь 43 дорослі та 31 юнацька футбольні команди, які були розподілені на прем’єр-лігу (22 команди), вищу лігу (22 команди), першу лігу (18 команд) та другу лігу, поділену на дві підгрупи по 6 команд зі стиковими фінальними іграми. Було проведено близько 530 ігор серед юнацьких та дорослих команд, в яких на стадіонах побували кожної неділі до 5000 осіб. У кожній лізі, як серед юнаків, так і серед дорослих, визначено переможців та призерів змагань.

Проведено чотири розіграші кубків району, приурочених до визначних подій. Цікаву змістовну гру показує чемпіон району ФК “Новошичі”. Ця команда, а також ФК “Підбуж” випробовують свою майстерність в обласних змаганнях “Кубок чемпіонів”.

Вперше за багато років молода команда “Бандери” із селища Меденичі виборола бронзові медалі. Потішили своїх вболівальників футбольні колективи з Бистриці, Нагуєвичів, Борислава, Раневичів та Сільця. Серед юнацьких команд успішними були виступи Підбужа, Снятинки, Медвежої, футбольних колективів із Бистрого та Бистриці, Летні, Почаєвич та Михайлевич.

– Яку футбольну подію на Ваших теренах можна назвати подією року?

– Вперше за багато років відразу чотири колективи – Східниця, “Нафтовик” Борислав, Стебник та “Карпати-ДДПУ” Доброгостів/Дрогобич стартували в чемпіонаті та першості області. Відкриттям районних змагань вперше стали ФК «Губищі» Борислав, які вибороли кубок серед команд першої та другої ліги, та успішні виступи футболістів з Борислава, Раневич, Трускавця.

– Чи все із запланованого наразі вдається виконувати?

– У зв’язку з фінансовими труднощами довелося скоротити змагання серед дівчат, проведення юнацьких та ветеранських турнірів. Але на 85 відсотків проведено заплановані змагання та розіграші кубків, завдячуючи спонсорам.

Районна влада виділяє кошти, але казначейство їх не проплачує, тому федерація футболу за проведені змагання залишається в боргу перед організаціями, які надали можливість придбати кубки, медалі та провести нагородження.

– Чи сприяє розвитку футболу, зокрема дитячого та юнацького, місцева влада? Чи допомагають бізнесмени?

– Футбол на селі – це свято, на яке збираються як молодь, так й доросле населення. А як приїжджають команди із міст Дрогобича, Трускавця, Борислава, це вже ажіотаж, який переростає в бажання гідно виступити проти суперників. І як видно з турнірних таблиць, сільським колунам до снаги боротися із представниками міст, де населення переважає в кілька десятків разів населення сіл. Не всі сільські голови приділяють увагу своїй молоді і прикро, що не відвідують матчі, не цікавляться проблемами своєї футбольної команди. Але там, де вони активні, молодь їм сторицею віддячує. Хочу назвати кращих, які в різних номінаціях за підсумками футбольного сезону повинні бути відзначені. Це – Ігор Гірчак (Раневичі), Андрій Сенів (Снятинка), Іван Дудич (Грушів), Василь Куцик (Залокоть), Василь Котик (Долішній Лужок), Ярослав Дуплика (Солонсько). Серед підприємців хочу відзначити Ярослава Коколюса (Новошичі), Руслана Стасінчука (Дрогобич), Владислава Грицюту (Бистриця), Степана Фариму (Бистрий) та інших.

Але в цілому є ряд районних та сільських депутатів, людей не байдужих до футболу, які підстеляють своє плече під ту нелегку ношу, незважаючи на ті негаразди місцевої влади.

– Чи цього року проводилася робота, спрямована на покращення та розбудову футбольної інфраструктури, зокрема на створення необхідних умов на стадіонах для команд і глядачів? Якщо так, то де саме?

– Ми кожного року оголошуємо конкурс на краще підготовлений футбольних стадіонів до проведення змагань, розбудову футбольної інфраструктури. Відкриттям цього року вважаємо стадіони в селах Бистрий і Грушів та смт. Меденичі.

– Наскільки вважаєте успішним сезон для суддівського корпусу району?

– Суддівський корпус цьогоріч відпрацював на задовільно. Грубі помилки, які вплинули на результати ігор, зведено до мінімуму. Команди у підсумку посіли ті місця, на які претендували своєю грою. Було надано допомогу в обслуговуванні змагань громадським футбольним організаціям Городоцького та Самбірського району. Дві суддівські бригади обслуговували обласні змагання.

– Який стан справ з ігровою дисципліною команд та із забезпеченням правопорядку на стадіонах?

– Ігрову дисципліну гравців виконком ФФД та Контрольно-дисциплінарний комітет розглядали кожного місяця. Порушники були покарані на невелику кількість ігор, згідно з регламентом проведення змагань, було анульовано три матчі, у яких команди позбулись набраних очок. Були два випадки в Бистрому та Нижніх Гаях, на які відреагувала районна міліція. Кожного туру повідомлялося відповідним органам про забезпечення правопорядку під час проведення змагань.

Розповідає голова федерації футболу Мостиського району Роман Матис.

– Окресліть, будь-ласка, головні підсумки футбольного сезону 2013-го року у вашому районі та назвіть команди, які найбільше потішили своїх прихильників змістовною грою та переможними результатами.

– У сезоні 2013 р. участь в районних змаганнях взяли 32 футбольні колективи Мостищини, які склали три повноцінні ліги. Перш за все я б відзначив підвищення рівня самого чемпіонату. Адже у кожній з ліг переможець визначався тільки в останньому турі. А в прем’єр-лізі одразу чотири футбольні колективи на фініші претендували на золоті нагороди і якраз вони зійшлися між собою в останньому турі.

Доцільно б було відзначити футбольних старожилів району, які з року в рік підтверджують свою боєздатність – це команди Арламівської Волі, Крисович, а також Соколі. Приємно вразили своєю грою перспективні колективи, укомплектовані переважно молоддю – Старява і Стоянці/Малнів. З першої ліги виділялися Мишлятичі і несподівано хлопці з Боратич. Друга ліга: значно виділялись команди Новосільці, Новосілки і Підгать.

До плюсів можна також віднести започаткування і проведення першого чемпіонату Мостищини з футзалу, який викликав багато позитивних емоцій.

– Яку футбольну подію на ваших теренах можна назвати подією року?

– Першою чергою порадувала команда “Ураган” Раденичі, яка в першості першої ліги області досить впевнено представляла наш район. На, жаль у вирішальному матчі за третє місце зазнала поразки.

А в районі подією номер один стало те, що команда Арламівської Волі в сезоні 2013 виборола відразу 4 трофеї. Це чемпіонство і три кубки району.

– Чи все із запланованого наразі вдається виконувати?

– Так, я із впевненістю можу зазначити, що все іде згідно з планом завдань, затвердженим Виконкомом перед початком футбольного сезону. Ми повністю завершили усі Кубки, турніри… На даний момент, щоб не гаяти і марнувати часу, 23-24 листопада будемо проводити один із запланованих турнірів з футзалу між сільськими колективами.

– Чи сприяє розвитку футболу, зокрема дитячого та юнацького, місцева влада? Чи допомагають бізнесмени?

– Найбільше в цьому питанні сприяє колишній спортсмен, почесний член Федерації футболу Мостиського району (ФФМР), голова районної ради Ігор Михайлович Стецина. За його сприяння в цьому році з бюджету було виділено 10 000 грн., правда, ця сума “зависла” на рівні казначейства. Допомогу майже половині з команд району надавав народний депутат України Ярослав Васильович Дубневич. І на цьому, мабуть, і все.

– Чи цього року проводилася робота, спрямована на покращення та розбудову футбольної інфрастуктури, зокрема на створення необхідних умов на стадіонах для команд і глядачів? Якщо так, то де саме?

– Тут я можу виділити такі села: Раденичі і Крукеничі, де йде до завершення будівництво роздягалень. І ряд сіл, а саме Крисовичі, Старява, Волиця і вже вище вказані, де на належному рівні підтримується стан газону і навколофутбольна територія. Це села, де можна сміливо проводити фінальні кубкові матчі. У кожному селі є люди, які живуть футболом, підтримують свою улюблену команду, слідкують за футбольним полем, але все залежить від фінансової спроможності, яка бажає бути кращою.

– Наскільки вважаєте успішним сезон для суддівського корпусу району?

– Це наразі найбільша проблема. Не вистачає кваліфікованих арбітрів, тому і виникають деякі непорозуміння. Але в районі ми обслуговуємо матчі повноцінними укомплектованими бригадами – це плюс. У нас налічується 8 бригад (яких не вистачає), половині з яких можна довірити проведення відповідальних матчів. За підсумками сезону можна відзначити: В. Шафірка, М. Куранта, Р. Базиляка.

– Який стан справ з ігровою дисципліною команд та із забезпеченням правопорядку на стадіонах?

– У цьому питанні у нас опрацьовані і прописані дисциплінарні правила, а відповідальність нестимуть як гравці, так і команда. І перед початком футбольного сезону, на загальнокомандних зборах, ми ще раз їх прослуховуємо і аналізуємо. Але не все так просто і гладко. На футбольних полях району вирують емоції, спортивний запал і часом без застосування покарань не обходиться. Були випадки відсторонення гравців на 8 і 5 матчів. Все залежить від культури і вихованості окремої людини. В основному, аналізуючи ситуацію в цьому напрямку, в більшості випадків порушують правила одні і ті ж футболісти, вчиняють безлад одні і ті ж вболівальники і ми їх вже вивчили. Тому завчасно попереджаємо представників команд, направляємо досвідченіших арбітрів.

Розповідає голова федерації Яворівського району Мирослав Дорош.

– Окресліть, будь-ласка, головні підсумки футбольного сезону 2013-го року у вашому районі та назвіть команди, які найбільше потішили своїх прихильників змістовною грою та переможними результатами.

– Футбольний сезон 2013 року видався цікавим та видовищним, майже до останнього туру в усіх трьох лігах не було визначено призерів, а це свідчить про високий рівень усіх колективів. На одному диханні всю турнірну дистанцію пройшли команди “Розточчя” Домажир, “Будівельник” Молошковичі, “Енергія” Старичі. Змістовну гру на протязі усього сезону показували юні футболісти “Янтар” Новояворівськ. Особливої похвали заслуговують гравці нововідродженої команди “Гірник” Новояворівськ, які своєю грою захоплювали вболівальників, збираючи багатотисячну аудиторію на стадіоні. Честь і хвала нашим ветеранам, які цього року знову підтвердили свій рівень майстерності, вдруге поспіль ставши чемпіонами Львівської області серед ветеранів та вигравши першість України серед ветеранських команд ВФСТ “Колос”.

– Яку футбольну подію на ваших теренах можна назвати подією року?

– Перш за все, це відродження команди “Гірник” Новояворівськ (тренер – Роман Каракевич), яка укомплектована гравцями вихованцями Яворівського футболу та бере участь у чемпіонаті Львівської області серед команд першої ліги і посіла перше місце;

– по друге, вперше бере участь команда нашого району у чемпіонаті ДЮФЛ України серед команд першої ліги – “Янтарний” Новояворівськ (тренер Дмитро Кондра) – і що відрадно, вдало стартували, пішовши на зимовий відпочинок на другому місці у своїй групі.

– по третє, участь жіночого колективу “Янтарочка” Новояворівськ (тренер – Карл Заградка) у першому чемпіонаті Львівської області з футболу серед жінок, де команда виборола срібні нагороди.

– Чи все із запланованого наразі вдається виконувати?

– Так, все, що було заплановано на сезон 2013 року в плані проведення футбольних заходів, виконали, єдине, що нам не вдалося досягти, це забезпечення бригадами арбітрів кожного футбольного матчу.

– Чи сприяє розвитку футболу, зокрема дитячого та юнацького, місцева влада? Чи допомагають бізнесмени?

– Як я вже наголошував перед початком сезону, нам пощастило з керівниками району (Микола Романюк – голова РДА, Іван Карпа -голова райради), які всіляко сприяють розвитку дитячого та юнацького футболу. Без підтримки бізнесменів не обходиться ні одне футбольне дійство на теренах району.

– Чи цього року проводилася робота, спрямована на покращення та розбудову футбольної інфраструктури, зокрема на створення необхідних умов на стадіонах для команд і глядачів? Якщо так, то де саме?

– Стадіони – це одна з проблем у яворівському футболі, земельні ділянки, на яких розташовані футбольні поля, не мають власника, а якщо мають, то не футбольні структури, що нерідко приводить до конфліктних ситуацій.

Хотілося б відзначити футбольні колективи з Прилбичів, Наконечного, Краківця, Верблян, Старого Яру, які взяли земельні ділянки у власність клубу та провели реконструкції стадіонів, будується новий стадіон у селищі Шкло та селі Чолгині.

– Наскільки вважаєте успішним сезон для суддівського корпусу району?

– Арбітраж футбольних матчів – це найболючіше питання не тільки у нас у районі, а в цілому у футболі, щоб покращити корпус арбітрів залучаємо викладачів фізичного виховання, тренерів, знаних у минулому футболістів, проводимо з ними навчання та семінари, на які запрошуємо авторитетних арбітрів з федерації футболу Львівщини. Не можу сказати, що все так гладко у корпусі арбітрів, хоча деякі зрушення у сторону покращення відчуваються.

– Який стан справ з ігровою дисципліною команд та із забезпеченням правопорядку на стадіонах?

– Ще перед початком футбольного сезону між федерацією футболу району та районним управлінням МВС укладено угоду про забезпечення правопорядку на стадіонах під час проведення футбольних матчів, так що в більшості випадків працівники правоохоронних органів присутні на стадіонах, не раз вчасно зупиняють прояви хуліганської поведінки окремих вболівальників.

Що ж до ігрової дисципліни команд, то хотілося б кращих показників, ніж є насправді, багато команд наприкінці сезону не виїжджають на матчі, вносячи нестабільність у проведення чемпіонату. На них, згідно з регламентними документами федерації, накладаються дисциплінарні стягнення у вигляді зняття залікових турнірних очок та на наступний сезон команда свої домашні матчі зобов’язана проводити на полі суперника.

Розповідає голова федерації футболу Бродівського району Сергій Кобялковський.

– Окресліть, будь-ласка, головні підсумки футбольного сезону 2013-го року у вашому районі та назвіть команди, які найбільше потішили своїх прихильників змістовною грою та переможними результатами.

– Сезон 2013 підходить до завершення, та найбільше досягнення – в чемпіонаті Бродівського району брали участь 24 команди. У районі вдалося провести змагання з футболу для кожної пори року. Від першого до третього січня проходив міжобласний турнір серед дітей різних вікових груп. Були запрошені команди: м. Дубно Рівненська обл., “Покрова” Львів, с. Залозці Тернопільська обл. і Бродівська ДЮСШ.

У лютому проходив турнір із міні-футболу серед ветеранів. Переможцем стала команда “Кадлубищі” Лучківці.

Паралельно проходила зимова першість на снігу, переможцем якої стала команда “Богун” Броди.

Найбільше потішили команди сіл Суходоли, Накваша, Пониковиця, Гаї-Дітковецькі, Батьків. На стадіонах цих населених пунктів завжди багато вболівальників, які протягом року підтримують команди.

– Яку футбольну подію на ваших теренах можна назвати подією року?

– Найбільша подія 2013 року в Бродівському районі – футболісти Бродівської ДЮСШ 1999 р. н. тренера Ю. Сурмая від сьомого до дев’ятого березня в чемпіонаті України з міні-футболу у м. Луцьку Волинської області зайняли перше місце* стали чемпіонами України. А друга подія – футболісти 1998 р. н. у ДЮФЛ були другими.

– Чи все із запланованого наразі вдалося виконати?

– У зв’язку із затяжною зимою не вдалося провести “весняний кубок”. Було розпочато з чемпіонату району, який тривав 4,5 місяці. На даний час проводимо відкритий кубок Бродівської міської ради, фінал якого заплановано найближчої неділі.

Звичайно, хотілося кращого ставлення представників команд до своїх обов’язків, підготовки стадіонів до матчів. Але, враховуючи те, що влада нам не допомагає, а відділ сім`ї, молоді і спорту взагалі не долучається, то можна говорити про те, що роботу було проведено на високому рівні і змагання, які було розпочато, знаходили свого переможця.

– Чи сприяє розвитку футболу, зокрема дитячого та юнацького, місцева влада? Чи допомагають бізнесмени?

– У змаганнях із футболу – за підтримки спонсорів та батьків. У цьому році велика підтримка була від міської ради. Велику допомогу надають підприємці: М. Старик, І. Болюх, С. Варава, народний депутат України І. Сех, депутат обласної ради В. Чехут, директор школи села Накваша Г. Нагірняк, директор школи села Голубиця І. Головецький, районні депутати.

– Чи цього року проводилася робота, спрямована на покращення та розбудову футбольної інфраструктури, зокрема на створення необхідних умов на стадіонах для команд і глядачів? Якщо так, то де саме?

– У 2013 р. в Бродівському районі за підтримки голови Пониквянської сільської ради було реконструйовано стадіон у селі Пониква і побудовано – в селі Боратин. На даний час за підтримки заступника голови районної ради Р. Шишки будується стадіон у селі Смільно. Зроблено реконструкцію стадіону села Суходоли за підтримки підприємця М. Лагоди, який утримує команду і багато допомагає дітям зі села.

– Наскільки вважаєте успішним сезон для суддівського корпусу району?

– В цілому зауважень до суддівського корпусу в цьому році не було. У федерації судді не залежні від команд та на принципові матчі скеровуємо по три судді. З кожним роком ми залучаємо молодих суддів.

– Який стан справ з ігровою дисципліною команд та із забезпеченням правопорядку на стадіонах?

– Постійно ведеться робота з представниками команд. Для підтримки дисципліни на початку сезону ми розробляємо дисциплінарні санкції в регламенті для команд, футболістів, вболівальників і стараємось їх виконувати. Але є різні вболівальники і ми стараємось проводити виховну роботу разом.

Газета «ФутболПростір»

(Переглядів 216 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви