Ефективна співпраця зі Світовим банком, довіра споживачів – головні козирі КП «Дрогобичводоканал»

25.11.2011 | Filed under: Публікації

У нашому регіоні КП «Дрогобичводоканал» належить до числа тих небагатьох підприємств, які ще тримаються на плаву. Як це не дивно звучить для сьогоднішніх умов господарювання, але водоканал ще й розвивається. Вдалось зробити те, про що мріяло не одне покоління задіяних до водопостачання Дрогобича людей – у місті Котермака розпочалась планова заміна допотопної водяної мережі у центрі міста. Кредитні кошти освоюються вчасно, по-господарськи. Місто має надійне, цілодленне водопостачання. Але, але… Це аж ніяк не означає, що усе йде так гладко, як видається на перший погляд. У водоканалі є проблеми, вирішення яких залежить від споживачів – нашої законослухняності, сумлінності, обов’язковості. Цій темі й присвячена наша сьогоднішня розмова із керівником КП «Дрогобичводоканал», депутатом Дрогобицької міськради Романом Шагалою.

– Поясніть, будь ласка, чому у рахунках-квитанціях, які ми, споживачі, отримуємо для оплати за надані КП «Дрогобичводоканал» послуги, крім суми, яку маємо сплатити за воду та водовідведення, під графою «рекомендований аванс» вказується інша сума. Що це таке «рекомендований аванс»? Чому його маємо сплачувати?

– За законом, на початку кожного місяця наше підприємство виписує рахунки споживачам для оплати отриманих упродовж 30 календарних днів минулого місяця послуг. Розрахуватися із нами споживач, відповідно до того ж закону, повинен упродовж 20 днів наступного місяця за звітним. Іншими словами, за спожиту у листопаді воду та надані нами послуги із водовідведення ви повинні розрахуватися до 20 грудня. Рахунки на оплату надійдуть 4-8 грудня. Не має проблем із сумлінними споживачами: вони розраховуються відразу ж. Є й інша категорія людей, яка з оплатою не поспішає, але й не тягне. Орієнтиром для них є кінець місяця. Тобто розплачуються вони за отримані послуги упродовж ЗО днів поточного місяця. Що ж виходить? А виходить те, що увесь цей час ми забезпечуємо їх водою, надаємо послуги із водовідведення на кредитних умовах. Розрахуються вони аж наступного місяця. Це – якщо говорити про законослухняних споживачів. Але існує й інша категорія – це боржники. Ці люди тягнуть з оплатою по два-три, а то й більше місяців…

– Тепер зрозуміло, що це таке «рекомендований аванс»…

– Якщо говорити в цифрах, то рекомендований у грудні аванс складає 30% вартості спожитого вами в листопаді продукту КП «Дрогобичводоканал».

– По суті, це ніякий не аванс, а плата за реально отриману й спожиту послугу з 1 числа поточного місяця до часу оплати за отриманим рахунком, а це 15-20 днів.

– Саме так. Лише стараємось «підтягнути» споживача до реалій сьогоднішнього дня. Рекомендований аванс – це ніщо інше, як плата за отримані до 15-20 числа наші послуги з водопостачання та водовідведення. Рекомендований аванс, якби він сплачувався всіма, дозволяв би нам господарювати без форс-мажорних обставин і головного болю. Ми ж нічого зайвого не вимагаємо, не створюємо собі преференцій. Піти на цей крок нас змушують виписані законодавцем правила взаємин із ВАТ «Львівенерго». Зверніть увагу: вони відрізняються від правил здійснення платежів за воду. За спожиту електроенергію ми розраховуємось тричі на місяць: перший платіж, який приблизно складає 30% поточної місячної вартості, здійснюється. 10 числа. Другий – 20 числа. Третій – 30 числа. Різниця між першими двома й третім траншем полягає в розмірі платежу. 30 числа платимо за 40% спожитої електроенергії. Таким чином, наступний місяць починаємо з нуля – без боргу. Давно назріла потреба в тому, аби за такою ж схемою із нами розраховувалися споживачі води. Коли до цього дійде – потреба в авансових платежах відпаде.

– Що ще повинні знати споживачі?

– Як це не дивно звучить, але немало людей має сумніви – а чи не пропадуть, чи врахує водоканал сплачені авансованим платежем гроші у своїх наступних фінансових «операціях» із фізичними особами. Не пропадуть, усе враховуємо до копійки: платіжні операції здійснюються автоматизованою системою. Для найбільш недовірливих скажу ще й таке: копія здійсненого платежу залишається у вас на руках. Я дуже вдячний тим людям, а це приблизно 25 % споживачів, які стовідсоткове сплачують авансований платіж. Ці гроші – наші обігові кошти. Вони йдуть на забезпечення нормального ритму роботи, перекриття «дірок», які виникають після змін тарифних розцінок. Не всі знають, що із лютого ц.р. до теперішнього листопада плата за один кіловат електроенергії для нас зросла на 11, 7 копійки. Це означає, що в листопаді за електроенергію доведеться платити на 15,7% більше, ніж у лютому. Звідки взяти нам кошти? Лише за рахунок авансованих платежів вдається «вирулювати», тримати ситуацію під контролем. Хочу, щоб усі знали, що не про прибутки, красиве життя йдеться. Ми боремось за виживання. Нашими сьогоднішніми пріоритетами є податки, плата за електроенергію, зарплата людей.

– Чи завжди знаходите підтримку в київській місії Світового банку реконструкції й розвитку?

– Гріх скаржитися. Завдяки фінансовій підтримці Світового банку ми отримали можливість працювати над реалізацією п’яти дуже важливих для забезпечення життєдіяльності Дрогобича проектів. Дещо вже завершено. Завершуємо заміну водомережі на найбільш проблемних ділянках у центрі міста. Закупили лабораторію для пошуку прихованих втрат води. Усе це істотно полегшує нам роботу, дозволяє діяти ефективніше. Наш наступний крок – модернізація насосних станцій і свердловин на водозаборах «Гірне» та «Уріж». Також буде збудовано дві нові трансформаторні підстанції і встановлено систему автоматичного контролю за роботою технологічного обладнання. Майже одночасно будемо проводити заміну технологічного обладнання на всіх каналізаційних насосних станціях. А також здійснимо закупівлю за кредитні кошти двох нових екскаваторів. У київській місії Світового банку нам пішли назустріч, дали добро на проведення тендеру, придбання украй необхідних механізмів. Не так легко було переконати наших партнерів: придбання екскаваторної техніки не передбачалось, але до наших прохань таки прислухались. Вирішальним аргументом стали зекономлені на попередніх тендерах 1,5 млн. грн.

Олексій Дорофтей, газета «Вільне слово»

(Переглядів 19 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви