Констатація

29.12.2015 | Filed under: Публікації

Круглий стіл, який відбувся в залі засідань Трускавецької міської ради 29 грудня, і який стосувався теми договору ТМР та ПрАТ «Трускавецькурорт», можна було і не проводити. Півторагодинне обговорення нічого не змінить. Присутні почули констатацію факту від міського голови Андрія Кульчинського – договір з ПрАТом підписаний. Вчора. Себто, у понеділок, 28 грудня. Запам`ятаймо собі цю дату як точку відліку, від якої можна буде відштовхуватись, аналізуючи хто кого дужче обманув («кинув», «намахав», «розвів», «об`єгорив» – потрібне підкреслити).

В круглому столі, який дужче нагадував прес-конференцію Андрія Кульчинського (модерація Святослава Грабовського, депутат ТМР), взяли участь:

а) міський голова Трускавця Андрій Кульчинський,

б) два депутати від «Свободи» (Богдан Габшій та Руслан Пристай), два депутати від «Народного контролю» (Святослав Грабовський та Руслан Цехмейстер), два депутати від «Самопомочі» (Олег Карпин та Віра Сазонова), один депутат від «Громадянської позиції» (Тарас Матолич), один депутат від КУНу (Андрій Кісак),

в) журналісти Ніна Федько, Галина Шумило, Тетяна Вінницька, Ігор Пілько, Олександр Драгомерецький та Ваш покірний слуга,

г) громадські діячі Назар Сенів (ГО «Розвиток громади»), Оксана Мотика (ТМО ПП «Сила людей»), Віталій Просяновський (м. Борислав) та Мирон Бучацький,

ґ) інші люди, які побажали бути присутніми на круглому столі.

– У Трускавці є негативний досвід участі міської ради в перманентних війнах з ПрАТ «Трускавецькурорт», – розпочав свої пояснення перед Високим Судилищем Андрій Кульчинський. – Тому мені аж ніяк не хочеться розпочинати з війни. Хочеться повірити людям, які стоять за ПрАТом, повірити у щирість їхніх намірів.

Андрій Кульчинський пояснив, чому потрібно було прийняти рішення по відсотковій ставці, а стосовно закидів про похапне рішення, яке не було широко обговорене, сказав так:

– Не погоджуюся, що дискусія була закрита. На всі засідання комісій, на всі сесії міг прийти кожен. І не просто прийти, а подати конкретні пропозиції, зауваження до проектів рішень…

Міський голова заявив, що було б цинічно та аморально в цей скрутний для багатьох підприємств у Трускавці час чекати їхнього банкрутства. І справа стосується не лише ПрАТу з його 902 працівниками, але всіх 16 підприємств, які опинилися в подібних обставинах (всього 2016 працівників). На закиди, що місто внаслідок прийняття рішення від 24 грудня втратить 6 мільйонів, мер дав контраргумент, що місто та держава могли б втратити 27 мільйонів гривень податків, якби ці підприємства збанкрутували.

– Стосовно угоди, то наголошую, що це була суто моя особиста ініціатива, – каже Андрій Кульчинський. – Я намагався зафіксувати письмово ці речі, які стосувалися певної «компенсації» ПрАТу для громади. І я не бачив можливості далі «простягнутися» з нашими вимогами – щоб на них погодилася протилежна сторона. Бо дуже важливо навіть не те, щоб такий договір був підписаний – важливо, щоб він виконувався.

Міський голова пояснив, що ПрАТ та договір з ним – це не є щось виняткове, аналогічну практику буде запроваджено і в співпраці з іншими підприємствами міста. За приклад Андрій Богданович навів ТзОВ «Аква-Еко», яке могло б заасфальтувати заїзд на завод мінвод (площа Чорновола). Нехай би кожен впорядкував територію біля себе – наскільки б від цього виграли всі! – впевнений наш міський голова. Окремо він зупинився на темі ліцензії для видобутку мінеральної води, гірничих відводах, бюветах, каналізуванні приватних садиб на вул. Франка та ін. Щодо спільного підприємства з видобування та продажі Нафтусі, то мер вважає, що головним тут є не так прибуток, як контроль над цим процесом. Між іншим, чистий прибуток (за даними А. Кульчинського) від реалізації Нафтусі становить для ПрАТу біля 1 мільйона гривень в рік, натомість журналісти називали цю ж цифру як показник за місяць (але не чистого прибутку, а валового доходу).

До речі, ідея провести прес-конференцію з приводу підписання договору з ПрАТ «Трускавецькурорт» нами була подана А. Кульчинському ще при зустрічі в п’ятницю, 25 грудня. Та обставини склалися так щасливо, що знайшлися політичні сили, які зініціювали таку зустріч і нарешті міський голова міг в деталях пояснити свою позицію. Щоправда, більшість учасників круглого столу після його завершення навряд чи поміняли власну думку…

Після тривалого в часі виступу Андрія Кульчинського перше запитання задав автор цих рядків. Воно було лаконічним: «Коли буде підписано договір?». Відповідь теж була стислою: «Договір я підписав вчора».

А згодом своїми думками з приводу договору поділилися Ігор Пілько, Святослав Грабовський, Олег Карпин, Руслан Цехмейстер, Богдан Габшій, Віра Сазонова, Мирон Бучацький, Оксана Мотика. У виступі кожного з них було раціональне зерно. Так, Святослав Грабовський зазначив, що вже може спрогнозувати, що договір на 90% не буде виконуватися, а юридично притягнути ПрАТ до відповідальності за його невиконання не буде можливим. Депутат вважає, що в цілому цей договір – це пил в очі, що договір – це взагалі другорядне у всій цій сумній історії. А головне, на думку С. Грабовського – що ПрАТ зумів отримати землі в оренду (раніше вони були в постійному користуванні), і тепер продаватиме свої об’єкти разом з землею. Та міський голова нічого поганого в цьому не бачить, каже, що може це й на краще, якщо нові власники будуть ефективнішими господарями, ніж ПрАТ.

Окремою думкою Святослав Грабовський висловив занепокоєння тим, що в договорі із ПрАТом нічого не сказано (жоднісіньким словом!) про відновлення Дептаку. А це ж була передвиборча обіцянка Андрія Кульчинського…

Про потребу створення громадської ради говорили Ігор Пілько та Оксана Мотика, про те, що круглий стіл проігнорувала друга сторона (ПрАТ), оскільки вже отримала те, що хотіла, сказав депутат Богдан Габшій. Представник «Свободи» навів кілька прикладів того, як ПрАТ (і Павло Якубенко як голова Наглядової ради Товариства) багато обіцяв у минулій каденції, а не виконав нічогісінько. Ббезпосередній приклад – вулиця Шевченка, яку знищив ПрАТ при будівництві «Міротелю», а ремонтувалася вулиця за кошти громади.

Про те, чому потрібно було підписувати договір з ПрАТом на прикладі наочної схеми розповів депутат Олег Карпин. Колегу-«самопомочівця» підтримала і Віра Сазонова, яка підготувала промову, котра дуже нагадувала виступ юриста (адвоката) в суді. Натомість Мирон Бучацький, позицію якого щодо «Трускавецькурорту» знають всі у Трускавці, назвав ПрАТ «диверсійною структурою, яку треба зняти з реєстрації і запросити сюди нормальних інвесторів».

Насамкінець кілька добрих пропозицій владі дав Ігор Пілько. Він справедливо зауважив, що ситуація виглядає зі сторони звільнених працівників ПрАТу фактично зрадою їхніх очікувань. «Влада має бути на стороні людей, громади, а не бізнесу» – зазначив Ігор Федорович і порадив владі більше не робити таких речей, які б розхитували довіру. Окремо зазначимо, що у нової влади і в Андрія Кульчинського колосальна довіра після обрання була не в останню чергу через те, що попередня влада повністю себе дискредитувала. До речі, на прес-конференції пролунало кілька цікавих фактів, які доводять кулуарність домовленостей попереднього мера з бізнесом, внаслідок чого громада Трускавця втрачала мільйони гривень. А хто отримував – можна лише здогадуватися. Але над цим хай попрацюють правоохоронні органи, щоб «злодії в законі» за содіяне відповіли. Бо брехнею світ пройдеш, та назад не вернешся. І мусить колись бути сувора відплата за злочини проти Трускавця, за зловживання владою та знущання над громадою…

Повертаючись до круглого столу, зазначимо, що насамкінець всі присутні погодилися, що він мав бути проведений ДО, а не ПІСЛЯ прийняття рішення. Бо в цьому випадку він виявився звичайною розмовою, констатацією того, що відбулося і що змінити не вдасться. Несмілива пропозиція Святослава Грабовського відмінити рішення зустріла категоричну відмову міського голови. «Наші відносини ми маємо будувати на довірі», – каже Андрій Богданович.

– Вперше на запрошення громади до обговорення гострого питання приєднався міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, – каже після завершення круглого столу депутат ТМР Святослав Грабовський (із запису на Фейсбуці). – В загальному вийшла конструктивна розмова і всі погодились з тим, що такі зустрічі потрібно проводити до прийняття рішень.

Сподіваємося, так воно і буде. Рік 2016 покаже, чи це зауваження влада врахує…

Володимир Ключак

(Переглядів 487 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви