Збільшення податків не означає збільшення надходжень, або Боротьба за Віру Сазонову

By  | 02.03.2017 | Filed under: Публікації

2 березня розпочала свою роботу ХХІІІ сесія Трускавецької міської ради. Депутати попрацювали досить плідно, було прийнято ряд важливих рішень.

Сесія розпочалася з депутатських запитів, звернень та оголошень. Олег Карпин повідомив, що у п’ятницю, 3 березня, виїжджає машина від Клініки стоматології для наших бійців на Сході, та закликав долучатися до допомоги. Святослав Грабовський нагадав депутатам про їхній обов’язок звітувати перед виборцями і попросив надати свої звіти в письмовій формі секретарю ради для подальшого їх оприлюднення на офіційному веб-сайті ТМР. Мирослав Мицько зачитав текст звернення до Президента, голови ВРУ та Прем`єр-міністра про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Підтримали це звернення більшість депутатів ТМР. Факт незаконної реєстрації приватним нотаріусом нерухомості у Трускавці виявив Роман Бучкович. Роз`яснив причини блокади торгівлі з окупантами Василь Тимчишак.

 «Розминка» з запитами тривала більше півгодини. Після нетривалої дискусії щодо порядку денного депутати приступили до роботи. Перші п’ять рішень пройшли як по маслу – 1) внесення змін в Програму реформування теплопостачання, 2) передача газопроводу на вул. Куліша на баланс ПАТ «Львівгаз», 3) реорганізація КП «Трускавецька міська лікарня» в комунальний заклад, 4) затвердження Програми оздоровлення та відпочинку дітей демобілізованих учасників антитерористичної операції, дітей з сімей загиблих учасників АТО та дітей-сиріт або дітей позбавлених  батьківського піклування на 2017 рік, 5) розгляд заяви комунального підприємства “Трускавецький інформаційно-курортний центр” щодо орендної плати. Необхідність приймати Програму оздоровлення дітей учасників АТО виникла з тої причини, що держава не передбачила ні пільг, ні коштів для цієї категорії дітей, тож про це вирішила подбати міська влада Трускавця. Всі 5 рішень пройшли або одноголосно, або з 1-2 «проти» чи «утримався».

Натомість навколо питання «Про надання дозволу КП «Трускавецьжитло» провести списання з балансу  багатоквартирний будинок  № 2 по вул. І.Мазепи у м. Трускавці», яке доповідала начальник управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер, розгорілося справжнє шоу – зі спецефектами, криками, погрозами, вияснюванням стосунків, звинуваченнями, підкилимними іграми. В результаті голосів надати дозвіл списати з балансу будинок не вистачило (12 замість потрібних 14).

Відходячи від самої суті питання (конфлікти між жильцями, судовий процес, протистояння прихильників ОСББ та управляючої компанії), звернемо увагу на інший момент. Шоу під час сесії можна назвати «Боротьба за Віру Сазонову». Пані Віра не приховувала, що виступає категорично проти списання будинку з балансу комунального підприємства. Вона аргументувала свою позицію, однак голосування по будинку на Мазепи,2 показало дещо більше, ніж просто «підтримку» чи «не підтримку» Віри Сазонової. Її маленька перемога 2 березня показала, що пані Віра вміє добиватися свого, і якщо інформація про її намір балотуватися на посаду міського голови на наступних виборах виявляться правдою, а не фейком, то конкурентом для інших кандидатів вона буде досить серйозним.

Кожен голос «за» чи «проти» під час розгляду цього питання можна пояснити цілком логічно. Так, голосування в підтримку Віри Сазонової міським головою є зрозумілим і пояснюється намаганням втримати депутатку у «своїй орбіті». Втримати пані Віру у «своєму колі» намагається і «група Кісака», яка цього разу голосувала в унісон з міським головою. Іншу позицію, ніж у мера, виявили представники «Свободи», в якої з Вірою Сазоновою певні тертя були з початку каденції. Зрозумілою є й позиція секретаря ради Наталії Пономаренко, для якої Віра Сазонова була головною перешкодою при здобутті посади секретаря ради. Знаковим було й те, що представник «Самопомочі» Василь Тимчишак не проголосував в унісон зі всією фракцією, подавши голос за списання будинку з балансу «Трускавецьжитла». Неоднорідним було й голосування в БПП «Солідарність».

Для розуміння розкладу сил в цій ситуації подаємо чіткий розклад хто і як голосував по цьому питанні. Отже, «за» списання будинку з балансу КП «Трускавецьжитло», на чому наполягала «група мешканців проти Віри Сазонової», голосували депутати Вовчанський, Габшій, Герльовський, Грабовський, Пономаренко, Пристай, Стародуб, Стасик, Степаненко, Тимчишак, Цехмейстер, Яворський. Проти списання проголосували депутати Бучкович, Карпин, Кісак, Кіселичник, Мицько, Остапчук, Савченко, Сазонова, Сеньків та міський голова.

Не надто довго обговорювали депутати питання «Про внесення змін до рішення Трускавецької міської ради № 789 від  30.01.2015р. “Про встановлення місцевих податків та зборів на території м. Трускавця”. Пропозиція депутатів Грабовського та Цехмейстера підняти ставки для санаторіїв та готелів не просто не пройшла, а викликала обурення більшості. Чітко позицію по цьому питанні виклав депутат Юрій Яворський: «Збільшення податків не означає збільшення надходжень». Депутати підтримали рішення в тій редакції, в якій воно було погоджено бюджетною комісією.

Також депутати не захотіли дослухатися до ініціативи Святослава Грабовського, щоб їм відшкодовували видатки на мобільний зв’язок та канцтовари. Міський голова Андрій Кульчинський повідомив, що на відміну від представників попередньої влади Трускавця, за свій мобільний зв’язок він оплачує не з коштів міського бюджету, а з власної кишені. Це дуже похвально. Тут  варто також зазначити, що і закордонні поїздки міського голови Андрія Кульчинського теж не «б`ють» по казні міста. На жаль, за часів мера Р. Козира чиновники роз`їжджали по Польщі, Грузії, Росії, Азербайджані та інших країнах, не гребуючи брати відрядження з казни, яка наповнюється кривавою працею платників податків.

На закуску депутати розглянули земельні питання.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Трускавець запрошує на День молоді
  20.06.2018 | 16:10

  Також читайтеМузей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на турнір повітряних куль (0)

 • Підтримаймо християнський табір у Стебнику!
  20.06.2018 | 11:11

  У Стебнику при греко-католицькому храмі Успення Пресвятої Богородиці в парафії Христа Чоловіколюбця (настоятель о. Володимир Лужецький) запрацював дитячий християнський табір. З понеділка, 18 червня, по суботу, 23 червня, дітки стебничан мають можливість поєднувати оздоровлення з відпочинком та християнською наукою. Всього в таборі оздоровлюється 60 дітей, з ними працює 20 волонтерів, а також катехити, вчителі, священики [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви