Євген Юник ЗАВТРА БУДЕ НОВИЙ ДЕНЬ!

27.10.2010 | Filed under: Вибори 2010

Владика Андрей Шептицький закликав вірних Церкви до активної громадянської роботи, нагадуючи їм, що справжній християнин не може стояти осторонь суспільних проблем. Справжній християнин – це насамперед той, хто любить ближніх і готовий працювати для своїх ближніх, для добра спільної справи. Можна бути «сувенірним патріотом», ходити у вишиванці, ревно бити поклони у церкві та співати повстанських пісень, але при цьому бути абсолютно байдужим до справ, якими живуть оточуючі. А можна просто йти і робити свою роботу – повсякденну, щиру, в ім’я громади і людей, при цьому не надто світячи свою роботу.

Трускавець – це місто, у якому ще належить провести серйозні зміни. Місту потрібна вода. Місту потрібна нова каналізація. Місту потрібні нові дороги. Місто потребує нової філософії влади. Але потрібно, щоби до влади в місті прийшли щирі патріоти Трускавця, прийшли єдиною командою, з єдиною програмою, перетворивши наше місто на справжній європейський курорт.

Чого бракувало попередній міській владі (говорю про неї у минулому часі, оскільки переконаний, що 31 жовтня ми перегорнемо темну сторінку в історії нашого міста)? Міський голова Лев Грицак може загинати пальці і говорити, що бракувало коштів, бракувало підтримки і розуміння з боку владних структур і депутатського корпусу, бракувало владних повноважень. Коли сьогодні перечитуємо його програму, з якою він ішов на вибори у 2006 році, то бачимо: 90% обіцянок залишилися невиконаними. І винні в цьому, на його думку, і світова економічна криза, і війни між гілками влади в країні, і бізнес-структури, і масони, і навіть коні у центральному парку (хоча – якщо вірити класику – коні не винні). Спадає на думку давня народна мудрість про поганого танцюриста…

Я не знаю, яким танцюристом є міський голова, але рівень довіри до його дій не зріс. Спроби випадів на адресу конкурентів, поява брудних пасквілів і навіть поспішний вступ до партії влади не підняли рейтинг пана голови. Він так і не збагнув, що насправді йому бракувало двох речей: відчуття міри та відчуття довіри до своїх громадян. Адже це – два моменти, які необхідні у владі.

Відсутність почуття міри згубила не одного українського політика. Міра, етика, стиль, такт – це ті речі, які мають відчуватися публічними людьми. Соромно демонструвати свою заможність у бідній країні. Соромно хизуватися власними гелікоптерами у місті, яке потерпає від нестачі води і невпорядкованості дворів та під’їздів. Соромно говорити про свої досягнення у той час, коли міський бюджет за п’ять років скоротився вп’ятеро – і це на фоні стрімкого росту бюджетів інших західноукраїнських міст, скажімо, Калуша, Івано-Франківська чи Чернівців. Міра передбачає і самокритику. Відчуття міри передбачає і вимогливість до своїх дій, і можливість визнання власних помилок. Всього цього не продемонстровано…

Відсутність довіри межує з тяжким гріхом – гординею. Людина, що приходить на високі владні посади, має приходити з командою, якій довіряє, а також постійно радитися із громадою. Бо в результаті від міського голови очікують не подвигів Геракла, а конкретних справ. Геракл, убивши Лірнейську Гідру та Ніамейського лева, зрештою здійснив найбільший подвиг у своєму житті – вичистив Авгієві стайні. Деяким нашим політикам варто зрозуміти, що від них чекають саме такого подвигу. Бо мер міста має дбати про труби, тепло, газ, водопостачання і дороги, а не демонструвати вищий пілотаж у небі. Столиця вже має мера-«космонавта» – нічого доброго з цього експерименту не вийшло.

Насправді громада знає краще, що потрібно для міста. Це – не популізм. Це – прагматизм. Громада може порадити, а якщо до неї звернутися, то вона може допомогти,  самоорганізуватися і виконати ряд робіт – адже ці роботи йдуть на користь кожного мешканця міста. Але головне: треба не підвищуватися над громадою, а пам’ятати про свою відповідальність перед громадою.

Під час роботи над створенням благодійного фонду «Трускавчани» наша команда спробувала довірити простим людям вирішення ряду важливих питань – і вони справилися з питаннями розподілу коштів і вирішення першочергових завдань краще, ніж десяток кваліфікованих менеджерів у інших фондах. Ось що робить звичайна довіра! Тепер досвід фонду хочеться перенести на практику функціонування міської влади.

Мені приємно, що наша команда, яка сьогодні йде на вибори, це національно свідома, з європейським світоглядом, професійна команда – команда патріотів свого міста і України ми хочемо реальних змін. Людей, обманутих політиками неодноразово, сьогодні важко заманити в нетрі порожніми обіцянками. Саме тому ми спокійні за виборців – вони бачать справи і наміри кожного. Як писав Борис Олійник,

Народ не візьмеш на макуху:

Він зоддаля почує чин –

І хто є син його по духу,

І хто по духу – сучий син.

Проведені у місті за ініціативою ряду національно-демократичних партій попередні опитування громадян показали високий рівень довіри до мене як до кандидата і до моєї команди, що згуртувалася на засадах Європейської партії України та тих громадських проектів, які ми розвивали протягом останніх років у Трускавці. Я вдячний тим політичним партіям, які підтримали мене – а це і Конгрес українських націоналістів, і «Батьківщина», і «Народний рух України» і «За України». Я вдячний і опонентам – їх примітивна брехня проти мене і нашої команди лише привернула до нашого середовища нових і нових прихильників. Але насамперед я вдячний людям – простим трускавчанам, яким не байдужа доля свого міста.

Я вірю, що спільними зусиллями ми вирішимо ті проблеми, які не вирішувалися роками. Я вірю, що Трускавець стане процвітаючим містом, зразком для інших міст і місцем, де люди отримуватимуть найголовніше – здоров’я. Я знаю, що є велика кількість методів залучення інвестицій – але потрібно просто мати бажання працювати. Бо під лежачий камінь вода – як відомо – не тече. Я маю віру – в Бога, в людей, в прекрасне завтра. Я маю волю – до перемоги, до роботи, до конкретних здобутків. Я маю любов – до міста, до рідної землі, до трускавчан. І кличу з собою всіх тих, хто також має волю, віру та любов.

«Ми просто йшли. У нас нема зерна неправди за собою», – говорив класик. У нас за собою також нема земна неправди. Ми йдемо. До перемоги. Бо наша перемога – це перемога трускавчан. Це перемога громади міста. Це початок переможного наступу на проблеми Трускавця.

Закликаю Вас бути мудрими. Закликаю прийти на виборчі дільниці. І пам’ятати: Ваш голос значить дуже багато. Від Вашого вибору залежатиме завтрашній день. Від Вашого вибору залежатиме, чи буде завтрашній день світлим і сонячним. Думайте. Не помиліться.

Справжній християнин не може стояти осторонь суспільних проблем. Справжній патріот не може дозволити собі не брати участь у виборах. Справжній трускавчанин не може дозволити собі залишити напризволяще майбутнє свого міста і своїх дітей.

Трускавець потребує змін. І ці зміни обов’язково настануть!

З Богом! До нових звершень і досягнень!

(Переглядів 99 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви