Старший державний інспектор Олег Горішевський: «Є ризик для бюджетної сфери, і мене особливо цікавить лікарня…»

05.06.2018 | Filed under: Публікації

/Тільки КП «Трускавецьтепло» має кваліфікований персонал, який забезпечує належне обслуговування котелень/

У четвер, 7 червня (тобто, вже післязавтра) відбудеться друге пленарне засідання XLII сесії Трускавецької міської ради VII демократичного скликання. Найрезонанснішим питанням, без сумніву, є питання передачі котелень бюджетних закладів (лікарні, ряду шкіл, дитячих садочків та об’єктів відділу культури) з балансу КП «Трускавецьтепло» на баланс відповідних відділів міськради чи комунальних установ.

Про загрози, які можуть виникнути внаслідок прийняття цього непродуманого рішення, вже розповідав очільник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар у статті «Кому вигідне банкрутство «Трускавецьтепла»?», опублікованій на «Трускавецькому віснику» 29 травня (посилання: http://protruskavets.org.ua/komu-vyhidne-bankrutstvo-kp-truskavetsteplo/). Жодної відповіді, жодних спростувань чи аргументації зі сторони міського голови, який форсує прийняття такого рішення, опубліковано не було.

Оскільки питання є надзвичайно серйозним, і в разі прийняття вищезазначеного рішення може бути загроза паралічу міста в зимовий період, то пробуємо зрозуміти логіку ініціаторів банкрутства комунального підприємства. Але, як кажуть, важко. Потенціальна економія коштів – це аргумент, притягнутий за вуха, який абсолютно не ґрунтується на розрахунках, а на виконані вказівок «кажемо, бо так нам сказали казати».

Доказом правоти Руслана Крамара є і коментар стороннього фахівця. Сьогодні, 5 червня, нам вдалося поспілкуватися з фахівцем в енергетичній галузі, а саме зі старшим державним інспектором з теплопостачання інспекції державного енергетичного нагляду у Львівській області Олегом Володимировичем Горішевським. Він здійснює моніторинг діяльності КП «Трускавецьтепло».

Єдине питання, яке ставимо перед паном Олегом – наскільки розумним буде прийняття рішення про передачу котелень з балансу КП «Трускавецьтепло» на баланс шкіл, садочків, лікарні тощо. Ось що він відповів в ексклюзивному коментарі для «Трускавецького вісника»:

– Час від часу я приїжджаю до Трускавця, як і в інші міста та райони Львівщини, на планові перевірки. На сьогоднішній моніторинг я прибув згідно поданого листа на адресу нашої інспекції. Тобто, на підставі звернення ми можемо їхати і проводити роботу. Ми вивчаємо які є заходи, що необхідно зробити – чисто як сторонній технічний нагляд. І якщо є потреба в якихось додаткових технічних чи організаційних заходах, то ми надаємо свої рекомендації.

Що зроблено доброго? Доброго зроблено багато. Я сюди їжджу не перший раз, тут я був ще в часи діяльності КП «Наше місто», коли теплопостачальну філію цього підприємства очолював покійний вже Петро Шашкевич. Тоді була велика проблема, бо половина квартир багатоквартирних будинків відмовилася від централізованого теплопостачання і від`єдналася від ЦО, тож виникли великі труднощі з обліком тепла та нарахуванням вартості теплової енергії, а також з втратами теплової енергії в мережах.

Труднощі були величезні, і було прийнято рішення про повне відключення мешканців Трускавця від централізованого теплопостачання. Були розроблені та реалізовані певні програми включно з допомогою малозабезпеченим та іншим верствам населення, котрі не могли самостійно встановити автономне опалення.

Тож зараз в КП «Трускавецьтепло» залишилися котельні, які опалюють виключно бюджетну сферу, тобто школи, садочки, лікарню.

«Трускавецьтепло» має кваліфікований персонал, який забезпечує належне обслуговування цих котелень. Працівники цього комунального підприємства добре знають свою роботу і навіть без вказівки директора чи головного інженера вони знають як готуватися до опалювального сезону, оскільки вони щороку цим займаються. Це позитив.

Але є й негатив. Заходи в «Трускавецьтеплі» щодо підготовки до опалювального сезону розроблені. Вони розроблені грамотно, там прописано, що потрібно зробити і в які терміни – промивка котлів, промивка теплообмінників, гідравлічні випробовування трубопроводів, тобто все, що необхідно зробити згідно регламенту обслуговування. Але ці заходи не є затверджені Трускавецьким виконавчим комітетом, що я спостерігаю вперше. Всюди по містах та районах такі заходи затверджені владою міста, а в Трускавці ні. Тож в мене виникає логічне запитання – чи зупинився процес підготовки до опалювального сезону?

Тобто, є певні роботи, які треба робити вже. Деякі роботи потрібно було зробити вчора-позавчора, для того, щоб встигнути належним чином підготуватися до опалювального сезону. Для прикладу, якщо при проведенні гідравлічного випробовування трісне якась труба, то її треба замінювати. Чи, для прикладу, вийде з ладу якесь обладнання. А на таку заміну потрібні і кошти, і час, це ж не робиться за день чи тиждень. А от промивка котла може зробитися й пізніше. Тобто, багато робіт треба виконувати вже, щоб у нормальному, а не авральному темпі входити в опалювальний сезон.

А оскільки заходи підготовки до зими не затверджені, то я так розумію, що гідравлічні випробовування ще не проведені. Це перше.

Другий негатив, на мою думку, наступний. Таке місто як Трускавець повинне мати підприємство, яке б обслуговувало котельні. Має бути кваліфікований персонал, причому він має бути «під рукою». Ці люди не мають бути в Дрогобичі чи Стебнику, вони повинні бути тут, на місці. Так, вони можуть виконати цю роботу, якщо на потрібний момент у них нема завантаженості вдома. А якщо цю роботу потрібно виконати вже, чи, наприклад, потрібно її зробити вночі? А якщо цю роботу потрібно виконати на вулиці при сильному морозі, а система починає замерзати? Не все воно так просто, як декому може здаватися на перший погляд.

Проблеми з персоналом є всюди, адже люди знаходять собі роботу, котра оплачується більше – чи то в нас, чи виїжджають за кордон.

Тож особисто я вважаю, що таке централізоване підприємство у Трускавці має бути. І саме воно мало б обслуговувати ці котельні.

– Аргументом протилежної сторони є економія коштів…

– Щодо економії коштів, то я за економію. Поки все добре працює, поки не треба глянути кваліфікованим оком, то воно може працювати. Але якщо глянув, а воно не працює, і треба щось робити? Тоді треба рішення приймати вже і негайно. А якщо не буде кому глянути, якщо не буде такого фахівця?

Зрозумійте правильно, я не говорю про операторів котелень і не говорю про слюсаря-сантехніка, котрий чистить каналізацію і на нього ще «повісять» такі обов’язки. Я говорю про слюсаря, котрий працює в теплопостачанні і працює власне по котлах. І чи підуть такі кваліфіковані та досвідчені слюсарі туди на роботу, на їхню зарплату – це не відомо ні мені, ні вам, ні директору.

– То які ризики для Трускавця як міста в разі ліквідації КП «Трускавецьтепло» шляхом доведення його до банкрутства?

– Для населення я ризиків не бачу, оскільки воно відключене від центрального теплопостачання і має власне електроопалення чи газове опалення. Єдине, що в людей буде незручність, бо вони знають, що є теплопостачальна організація, де можуть надати якісний сервіс за прийнятну ціну. І тут раптом людей такої можливості позбавлять.

Сервіс котла відомих фірм ці відомі фірми здійснюють, але й беруть за це великі гроші. Кваліфікований спеціаліст не піде працювати за невеличку оплату. Слюсарі «Трускавецьтепла», які обслуговують котли, можуть обслужити і населення, причому за меншу суму, бо це для них є не основне місце роботи, а як додаток І таким чином вони ще й виконують соціальну функцію, допомагаючи мешканцям виживати. Бо мешканці знають – є «Трускавецьтепло», є хороші спеціалісти, до них можна звернутися, і вони вирішать проблему за відносно невеликі кошти.

Є ризик для бюджетної сфери, і мене особливо цікавить лікарня. Тобто, якщо в школі чи садочку можна, не приведи Господи, організувати позапланові канікули, то в лікарні хворих не буде куди дівати. А лікарня у Трускавці є велика. Має бути окрема структура, котра б готувала ці котельні, зокрема котельню лікарні, до зими.

Скажу більше. В Новому Роздолі свого часу для лікарні побудували нову гарну модерну котельню. Економія, звичайно, є. А потім вони подумали і підключилися до центрального опалення від Новороздільської ТЕС. Нову котельню залишили як резервну. Тому що готувати котельню (навіть модерну) до зими кожного року – для цього необхідно мати кваліфікований персонал. Такий персонал вимагає гідної оплати. А лікарня в силу свого фінансування гідної оплати такому персоналу дати не може.

Зрештою, те саме стосується й такої бюджетної сфери як культура чи освіта.

– Тобто, підсумок такий, що при відсутності спеціалізованої теплопостачальної організації у місті ризики є великі? І може бути колапс?

– Так, може бути колапс.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 468 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви