Євген Юник: «Треба просто працювати»

17.10.2010 | Filed under: Вибори 2010

Євген Юник добре відомий в місті. Відомий, в першу чергу, як фахівець із майже 30-літнім досвідом роботи в галузі медицини – як лікар, як керівник і як громадський діяч, а віднедавна ще й – кандидат в мери від «Європейської партії». До вашої уваги інтерв’ю з ним.

–     Євгене Володимировичу, в розпалі передвиборча гонка, а ми з Вами розмовляємо на Вашому робочому місці, в кабінеті головного лікаря санаторію «Берізка». Чому Ви не на мітингу чи не займаєтесь власною агітацією, як Ваші конкуренти?

–     По-перше, я звик завжди виконувати свої обов’язки, незважаючи на вибори чи інші політичні перипетії. По-друге, я переконаний, що місцеве самоврядування – це не політика. Тому мітингами і гаслами в місті щось змінити неможливо. Треба знову ж таки – закатати рукава і працювати. От зараз я продовжую це робити, так навіть незважаючи на вибори. А щодо конкурентів, то я скажу так – в прагненні змінити рідне місто на краще не може бути конкурентів. Якщо людини прагне не влади, я покращення життя для мешканців міста – то ми однодумці. А якщо хтось таки вважає мене конкурентом через те, що я хочу, щоб в оселях трускавчан було тепло, була гаряча вода – ну що ж, це на його сумлінні.

–     І все ж таки, чому ви вирішили взяти участь у виборчій кампанії? Адже ви і так досить відома і поважна людина в Трускавці.

–     Я знаю, в ЯКОМУ місті я хотів би жити, розумію, що для цього потрібно вирішити низку проблем. Будучи депутатом міської ради кількох скликань, я знаю ці проблеми безпосередньо. І знаю, як саме їх потрібно вирішувати, тож, оскільки до цього часу в місті безліч невирішених проблем – значить треба щось змінити. Тож, кілька місяців тому я задав собі запитання – чи варто мені йти в мери? І коли я собі відповів, що пов’язую своє майбутнє з цим містом, і тому хочу зробити його комфортним для життя, відповідь була однозначною – варто. Кожен з нас обирає сам – чекати змін чи здійснювати зміни. Я зробив свій вибір щодо того, чи бути активним суб’єктом в політиці, чи пасивним спостерігачем.

–     Чому Ви обрали саме Європейську партію як партнера на місцевих виборах?

–     Дуже влучний вираз. Так, ми саме партнери. Я не приховую, що впродовж більш ніж року я активно займався розбудовою Благодійного Фонду «Трускавчани», який вже у повній мірі працює в місті і програми якого охоплюють більшість сфер його життя. І вже через рік ми отримали кілька пропозицій від партій про підтримку на виборах. Але особисто мені і моїм друзям, які допомагають мені у Фонді найближчою від інших виявилась філософія саме Європейської партії Миколи Катеринчука. Це – чітка політична і соціальна програма, яка чітко вказує мету –  європейське суспільство, європейська держава, європейські стандарти життя.

Трускавець – місто, яке має стати престижним курортом. Курортом європейського рівня. Особливо напередодні Чемпіонату світу з футболу. Іншого шляху в нас немає. Тому і співпрацюємо ми з Європейською партією.

–     І яким ви бачите майбутнє міста? Як Трускавцю прийти до європейських стандартів?

–     Ви знаєте, якщо говорити про майбутнє, то почати треба з наших дітей. Наші діти відтворюватимуть те середовище, в якому вони народилися, тому щоб змінити майбутнє міста, варто почати змінювати його середовище вже сьогодні. Якщо ми після себе залишимо чисте місто з освітленими вулицями, з теплими будинками, із забезпеченими жителями. Європа не прийде до нас до того часу, поки ми не піднімемо свій рівень життя до її рівня. Лише тоді перед нами відкриють європейські двері, і до нас приїдуть європейські туристи. Я до того веду, що почати треба нам самим, і почати треба із себе.

–     Які саме європейські моделі управління варто впровадити в Трускавці? І як вони відобразяться, скажімо, на житлово-комунальному господарстві міста?

–     Європейський досвід місцевого самоуправління свідчить про те, що проблеми місцевого рівня вирішуються лише у співпраці місцевої влади з громадою. Проблема ЖКГ у більшості міст полягає не стільки в дисбалансі закупівельних та відпускних цін на газ, скільки в тому, що в містах є влада, проте практично відсутня громада. Тож в місті має з’явитися громада і стати активним впливовим суб’єктом його життя. Значну частину проблем житлово-комунального господарства можна вирішити шляхом створення Органів самоорганізації населення – громадських комітетів – будинкових, дворових, вуличних, які мають представницькі функції при місцевих радах, їм можуть бути делеговані повноваження .вирішувати ті чи інші питання і розпоряджатися для цього майном і коштами.

–     Але ж суттєвою проблемою ЖКГ є нестача коштів, неплатежі…

–     Так, треба створювати механізми, які б стимулювали вчасно і в повному обсязі здійснювати платежі за житлово-комунальні послуги. Знову ж таки, шлях один – це посилення ролі громадськості у вирішенні проблем місцевого значення, залучення її до управління об’єктами житлово-комунального господарства. В галузі ЖКГ в першу чергу треба сприяти організації та розвитку Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Для цього необхідно розробити і реалізувати перспективний план капітального ремонту житлового фонду з подальшим створенням ОСББ. Суттєвого доопрацювання потребує питання ефективного та якісного теплозабезпечення осель мешканців міста. Тож треба розробити проект реформування міського теплозабезпечення – в першу чергу провести енергоаудити теплових мереж міста, житлових будинків та бюджетних установ, за результатами енергоаудиту розробити проекти та шляхи вирішення проблем в системі теплопостачання, а також сприяння в пошуках джерел фінансування, можливо, доведеться частково здійснити децентралізацію опалення в місті. Але, повторюю, всі ці проблеми можна вирішити, якщо над ними просто почати працювати.

–     Це суттєво змінить ефективність управління містом…

–     Так, без сумніву. Сплачуючи всі податки, громадяни виконують свою частину соціального контракту з владою, тому мають всі права вимагати від влади повного виконання зобов’язань. Громада має контролювати владу. Бізнес має допомагати у розбудові соціальної сфери та інфраструктури, в обмін на дозвіл вести діяльність в тому чи іншому мікрорайоні – брати певні соціальні навантаження – будувати дитсадки, соціальні магазини , дороги тощо. От так мають співпрацювати влада, громада і бізнес. І наступним кроком буде розробка і укладання соціального договору між громадою, бізнесом та владою міста. Якщо ми хочемо жити в затишному чистому і красивому місті – треба докласти до цього зусиль, і я закликаю всіх до такої співпраці.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

(Переглядів 28 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви