Євген Юник: «Треба просто працювати»

17.10.2010 | Filed under: Вибори 2010

Євген Юник добре відомий в місті. Відомий, в першу чергу, як фахівець із майже 30-літнім досвідом роботи в галузі медицини – як лікар, як керівник і як громадський діяч, а віднедавна ще й – кандидат в мери від «Європейської партії». До вашої уваги інтерв’ю з ним.

–     Євгене Володимировичу, в розпалі передвиборча гонка, а ми з Вами розмовляємо на Вашому робочому місці, в кабінеті головного лікаря санаторію «Берізка». Чому Ви не на мітингу чи не займаєтесь власною агітацією, як Ваші конкуренти?

–     По-перше, я звик завжди виконувати свої обов’язки, незважаючи на вибори чи інші політичні перипетії. По-друге, я переконаний, що місцеве самоврядування – це не політика. Тому мітингами і гаслами в місті щось змінити неможливо. Треба знову ж таки – закатати рукава і працювати. От зараз я продовжую це робити, так навіть незважаючи на вибори. А щодо конкурентів, то я скажу так – в прагненні змінити рідне місто на краще не може бути конкурентів. Якщо людини прагне не влади, я покращення життя для мешканців міста – то ми однодумці. А якщо хтось таки вважає мене конкурентом через те, що я хочу, щоб в оселях трускавчан було тепло, була гаряча вода – ну що ж, це на його сумлінні.

–     І все ж таки, чому ви вирішили взяти участь у виборчій кампанії? Адже ви і так досить відома і поважна людина в Трускавці.

–     Я знаю, в ЯКОМУ місті я хотів би жити, розумію, що для цього потрібно вирішити низку проблем. Будучи депутатом міської ради кількох скликань, я знаю ці проблеми безпосередньо. І знаю, як саме їх потрібно вирішувати, тож, оскільки до цього часу в місті безліч невирішених проблем – значить треба щось змінити. Тож, кілька місяців тому я задав собі запитання – чи варто мені йти в мери? І коли я собі відповів, що пов’язую своє майбутнє з цим містом, і тому хочу зробити його комфортним для життя, відповідь була однозначною – варто. Кожен з нас обирає сам – чекати змін чи здійснювати зміни. Я зробив свій вибір щодо того, чи бути активним суб’єктом в політиці, чи пасивним спостерігачем.

–     Чому Ви обрали саме Європейську партію як партнера на місцевих виборах?

–     Дуже влучний вираз. Так, ми саме партнери. Я не приховую, що впродовж більш ніж року я активно займався розбудовою Благодійного Фонду «Трускавчани», який вже у повній мірі працює в місті і програми якого охоплюють більшість сфер його життя. І вже через рік ми отримали кілька пропозицій від партій про підтримку на виборах. Але особисто мені і моїм друзям, які допомагають мені у Фонді найближчою від інших виявилась філософія саме Європейської партії Миколи Катеринчука. Це – чітка політична і соціальна програма, яка чітко вказує мету –  європейське суспільство, європейська держава, європейські стандарти життя.

Трускавець – місто, яке має стати престижним курортом. Курортом європейського рівня. Особливо напередодні Чемпіонату світу з футболу. Іншого шляху в нас немає. Тому і співпрацюємо ми з Європейською партією.

–     І яким ви бачите майбутнє міста? Як Трускавцю прийти до європейських стандартів?

–     Ви знаєте, якщо говорити про майбутнє, то почати треба з наших дітей. Наші діти відтворюватимуть те середовище, в якому вони народилися, тому щоб змінити майбутнє міста, варто почати змінювати його середовище вже сьогодні. Якщо ми після себе залишимо чисте місто з освітленими вулицями, з теплими будинками, із забезпеченими жителями. Європа не прийде до нас до того часу, поки ми не піднімемо свій рівень життя до її рівня. Лише тоді перед нами відкриють європейські двері, і до нас приїдуть європейські туристи. Я до того веду, що почати треба нам самим, і почати треба із себе.

–     Які саме європейські моделі управління варто впровадити в Трускавці? І як вони відобразяться, скажімо, на житлово-комунальному господарстві міста?

–     Європейський досвід місцевого самоуправління свідчить про те, що проблеми місцевого рівня вирішуються лише у співпраці місцевої влади з громадою. Проблема ЖКГ у більшості міст полягає не стільки в дисбалансі закупівельних та відпускних цін на газ, скільки в тому, що в містах є влада, проте практично відсутня громада. Тож в місті має з’явитися громада і стати активним впливовим суб’єктом його життя. Значну частину проблем житлово-комунального господарства можна вирішити шляхом створення Органів самоорганізації населення – громадських комітетів – будинкових, дворових, вуличних, які мають представницькі функції при місцевих радах, їм можуть бути делеговані повноваження .вирішувати ті чи інші питання і розпоряджатися для цього майном і коштами.

–     Але ж суттєвою проблемою ЖКГ є нестача коштів, неплатежі…

–     Так, треба створювати механізми, які б стимулювали вчасно і в повному обсязі здійснювати платежі за житлово-комунальні послуги. Знову ж таки, шлях один – це посилення ролі громадськості у вирішенні проблем місцевого значення, залучення її до управління об’єктами житлово-комунального господарства. В галузі ЖКГ в першу чергу треба сприяти організації та розвитку Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Для цього необхідно розробити і реалізувати перспективний план капітального ремонту житлового фонду з подальшим створенням ОСББ. Суттєвого доопрацювання потребує питання ефективного та якісного теплозабезпечення осель мешканців міста. Тож треба розробити проект реформування міського теплозабезпечення – в першу чергу провести енергоаудити теплових мереж міста, житлових будинків та бюджетних установ, за результатами енергоаудиту розробити проекти та шляхи вирішення проблем в системі теплопостачання, а також сприяння в пошуках джерел фінансування, можливо, доведеться частково здійснити децентралізацію опалення в місті. Але, повторюю, всі ці проблеми можна вирішити, якщо над ними просто почати працювати.

–     Це суттєво змінить ефективність управління містом…

–     Так, без сумніву. Сплачуючи всі податки, громадяни виконують свою частину соціального контракту з владою, тому мають всі права вимагати від влади повного виконання зобов’язань. Громада має контролювати владу. Бізнес має допомагати у розбудові соціальної сфери та інфраструктури, в обмін на дозвіл вести діяльність в тому чи іншому мікрорайоні – брати певні соціальні навантаження – будувати дитсадки, соціальні магазини , дороги тощо. От так мають співпрацювати влада, громада і бізнес. І наступним кроком буде розробка і укладання соціального договору між громадою, бізнесом та владою міста. Якщо ми хочемо жити в затишному чистому і красивому місті – треба докласти до цього зусиль, і я закликаю всіх до такої співпраці.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

(Переглядів 28 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви