Трускавець визначився остаточно

By  | 20.10.2016 | Filed under: Публікації

У дискусії про майбутній формат Трускавецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ) поставлено крапку. Представники семи політичних сил у Трускавецькій міській раді підтримали звернення до Львівської обласної ради, в якому чітко підтримали ідею «Великого Трускавця». «За» подано 18 голосів (із 22 присутніх на сесії депутатів).

Тема майбутнього устрою Трускавця активно обговорюється з кінця минулого року. Дискусії точаться переважно щодо конфігурації Трускавецької ОТГ. VII сесія Трускавецької міської ради 20 жовтня підвела жирну риску під всіма дискусіями і окреслила наше бачення майбутнього розвитку краю. Отже, бачить майбутню Трускавецьку ОТГ в такій конфігурації: місто , село Бистрий, село Доброгостів, село Зимівки, село Модричі, село Орів, село Станеля, село Уличне. Таким чином знімаються всі питання щодо різнобачень чи інших варіантів Трускавецької ОТГ. Залишається чекати, що 25 жовтня сесія Львівської обласної ради затвердить перспективний план об`єднання територіальних громад в Дрогобицькому районі і реформа перейде на новий етап.

Звернення до обласної ради, яке зачитав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, стало предметом досить бурхливого обговорення, в якому взяли участь депутати міської ради від різних політичних сил та депутат облради від Трускавця Олексій Балицький. Аргументи прихильників ідеї «Великого Трускавця» були чіткими та зрозумілими, противники ж тиснули на емоції, що Трускавцю села не потрібні, бо нам прийдеться ремонтувати сільські дороги та утримувати їхні лікарні. Як зауважив міський голова, які лікарні? На території майбутньої Трускавецької ОТГ є діючою лише одна лікарня – трускавецька. А кошти на функціонування ФАПів передбачені в державному бюджеті, на це є медична субвенція. Те ж саме зі школами – є освітня субвенція. Але сперечатися із людьми, налаштованими на деструктив, не було сенсу.

20 жовтня близько 11.45 відбулося поіменне голосування, яке показало чітку позицію Трускавецької міської ради щодо конфігурації майбутньої Трускавецької ОТГ. Те, що вона повинна бути створена на території одного міста та шести сіл, на які на даний момент поширюються повноваження однієї міської та чотирьох сільських рад у межах двох районів Львівської області, підтримала абсолютна більшість трускавецького політикуму. За текст звернення проголосували міський голова Андрій Кульчинський та представники «Самопомочі» (Олег Карпин, Олена Савченко, Віра Сазонова, Василь Тимчишак), «Громадянської позиції» (Іван Герльовський, Ігор Стасик, Андрій Степаненко), «Батьківщини» (Михайло Малащак, Мирослав Мицько, Наталія Пономаренко), «Свободи» (Юрій Наконечний, Руслан Пристай), УКРОПу (Зоряна Домбровська, Іванна Кенц-Березюк), Блоку Петра Порошенка «Солідарність» (Василь Вовчанський, Анатолій Стародуб), «Народного контролю» (Руслан Цехмейстер). Ці депутати представляють сім політичних партій із тих восьми, які пройшли до ради на місцевих виборах 2015 року. Саме депутати можуть виступати від імені громади, бо вона їх обрала, делегувала цим людям, представникам конкретних політичних сил представляти інтереси виборців.

Проти було подано всього один голос, троє утрималося.

Чітка позиція міської влади стане відповіддю на зазіхання сусідів чи намагання нав’язати нам свою волю певних осіб та сил на рівні району чи області. Так, під час обговорення проекту звернення присутні почули, що на с. Модричі претендує Борислав. У Бориславі своє майбутнє бачать у великій громаді, тому хочуть приєднання 17 адміністративних одиниць, у тому числі курорту Східниця, села Модричі, а навіть деяких сіл Турківського району. Громада Модрич на сході села мала б визначитися, чи краще їй буде з Бориславом, чи все-таки з Трускавцем.

Те саме стосується і села Станеля. Згідно перспективного плану не існуватиме Стебницької ОТГ, але у Стебнику здаватися не збираються. У своїх пропозиціях Стебник бачить себе центром ОТГ у спільноті не лише Верхніх Гаїв, Нижніх Гаїв та Болехівців, але і Уличного, Доброгостова та Станелі. Якщо Доброгостів та Уличне чітко визначилися, що бажають творити одну велику громаду з Трускавцем, то в Станелі є сили, які виступають проти співпраці Трускавця та Станелі. Чи влаштував би станельчан формат ОТГ з центром у Стебнику – питання радше риторичне, ніж актуальне.

Депутат Львівської облради Олексій Балицький розповів, що на рівні області розглядається і варіант включення у склад Трускавецької ОТГ Стебника, цю ідею проштовхують (лобіюють) певні сили з Дрогобича. Але важко уявити собі як мав би жити та розвиватися цей гібрид вужа та їжака – промисловий Стебник та рекреаційно-оздоровчий Трускавець. Тому формат, схвалений на сесії міської ради щодо об`єднання нашого міста з навколишніми селами, є найбільш прийнятним для Трускавця. Не лише тому, що така громада дійсно буде спроможною і матиме профіцитний бюджет. А в першу чергу завдяки тим можливостям розвитку та розквіту, які відкриються завдяки новим територіям.

***

На VII сесію Трускавецької міської ради винесено багато важливих питань, зокрема бюджетних. При формуванні порядку денного до нього було включено одне питання «з голосу», а саме щодо внесення змін до Програми реформування теплопостачання. Мова йде про будинки № 3 та № 15 на вулиці Річки, які згідно Програми мали б бути відключені від централізованого опалення в 2016 році, але мешканці від ЦО не від`єдналися. Зрозуміло, що мерзнути люди не будуть, тож тому це суто технічне питання і було включено в порядок денний з подачі депутата Зоряни Домбровської.

А от пропозиція перенести на самий початок розгляду сесії питання відміни рішення виконкому щодо присвоєння адреси будівлі в районі питного озера не знайшла підтримки народних обранців. Черга до цього питання дійде, каже міський голова, але ж є нагальніші справи, які потребують негайного вирішення.

Питання внесення змін до показників бюджету міста Трускавця на 2016 рік, внесення змін до ряду міських цільових програм, які доповідали начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, начальник планово-економічного відділу Марія Заверюха, начальник УЖКГіБ Сергій Максимич та інші, дискусій не викликали і приймалися швидко та одноголосно. Всі голосування традиційно проходили в поіменному режимі, прийняті рішення публікуються на офіційному сайті ради tmr.gov.ua. Кожен бажаючий міг в онлайн-режимі переглядати як проходить сесія, причому одночасно на двох ресурсах – на офіційному сайті міськради та на Трускавецькому Інтернет-телебаченні.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags: , ,
 • Святослав Грабовський

  Нагадаю, що звернення було подано для ознайомлення депутатам за 2 хвилини до його зачитання, в кращих традиціях підкилимних справ.
  Як могли депутати ось-так з бухти барахти не приймаючи участі в обговоренні, громадських слуханнях, круглих столах, не читаючи розрахунків не вникаючи в законність підтримати такий документ.

  Не прозоро, не зрозуміло, дивно і маніпулятивно

  P.S. І чому про це не пишуть журналісти? Тому, що ..

 • Зеник

  Половини з цих депутатів, що голосували за ОТГ не будуть в новій раді. Оттака от іронія долі.

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • Трускавець запрошує на День молоді
  20.06.2018 | 16:10

  Також читайтеМузей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на турнір повітряних куль (0)

 • Підтримаймо християнський табір у Стебнику!
  20.06.2018 | 11:11

  У Стебнику при греко-католицькому храмі Успення Пресвятої Богородиці в парафії Христа Чоловіколюбця (настоятель о. Володимир Лужецький) запрацював дитячий християнський табір. З понеділка, 18 червня, по суботу, 23 червня, дітки стебничан мають можливість поєднувати оздоровлення з відпочинком та християнською наукою. Всього в таборі оздоровлюється 60 дітей, з ними працює 20 волонтерів, а також катехити, вчителі, священики [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви