Роботу знаходить той, хто її шукає

27.12.2010 | Filed under: Новини

17 грудня з нагоди ювілейної, двадцятої, річниці створення в Україні Державної служби зайнятості населення за круглим столом відбувся урочистий захід представників Стебницького міського центру зайнятості з соціальними партнерами.

Учасниками зустрічі були заступник міського голови Петро Веклюк, голови сільських рад Уличного, Доброгостова та Станилі, представники Стебницької міської лікарні, директор КП “Ринок “Прикарпаття” Любов Калапач, директор ТзОВ “Канзас” Роман Бойко, приватні підприємці, представники громадських організацій, директори місцевих шкіл та Стебницького професійного ліцею. Основною темою для обговорення слугувала “Тісна співпраця з соціальними партнерами – запорука успіху служби зайнятості”.

Презентуючи роботу Стебницького міського центру зайнятості, працівники даної установи основну увагу акцентували на активності позиціонування служби на ринку праці.

– Впродовж двох десятиліть наша служба надає дієві посередницькі послуги пошуковцям роботи та працедавцям і сприяє збалансуванню попиту і пропозиції трудових ресурсів у місті, – розпочала свій виступ директор Стебницького міського центру зайнятості населення Леся Качмар, а згодом перейшла до характеристики структури. – Нині служба зайнятості – це високоорганізована інституція, оснащена сучасною комп’ютерною технікою, діяльність якої з 2001 року провадиться за науково обґрунтованою Єдиною технологією обслуговування незайнятого населення. Система роботи настільки налагоджена, що існує навіть чіткий обмін даними з державною податковою інспекцією України, пенсійним фондом тощо. Систематично проводиться автоматизована звірка використання коштів пенсійного фонду. На роботу ми приймаємо тільки осіб з вищою юридичною, економічною (чи для профорієнтаційної роботи) педагогічною освітою. При службі діє Київський інститут підвищення рівня кваліфікації кадрів, де працівники центру зайнятості всіх регіонів України  раз на чотири роки зобов’язані пройти двотижневі курси. Мало не щоденно ми спілкуємося з владою, з дирекцією загальноосвітніх шкіл та професійно-навчальних закладів з метою працевлаштувати безробітних, котрі звертаються до нас за допомогою.

Заступник директора Стебницького міського центру зайнятості Віра Мисько зауважила, що, починаючи з 1993 року, їхньою службою було надано кваліфікованих юридичних, економічних та профорієнтаційних послуг більш як двадцятьом тисячам тимчасово незайнятих осіб, кожен третій з яких був працевлаштований, кожен сьомий – залучений до тимчасових робіт, а кожен п’ятий проходив професійне навчання.

– Починаючи з 2005 року,  – сказала вона, – для тих, хто бажав започаткувати свою власну справу, ми посприяли наданню одноразової допомоги. Насамперед  це стосувалося соціально незахищених громадян (в тому числі і мешканців сіл Уличне, Доброгостів, Станиля). Надаються також дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, у тому числі випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів на перше робоче місце. На сьогодні у нас налагоджена тісна співпраця з головами сільських рад вищезгаданих сіл: організовуємо круглі столи, обговорюємо наболілі питання. Якщо говорити мовою статистики, то за 11 місяців 2009 року ми надали послуг 645 особам, які перебували на обліку нашої служби, на початку 2010 року їх чисельність скоротилася до 391 особи. Кількість безробітних зменшилася не за рахунок створення нових робочих місць, а завдяки добросусідським відносинам з Дрогобичем, Трускавцем, Бориславом, Стриєм (особливо це стосується заводу “Леоні”). Дуже багато людей самостійно знайшли собі роботу, дехто відкрив свій бізнес, а багатьом допомагали наші працівники, розміщаючи їхнє резюме на офіційному інтернет-порталі “TRUD”.

Згодом присутнім повідомили, що з січня 2011 року держслужба зайнятості населення України переходить в Єдину інформаційну інтернет-систему “NET”, яка дасть можливість бачити в Україні всі вакансії на різноманітних підприємствах у сферах економіки, транспорту, науки тощо. Інформація щодо вакантних місць оновлюватиметься через 5-6 секунд, що суттєво покращить ефективність роботи центру зайнятості.

У своїй доповіді начальник відділу взаємодії з працедавцями Стебницького міського центру зайнятості населення Марія Мосур зауважила, що роботодавець для центру зайнятості – це клієнт №1. Усі зусилля повинні бути скеровані на те, аби якісно налагодити з ним тісну співпрацю, бо основним завданням служби є працевлаштування, підбір роботи для незайнятих громадян. І тут усе залежить від наявності (кількості) вакансій.

– Найбільшою радістю для мене є бачити, коли за нашого сприяння фізична чи юридична особа приймає наших тимчасово незайнятих людей на роботу, – сказала вона, – створює нові робочі місця, реєструє трудовий договір між роботодавцем та найманою особою, коли юридичні особи вчасно подають нам відомість про наявність вільних робочих місць. Таким чином налагоджується співпраця, і ми можемо виконувати свій обов’язок перед державою – працевлаштовувати громадян. Завдяки державному реєстратору наш центр – єдиний у місті, який відає інформацією про кількість юридичних установ і фізичних осіб у місті. Якщо котресь з підприємств змінить свою юридичну адресу, ми взнаємо її місцезнаходження вже наступного дня через потужну пошукову систему. На сьогоднішній день в нашій базі даних разом з мешканцями навколишніх сіл перебуває 1300 фізичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності  (900 з яких – діючі) і біля 300 осіб юридичних. І лише 120 з них мають укладені договори з найманими працівниками. 80 з трьохсот юридичних осіб сплачували внески у відповідні фонди щодо своєї діяльності. Але наша робота полягає не тільки у веденні обліку, але й у наданні послуг для підприємств, відповідних установ щодо створення нових робочих місць, розширенні сфери діяльності, наданні дотацій. Близько п’ятдесяти підприємців скористалися нашою послугою. І досить результативно! Незважаючи на катавасії з новим Податковим кодексом, які спричиняються до втрати робочих місць та скорочення кадрів, ми й надалі допомагатимемо нашим підопічним, сприятимемо, аби роботодавці розширювали сферу своєї підприємницької діяльності і поповнювали місцевий бюджет.

Петро Веклюк виокремив основну проблему: в Стебнику на даний час на повну силу не працює жодне велике підприємство, найбільш потужним з яких є “Полімінерал”, що знаходиться у відомстві Кабміну.  Якщо владі вдасться долучитися до державних цільових програм і зрушити питання щодо інвестиційних питань “Полімінералу” з мертвої точки, завод зможе запрацювати. Тоді, відповідно, з’являться нові робочі місця. Другою, не менш важливою проблемою, на думку п. Петра, є налагодження співпраці з підприємцями.

– Наші приватні структури, – сказав він, – зокрема заклади торгівлі, не в повному обсязі обліковують своїх працівників. Приступивши до своїх повноважень, стебницька міська рада разом з центром зайнятості буде контролювати  питання щодо легалізації робочих місць на підприємстві.

Леся Качмар зауважила, що згідно Антикризового закону, який діє в Україні з січня 2009 року, на біржі так просто “стояти” не можна. Тимчасово незайнятий зобов’язаний прийняти пропозицію працювати на громадських та сезонних роботах, одним з яких є праця на “Стебниктеплокомуненерго” та в Стебницькій міській лікарні.

– Наша служба укладає угоди з відповідними установами про проведення відповідних робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Щоправда, якщо це стосується соціальної сфери населення (медицини, освіти, культури). Аналогічною є картина і в сільських радах. Якщо виконується суспільно-корисна робота, працівникові оплачує ФЗДССБ, –  поінформувала присутніх п. Леся.

Найприємнішою частиною урочистих зборів було нагородження керівництва Стебницької міської лікарні за плідну та успішну співпрацю пам’ятним знаком – статуеткою з логотипом служби зайнятості населення України – установи, котра стоїть на стороні прав захисту населення.

Та справжнє свято розпочалося, коли до установи завітав Святий Миколай… За солодким частуванням присутні обмінялися набутим досвідом, обговорили умови майбутньої співпраці щодо потреби підприємств у кваліфікованих молодих кадрах та проведенні інформаційних форумів для працедавців.

Вікторія Лишик, газета «Воля громади»

(Переглядів 106 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви