Презентовано Програму розвитку Стебника (додано відео)

17.08.2015 | Filed under: Публікації

У неділю, 16 серпня, в приміщенні стебницького Народного Дому було презентовано Програму розвитку громади Стебника. Організатором зборів громади виступив Стебницький Громадський Рух, котрий об`єднує десять громадських організацій міста калійників.

На початку зустрічі із вступним словом виступив знаний у місті громадський діяч Іван Куць, котрий зазначив, що вже пора в Стебнику принцип «Розділяй і володарюй» змінити на принцип «Об`єднуй і направляй». Презентувати Програму розвитку він запросив Руслана Крамара, котрий досить чітко та конкретно зупинився на характеристиці основних проблем Стебника та шляхах їхнього вирішення.

Уродженець Стебника Руслан Крамар розпочав із риторичного запитання: «Чому в Стебнику громада кожен раз делегує своїх представників у виконавчі органи влади, в депутатський корпус, а проходить 4-5 років і нічого не змінюється? Чому немає контролю за тим, що роблять представники влади?». Він навів приклад, коли людина, котра робить ремонт, наймає майстра і контролює хід виконання робіт, які той здійснює. Якщо майстер не справляється, або ж взагалі нічого не робить, то ніхто йому платити не буде. В управлінні містом мало би бути так само, але…

Наголосивши, що влада – це в першу чергу громада, а міський голова та депутати – тільки представники громади, Руслан Крамар озвучив п’ять позицій, котрі зробили б контроль громади над органами влади ефективним. Це: 1) онлайн-трансляція засідань сесій міської ради та виконавчого комітету із подальшим розміщенням відеозаписів на офіційному сайті Стебницької міської ради, 2) запровадження обов’язкового поіменного голосування на сесіях та засіданнях виконкому з подальшим оприлюдненням результатів голосувань; 3) діяльність інституту електронних петицій і громадських слухань (зокрема, прийняття бюджету міста має проходити виключно після громадського обговорення: куди повинні йти кошти з міського бюджету і в якій кількості), 4) міський голова, його заступники, а також члени виконавчого комітету та депутати повинні взяти на себе зобов’язання, що ні вони, ні члени їхньої родини за час каденції не візьмуть міську землю чи нерухомість; 5) передбачити щорічний спільний звіт міського голови та депутатського корпусу і в разі визнання громадою їхньої роботи незадовільною повинна бути солідарна відповідальність – у відставку має йти мер і депутатський корпус.

Після цього Руслан Крамар приступив до презентації Програми розвитку Стебника, котра складається з трьох основних блоків. Перший блок під назвою «Комфортне життя» включає в себе питання інфраструктури, благоустрою, вивезення сміття, освіти, медицини тощо. Потрібно визначатися з пріоритетами, каже Руслан Крамар, а в питанні доріг пріоритетним є якісне сполучення з сусідами (виїзд на Трускавець, на Дрогобич і на львівську трасу) та ремонт головних магістралей Стебника. Щодо благоустрою, то тут також потрібно визначитися, що ж робити в першу чергу. Руслан Крамар вважає, що це ті місця, де могли б повноцінно відпочивати і стебничани, і їхні гості – парк, озеро, центральна частина. Мрією доповідача є створити в Стебнику ландшафтний парк – з акуратними доріжками, сучасними лавочками, затишними кав’ярнями, оглядовою вежею. Порядок з вивезенням сміття – також серед пріоритетів Програми розвитку.

«Ми повинні створити всі умови, щоб кошти залишалися в Стебнику. Стебник розвиватиметься, коли більше коштів буде залучатися в місто, а не виводитися з нього», – каже Руслан Крамар. Стебничани повинні витрачати кошти в рідному місті – і то не тільки для купівлі продуктів чи одягу, але й на розваги. Бо зараз, чого там гріха таїти, більшість стебничан все-таки розваг шукає поза містом – у сусідніх Трускавці чи Дрогобичі.

Новий сучасний європейський ринок типу «ашан» не повинен нагадувати «шанхай», сервіс також варто покращити. А для цього ринок потрібно віддати в управління підприємцям, які там працюють.

Категоричним був Руслан Крамар щодо так званої «оптимізації» в освіті: закриття жодної з стебницьких шкіл не можна допустити! А от реформування соціального захисту не тільки потрібне, воно просто необхідне для забезпечення гідної старості.

Окремими пунктами в Програмі розвитку Стебника прописані теми покращення медичного обслуговування, питання культури, розвитку спорту, вирішення проблеми бездомних тварин, започаткування діяльності бізнес-школи, покращення криміногенної ситуації в місті.

Окремим блоком Програми є питання житлово-комунальної сфери. Це не тільки вивезення сміття, про яке згадувалося вище, а й ситуація з теплопостачанням, водопостачанням. На прикладі власної діяльності у Трускавці (Руслан Крамар дві каденції підряд є головою депутатської комісії з питань ЖКГ, з 2011 року очолює КП «Трускавецьтепло») було показано, що багато питань можна вирішити – було б тільки бажання. Це надання дозволів на індивідуальне опалення, можливість здешевлення води за рахунок введення в експлуатацію доброгостівського озера та діяльності ТзОВ «Стебницький водоканал» та інше.

На завершення презентації була дана відповідь на найголовніше запитання, котре хвилювало стебничан під час заслуховування Програми: «Звідки взяти кошти на реалізацію всіх цих грандіозних задумів?». По-перше, за рахунок податку на прибуток та прибутку комунальних підприємств, котрі насправді є далеко не збитковими при ефективному менеджменті. По-друге, за рахунок продажу землі та майна – не дерибану, не роздачі чи продажі на псевдо-аукціонах, а при продажі за ту реальну ціну, котру готовий платити покупець на конкурентній основі. По-третє, залученням інвестицій, позиціонуванням Стебника не як депресивного жебрака, котрий тільки те й робить, що виклянчує кошти, а як успішного міста, котре саме вміє заробляти і має хороші перспективи. Ну і, звісно, з власниками «Полімінералу» також потрібно вести мову, адже саме завдяки цьому підприємству давнє село Стебник перетворилося на місто з 20 тисячами населення.

Одним з найважливіших завдань, вирішення якого значно полегшить надходження коштів у міський бюджет, є повернення історичної справедливості. Мається на увазі повернення Стебнику історично стебницьких земель, котрі зараз знаходяться в підпорядкуванні Болехівців. Кар`єр та калійний комбінат знаходяться на території Стебника, ці підприємства руйнують стебницькі дороги, а от податки від них у стебницький бюджет не поступають.

Задля поповнення стебницької казни варто збудувати в місті АЗС – переговори з «ОККО» вже ведуться. Є й інші шляхи поповнення міської скарбниці, на яких детально не зупиняємося, але які прописані в Програмі.

Півторагодинна зустріч виявилася цікавою – прийшло на неї біля трьох з половиною сотень жителів Стебника. Завітали на презентацію Програми розвитку Стебника і духовні наставники двох найбільших парафій міста – о. Михайло Бучинський (церква Різдва Пресвятої Богородиці) та о. Володимир Лужецький (церква Христа-Чоловіколюбця). Отець Володимир звернув увагу Руслана Крамара на потребу вирішення питання з каналізаційними стоками – нечистоти з Трускавця забруднюють річку Солоницю. Зустріч завершилася досить непередбачувано – після отця слово взяла дружина чинного міського голови Стебника Василя Пецюха, з вуст якої в бік отця Володимира посипалися звинувачення у фарисействі. Коли мова зайшла про житлову нерухомість отця Володимира Лужецького, модератор зустрічі просто вимкнув мікрофон. А Руслан Крамар попросив стебницьку громаду обдумати презентовану Програму розвитку та запросив на футбол, котрий власне проходив у цей час на місцевому стадіоні.

Слід зазначити, що підтримати колегу та друга приїхав до Стебника Андрій Кульчинський, котрого вважають найбільш імовірним переможцем мерських виборів у Трускавці. «Там, де Руслан Крамар, там є ініціатива, є рух, є результат», – зазначив Андрій Кульчинський.

Отже, Програму розвитку громади Стебника презентовано. Стебницький Громадський Рух дав можливість громадськості самій вирішувати, чи підійде такий варіант для міста калійників. Та в будь-якому випадку напрацювання Руслана Крамара претендують на статус системного аналізу з характеристикою проблем, вказанням причин їхнього виникнення, розробкою механізмів вирішення. А питання ефективного контролю громади над владою взагалі є величезним кроком до демократії – незалежно від того, хто цю владу в Стебнику представлятиме після виборів у жовтні. Бо справжня влада має належати громаді, а міський голова, заступники, депутати, члени виконкому – це тільки делеговані представники…

Володимир Ключак

(Переглядів 619 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви