Політичні етюди (з списками партій)

02.10.2010 | Filed under: Вибори 2010

Частина перша. Хто залишиться мером?

Отже, перших 8 кандидатів на пост мера Трускавця зареєстровано. Залишається лише вгадувати, чи подадуть свої документи для реєстрації інші евентуальні кандидати, про яких ми неодноразово згадували – Андрій Кульчинський, Ігор Кісак, Зенон Ших, Євген Кулик. Цікаво теж, як поведуть себе ті, що декларували об’єднання опозиції – єднатимуться чи йтимуть кожен до переможеного кінця. А з теперішнього списку вже видно, що підтверджуються наші головні здогадки – йтиме боротьба в форматі «1 проти 4», тобто Лев Грицак з однієї сторони і опозиція в особі Крамара, Яворського, Козира та Юника з іншої. Відверто жаль колишнього мера міста Богдана Матолича, який в цьому списку виглядає як гість із минулого. Йому було б поборотися за місце депутата в обласній раді. Хоча цілком імовірно, що це проект для чиєїсь підтримки, але от для чиєї?

Погляньмо, від яких політичних сил ідуть кандидати. Отже, по порядку реєстрації. Грицак – Партія Регіонів, Яворський – Пора, Юник – Європейська партія, Крамар – Батьківщина, Козир – Фронт змін, Юрків – КУН, Матолич – УНП. На жаль, нам не відомо, від кого йде В. Шиманський, адже всі дані по кандидатах ми брали з різних джерел, по цьому кандидату інформації знайти не вдалося.  Вже зрозуміло, що якщо йтиме Кульчинський, то від Народної Самооборони, якщо йтиме Кісак, то від Української партії, якщо йтиме Кулик, то або від Соцпартії, або від УРП «Собор», або від РХП.

Питання в підзаголовку не є риторичним, боротьба за крісло мера буде нелегкою. Різні кандидати мають як плюси, так і мінуси, багато залежить від їхньої агітації. Фактично з 8 вже зареєстрованих кандидатів активна агітація велася задовго до виборів в тих, хто потрапив у першу п’ятірку. Нам не хотілося б займатися прогнозами, але чомусь напрошується думка, що саме в такій послідовності і будуть розподілені симпатії наших виборців.

Частина друга. Ці списки варто подивитися

В міській ТВК списки кандидатів-списочників були вивішені для ознайомлення згідно чинного законодавства зразу ж після її засідання. 18 партій – не межа, є припущення, що ще як мінімум 7 принесуть документи для реєстрації, одні зроблять це в суботу, інші – в неділю, ще інші – наступного тижня.

Пройдемося трішки по списках і подивимося, наскільки потужними є ці чи інші політичні сили і які люди їх представляють. Як повідомив лідер ТМО Партії регіонів Святослав Павлечко спеціально для «Трускавецького вісника», першу п’ятірку партії склали: Павлечко Святослав Іванович, Симович Володимир Іванович, Вронський Сергій Михайлович, Дикало Олег Павлович, Губерська Оксана Іванівна. Першу партійну десятку замикає підприємець Володимир Павлишин. Партія подала список з 23 кандидатів, теж буде ставити своїх кандидатів по 23 мажоритарних округах Трускавця. Конференція ТМО ПР з висунення кандидатів по мажоритарці відбулася 1 жовтня в санаторії «Карпати» (з 16.00 до 16.30). Очікується, що кандидатами в обласні депутати від ПР по Трускавці будуть Жданов Віктор Миколайович та Стечкевич Василь Миронович.

В цей же день проходила конференція УСДП, по мажоритарці були висунуті такі кандидати цієї політичної сили: Роман Проць, лідер партії по округу № 6, лікар Василь Кіндракевич по округу № 9, по інших округах – Одрехівський Ярослав Богданович, Петранівський Василь Львович (викладач ДДПУ), Петранич Наталія Михайлівна, Петрусик Руслана Іванівна, Димочко Сергій Михайлович (готель «Європа», власник), Казакова Галина Іванівна, Барабаш Володимир Йосипович. №№ 1 – 5 партійного списку: Проць Роман Омелянович, Мудрий Стефан Володимирович, Петранівський Василь Левкович, Петрусик Руслана Іванівна, Петранич Наталія Михайлівна.

Народну партію на вибори у Трускавці веде п. Людмила Чебаненко, абсолютна більшість кандидатів від неї – працівники СГК «Дніпро-Бескид». Очікується, що кандидатом в обласні депутати від цієї партії стане заслужений лікар України Олександр Чебаненко.

Список Європейської партії очолив Юник Євген Володимирович. Далі в першій п’ятірці (№№ 2 – 5): Зануда Валентина Вікторівна, Остапчук Юрій Іванович, Болоховецький Олександр Іванович, Драч Олександр Володимирович

«Рідна Вітчизна» в першій п’ятірці представлена лідером партії Наталією Гулик, а також депутатом Ігорем Гарванком, Іваном Збитком,  депутатом Наталією Петрівською, Юрієм Хоруженком.і

«Пору», як і очікувалося, поведе Юрій Яворський, другою в списку є голова ГО «Довіра» мешканців гуртожитку на Сагайдачного, 3 Іванна Спурза.

А ось  перша десятка «Батьківщини»: Руслан Крамар, Наталія Пономаренко, Юрій Беднарчук, Михайло Гладкий, Володимир Корнат, Мар’яна Пристай, Василь Герльовський, Олег Шоломіцький, Ярослав Лаврись, Роман Гарасим’як. Половина з них – підприємці. Другу десятку очолила керівник громадської приймальні БЮТ Галина Чайківська.

Конгрес українських націоналістів поведе очільник Ігор Ластовецький, в списку – давні націоналісти як Ігор Банковський чи Юрій Хом’як.

Фронт змін представлений в основному підприємцями. Очолює партію та список Валентина Бодак, далі йдуть Сергій Мицик, Сергій Мойсеєв, є в списку Ігор Грубер, Володимир Попик, Теодозій Копко, а замикає список один з журналістів газети «Джерела Трускавця». Очікується, що Петра Іванишина Фронт змін висуне кандидатом в обласні депутати.

Права воля України – її список очолює Олександр Ткаченко, є в списку і прізвище Віктора Марченка.

Всі вищеназвані  партії подали документи для реєстрації в ТВК 29 вересня. А 30 вересня подало документи 6 партій. Ось їхні кандидати в депутати.

«Жінки за майбутнє» в своєму списку мають левову частку жінок, хоча є і чоловіки. Перші трійка – Олена Пилат, Орест Лобик, Галина Умнова. Є в списку Руслана Болюк, Ігор Гургула, Любомир Мацькович, Надія Заблоцька. Очікується, що кандидатом на область партія висуне Миколу Федоричака.

Українська партія йде під проводом Ігоря Кісака.

Потужно йде на вибори «УДАР» Віталія Кличка, акумулювавши чи не весь цвіт ЗАТ «Трускавецькурорту». Очолює список Анатолій Стародуб.

Не менш потужно йде і Народна Самооборона. Перша трійка виглядає так: Андрій Кульчинський, Богдан Процишин, В. Возняк. Є в списку і Юрій Врублевський, Володимир Чапський, Степан Сенишин.

Християнсько-Демократичний Союз очолює Юрій Алієв, партія висунула як списочників, так і мажоритарщиків. Найбільш знакові прізвища цієї політичної сили – Юрій Алієв, Теодозій Сидір, Орест Бачинський.

Партія промисловців та підприємців України список до ТМР сформувала невеликий, очолює його В. Кіндракевич, є в списку і депутат Віктор Бац.

Насамкінець зауважимо, що вибори – річ серйозна. Інколи чоловік та дружина, батько і син йтимуть по різних списках, від різних політичних сил, а отже конкуруватимуть між собою. Навряд чи стало б кісточок на рахівниці, щоб порахувати всіх, хто ще в 2006 був сим патиком однієї політичної сили, а тепер йде на вибори від іншої. Але таке життя.

Ми інформуватимемо вас і про інші політичні сили, як тільки вони подадуть документи для реєстрації, а ТВК їх зареєструє.

Частина третя. Залишаймося людьми

Менше місяця залишилося до того часу, коли результати волевиявлення трускавчан стануть відомі. А менше тижня залишається до Форуму, який до місцевих виборів не має жодного стосунку. Варто перебороти спокусу виносити сміття з хати, показувати болячки та витягати на гора брудну білизну, яка є в кожного. Гидко та неетично буде, якщо ми гостям кидатимемо у вічі, що в нас те погано, те недобре, кому ж тоді потрібна така пташка, яка гадить у власне гніздо?

Час виборчої кампанії летить стрімко. Після 31 жовтня знову будемо всі разом ходити на пиво чи на льоди, молитися в одній церкві, а якщо не в одній, то одному Богові, будемо вітатися та робити один одному ту чи іншу послугу. Не варто отруювати собі та іншим життя через те, що амбіції інколи беруть голову над здоровим глуздом. Не варто впадати в дикість, ставати варваром, робити собі плями в репутації на все життя, адже воно – значно довше, ніж цей місяць жовтень, який є для всіх нас випробуванням.

Та й життя в контексті вічності – це секунда, тож чи варто його паплюжити взаємними чи односторонніми обмовами, чи варто йти наосліп туди, де тебе зовсім не чекають. Нехай кожен виконує свою роботу на своєму місці, нехай конкуренція проходить у цивілізованій формі, ми ж всі так згадуємо, що ми – ЄВРОПА! І не тільки географічно, а й яко стан душі, адже ще для наших дідусів та прадідів поїхати на Чехи, у Відень, до Буди та Пешту або ж на Балкани було без проблем. Це наші предки несли порядок та високу мораль на американський континент, а чи достойні ми будемо гідного імені Українця та Трускавчанина, якщо опускатимемося до ницості, до обпльовування, до брудного піару, чорних технологій?

Люди, будьте взаємно ввічливими, закликала Велика Поетеса Світу Ліна Костенко ще в далекі радянські часи, то ж чи не актуальними є ці її слова в наш час, а тим більше в час передвиборчого марафону? Як зупинити лавину компромату, ненависті, як змусити всіх пригадати, що ми люди, а не двоногі істоти з політичним інстинктом?

Боже Великий та Всемогутній, дай мені побільше любові, щоб я у кожному виборці, в кожному конкуренті, в кожній ситуації бачив не ворога, а брата та партнера, щоб я залишався Людиною, сотвореною на Твій образ та Твою подобу, щоб я був світлом для світу і прагнув до святості, як Ти навчаєш нас. Дай розуму нашій трускавецькій громаді, обдаруй дарами Духа Святого всіх учасників цих виборів, дай сили та терпеливості героїчним  людям – членам виборчих комісій та благослови всіх нас і місто наше. Амінь.

Попередній абзац – це невеличка спонтанна молитва, неначе крик душі, неначе голос волаючого в пустелі. Важко достукатися до серця, клямка якого зсередини давно заіржавіла, важко бути людиною справедливою в цьому світі, але інакше не можна. 31 жовтня – вибори. Не загубімо до цього часу своєї гідності та честі. Залишаймося людьми при любих розкладах і тоді все буде гаразд.

Володимир Ключак

(Переглядів 94 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви