Про все розповість рахунок за газ

By  | 18.08.2010 | Filed under: інтерв’ю

 Пристай Мар’яна

Пристай Мар’яна

Інтерв’ю  з головою Трускавецької молодіжної організації «Батьківщина молода» Пристай Мар’яною.

-          Розкажіть, будь-ласка, коротко про себе

У 2006 році я закінчила Національний університет «Львівська політехніка» і отримала кваліфікацію магістра з біотехнології. Впродовж 2006-2009 років навчалась в аспірантурі Національної академії наук України. На даний час я працюю провідним інженером Відділу хімії і біотехнології горючих копалин ВФХГК ІнФОВ НАН України і готую документи для захисту дисертації.

Я являюсь членом партіїї «ВО «Батьківщина» з початку 2005 року. У серпні цього ж року очолила Трускавецьку молодіжну організацію  «Батьківщина молода». З цього часу я беру активну участь у всіх заходах «Батьківщини», а також веду роботу з молоддю, сиротами, організовую для них різні свята, поїздки і т.д.

-          Кожного разу напередодні виборів дитячі майданчики стають предметом вливу на вибір суспільства. Навіть міський голова згадав, що місту потрібні дитячі майданчики. Проте не піднімається питання спортивних майданчиків в житлових районах. Яка Ваша позиція і позиція партії «ВО» Батьківщина» щодо дитячих і спортивних майданчиків?

Дійсно, цікаво, чому це наш мер згадав про дитячі майданчики напередодні виборів. На його білбордах пише: «У нас буде 42 дитячі майданчики», а де ж він був 10 років, чому раніше цього не зробив і тоді би міг з гордістю прозвітувати громаді? Я думаю, що підприємцям треба подякувати за майданчики, але голосувати серцем і не піддаватись на дешеві провокації, адже повірте, що це для них зовсім не є великі гроші.

А ось на рахунок спортивних майданчиків – це слушне запитання. Десь близько року тому я запропонувала членам організації «Батьківщина молода» подати ідеї, що би вони хотіли, щоб було зроблено для них у місті. І більшість сказали, що хотіли б трек, де би вони могли кататися на скейтах і велосипедах. І взагалі молоді бракує місць, де б вони могли нормально «тусуватися». І спортивні майданчики могли б стати альтернативою барам, підвалам, лавочкам у дитячих садочках. Дуже шкода, що жоден з кандидатів про це не додумався.

-          У Трускавці активно роздають пайки, організовують концерти, солодкі столи, тощо для пенсіонерів. Чому, на Вашу думку, не проводиться така ж інтенсивна робота з молоддю? (бо проводиться за їх рахунок, і в рахунок їхнього майбутнього)

Хочу сказати, що однією з найважливіших причин поразки Януковича у 2004 році було те, що їх команда не врахувала, що молодь є найбільшою рушійною силою держави. Тоді вони цинічно знехтували нашим правом вибирати і ми піднялися, а за нами піднялися і більш старші покоління. За ці кілька років активність молоді трохи знизилася і це пов’язано з тим, що далеко не всі наші сподівання здійснилися. Але, повірте, якщо знову почати нехтувати молодими людьми і приперти нас до стінки, то ми знову піднімемося. Можливо, Вам мої слова здадуться дещо пафосними і неумісними на теренах Трускавця, але в нас є багато студентів, які навчаються у Львові, чи інших обласних центрах і звідти привозять студентський дух  – вони ніколи не дадуть собі наплювати в душу. Так що, влада робить дуже велику помилку, коли не зважає на молодь.

-          Як Ви бачите розв’язання проблеми працевлаштування молодих спеціалістів?

Для того, щоб було де працевлаштувати молодь, потрібно створювати нові робочі місця. А у нас з кожним роком не те що збільшується кількість робочих місць, а, навпаки, зменшується. Бізнесменам вигідніше і значно простіше купляти дешевий китайський товар і перепродувати його, ніж збудувати заводи тут і виготовляти товар в Україні. Колись випускників «Львівської політехніки» розхватували, а тепер ти закінчив технічний вуз і не маєш куди податися – всі заводи, які змогли, зруйнували. Взагалі – це системна проблема і простого вирішення її нема. Потрібно ламати психологію людей і, насамперед, бізнесменів, щоб вони хотіли виробляти товар в Україні, а держава має їм в цьому допомагати.

-          В яких молодіжних проектах Ви приймали участь?

Я брала участь і організовувала сама багато молодіжних проектів: лекції за здоровий спосіб життя, різноманітні тематичні дискотеки, мандрівки Карпатами і по святих місцях, робота з дітьми-сиротами, участь у тренінгах, також робота з молоддю на виборах. Збираюся на цьому не зупинятись і продовжувати свою роботу.

-          Які плани на майбутнє?

Я не дуже люблю будувати плани на майбутнє, адже відомо, що «людина мислить, а Бог креслить». А в загальному, я хочу надалі активно займатися громадською діяльністю і при можливості не залишати своєї наукової діяльності. Але як буде угодно Богові, так воно і буде.

-          Житлова проблема молодих сімей. Чи є у Вас бачення вирішення даного питання?

Дане питання є дуже болючим для багатьох молодих сімей, в тому числі і для моєї сім’ї. Вирішення цієї проблеми є неможливе до тих пір, поки буде така значна відмінність між заробітком молодих людей і цінами на квартири. На мою думку є два шляхи вирішення. Перший – радянський – почати давати квартири молодим сім’ям, які потребують житло. Але я дуже слабо вірю, що в нас хтось буде безкоштовно роздавати житло. Другий – підімати рівень заробітку до європейського. В нас ціни на квартири європейські, ціни на газ ударними темпами прямують до європейських, то пора вже нам і платити по-європейськи. Кредити на житло для більшості молодих сімей недоступні, оскільки доходи або дуже низькі, або в конвертах. За моєю участю був розроблений проект 100-квартирного молодіжного гуртожитку, в якому молоді сім’ї будуть мати можливість тимчасово проживати до вирішення своїх житлових проблем

- ваше ставлення до ситуації у країні

Влада у країні пердставлена в більшості  членами партії регіонів. За короткий час вони жорстко душать  свободи та права громадянина, а сааме: обирати та бути обраними, право на справедливий суд, на свободу слова, право на рівний доступ до навчання.  Малі та середні підприємці знову відчули на собі “ніжну опіку” податкової в вигляді безлічі перевірок. Передвиборчі обіцянки ніхто виконувати і не збирався, якщо це неправда –  подивіться в квитанцію для оплати за газ.

Тепер цій партії для повноти влади потрібно отримати перемогу на місцевих виборах.  І якщо таку перемогу на сході країни їм отримати не є проблемою, то на заході вони будуть «пропихати» своїх людей через маловідомі партії, переманювати на свою сторону «впливових та авторитетних» людей. На мою думку,  підтримка представників партії регіонів, чи їх прихильників на виборах – це є свого роду колабораціонізм. Необхідно голосувати за ті політичні сили чи особи, що публічно відмежовуються від чинної влади. Ну і звичайно, найбільш  потужна політична сила, яка може реально дієво відстоювати націонал-демократичні ідеї – це «ВО “Батьківщина”.

Також читайте

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №92283 шукаю штукатура у бригаду вік до 30 0986026861
  18.03.2019 | 18:30

  шукаю штукатура у бригаду вік до 30 0986026861 Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (285)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за відновлення унікальної пішохідної галереї(Дептака) (86)

 • Танцювальні майстер-класи у Трускавці
  25.02.2019 | 11:24

  Клуб спортивного танцю “Ювента Денс” та готельно-курортний “Карпати” запрошують на танцювальні майстер-класи, які відбуватимуться щопонеділка і щоп’ятниці о 20.15 в диско-барі ГКК “Карпати” (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2). У програмі вивчення сальси, бачати, румби, вальсу, польки, джайву, танго та інших танців. Запрошуються всі бажаючі без вікових обмежень немає, партнер не обов’язковий. Також читайтеМолоді люди з [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви