Гаряча сесія: частина перша

22.12.2011 | Filed under: Публікації

Порядок денний та запити

21 грудня розпочала свою роботу XIV сесія Трускавецької міської ради. Вже з процесу формування порядку денного було зрозуміло, що не все йтиме гладко, просто та по-козирному. Присутність в залі мешканців міста внесла певні корективи у черговість розгляду питань. Так, другим поставили власне земельні питання і першим з них було закріплення за будинком 16 на вулиці Сагайдачного прибудинкової території в контексті захисту інтересів мешканців цього будинку. Також за пропозицією депутата Павла Швеця внесли в порядок денний питання скасування злощасного рішення виконкому ТМР про скорочення маршруту «Дрогобич – Трускавець» до міської автостанції. Як пояснив депутат, ці пропозиції надали мешканці, котрі були на звіті ТМО «ВО «Свобода» 18 грудня. Нагадаємо, що рішення міськвиконкому № 314 викликало шквал обурення мешканців міста, громадських організацій, адже прямо обмежуються права людей, нехтується їхніми інтересами, та влада досі вдавала, що ніяких протестів мешканців з цього приводу немає.

Свої доповнення в порядок денний внесли і депутати Андрій Кульчинський, Сергій Мицик, Богдан Габшій та інші. Так, Богдан Габшій запропонував звернутися в СБУ та Генеральну прокуратуру, щоб ті дали правову оцінку відносно висловлювань нардепа Болдирєва про потребу від’єднання Галичини від території України та вчинили відповідні дії з цього приводу. Натомість пропозиція депутата Юрія Алієва про створення тимчасової контрольної комісії у справі ділянки на вулиці Карпатській (так зване «питання ДІФ-інвесту») радою підтримана не була.

У запитах депутати порушили питання статусу питного озера та якості води, яку споживають трускавчани (депутат Богдан Данилюк), невтішних результатів заміру електричної напруги, котрі чомусь становлять від 180 до 215 вольт (Ігор Пілько), неправильного нарахування за електроенергію (Юрій Алієв), потреби посилення перевірки роботи міських нічних закладів, де працюють неповнолітні (Павло Швець), потреби закласти кошти в міський бюджет-2012 на ремонт дашків будинків на вулиці Мазепи, котрі протікають (Михайло Малащак), вимогу провести повторні громадські слухання із питань «Лісової пісні» і обрати в погоджувальну раду представників громадськості, щоб виробити спільну позицію стосовно реалізації часто протилежних пропозицій, які лунали на слуханнях 16 грудня (Богдан Процишин), відновлення асфальто-бетонного покриття на вулиці Джерельній, котра сполучає вулицю Франка з нижнім бюветом і є в жахливому стані (Богдан Габшій).

Дії пана Крамара – «злочин проти трускавецької громади»?

Депутат Габшій також озвучив запити стосовно законності обмежень руху автотранспорту на автовокзал, який є приватною територією та законності нарахувань оплати за теплопостачання тим мешканцям, котрі від’єдналися від централізованого опалення. Останнє питання викликало шквал емоцій, бо дійсно нарахування, яке здійснило на початку грудня КП «Трускавецьтепло» (керівник – Руслан Крамар, депутат Трускавецької міської ради, котрий в минулому скликанні стимулював від’єднання від ЦО та встановлення автономного та приводив на сесії людей, ніби захищаючи їх інтереси, чим сприяв розбалансуванні схеми теплопостачання міста Трускавця) здійснені всупереч чинному законодавству України, з думкою, що знайдуться якісь дурники, які не захочуть морочити собі голову та й заплатять. Пан Крамар спробував давати якісь пояснення, що, мовляв, треба було утеплити транзитні стояки, а якщо хтось утеплив, то ми перед тими вибачаємося і нарахування знімемо. Та такі пояснення були не те що непереконливими, а взагалі ніякими. На пропозицію депутата Алієва назвати документ, яким керувалася теплопостачальна організація, здійснюючи такі нарахування, пан Крамар не зміг назвати жодного документу, обмежившись загальними фразами.

В перерві між засіданнями ми попросили прокоментувати цю ситуацію двох депутатів міської ради, тож Вашій увазі пропонуємо їхню позицію.

Депутат Євген Юник: «Перш ніж робити такі нарахування, на мою думку, потрібно було зробити обстеження кожного будинку, кожної квартири, що зроблено не було. Я вважаю, що це серйозна проблема, адже мешканці, котрі не встановили автономного опалення, не повинні бути в гіршому становищі від тих, які його встановили. Окрім питання нарахування за обігрів місць загального користування треба ставити питання і екологічної безпеки, адже кожен, хто встановлює автономне, виводить комин не собі під вікна, а під вікна сусіда. А в цілому можу сказати, що я є все ж прихильником централізованого опалення, бо автономне – це крок назад».

Депутат Юрій Алієв: «Мова йде про те, що КП «Трускавецьтепло» виставило населенню до оплати суми за так звані транзитні стояки, хоча в квитанціях цього вказано не було. Там було вказано суму за «опалення», причому зроблено це було так, що нарахували ці суми всім абонентам, котрі в різний час від’єдналися від ЦО. Люди почали масово звертатися в КП «Трускавецьтепло», та однієї відповіді вони не отримали, кожному відповідали ухильно та незрозуміло. Між іншим, одне з пояснень було таке, що КП «Трускавецьтепло» виставляє ці суми до оплати згідно рішення міськвиконкому № 131 від 21 квітня 2011 року. Та в цьому документі нема навіть жодного натяку на це, це рішення прийняли тільки для того, щоб нові підприємства КП «Трускавецьжитло» та «Трускавецьтепло» могли працювати за певними тарифами. Зауважте, що не було обґрунтовано чи погоджено якісь нові тарифи, просто взяли старі тарифи, котрі діяли для підприємства КП «Наше місто». Тобто, жодних підстав робити такі нарахування це рішення трускавецького міськвиконкому не дає. Сьогоднішня відповідь керівника КП «Трускавецьтепло» не дає змоги зрозуміти ні мені, ні цій аудиторії, ні всій громаді, хто ж погодив ці нарахування. Адже є чіткий механізм дій, потрібно було проходити процедуру регуляторного акту, та нічого цього не було. Тариф визначається чітко – має бути погодження цінової інспекції, Антимонопольного комітету. А найголовніше – повинні бути укладені договори зі споживачами послуг. Чи є такі договори? Чи зазначено там, що мешканці готові сплачувати за обігрів транзитних стояків? Скільки їх? Очевидно, що цей «тариф», який нарахували мешканцям міста, не пройшов процедуру регуляторного акту. Тоді може КП «Наше місто» видало якийсь наказ по підприємству з цього приводу? Але ж тільки на основі рішення виконкому чи ради можна приступати до процедури виставлення рахунків. Тому люди цілком справедливо звертаються до теплопостачальної організації за роз’ясненнями та їх не отримують. Питання виставлення рахунку по транзитних стояках було звичайною вакханалією – з бази даних взяли три тисячі абонентів, котрі встановили автономне опалення, і виставили їм до оплати певні суми. Це беззаконна відсебячина, яка підлягає розслідуванню і яка є злочином проти трускавецької громади, інакше це не назвеш. Наприкінці додам, що в КП «Наше місто» ми не виставляли рахунки за транзитні стояки, адже люди, котрі встановлювали автономне, і так сильно витратилися, тому ми йшли їм назустріч, щоб не створювати на них додаткові фінансові навантаження. І тому ми зверталися до міської ради за дотацією – це не були великі суми, орієнтовно 20 – 30 тисяч гривень в місяць».

Тут варто також зауважити, що саме в цей день, 21 грудня, Президент України Віктор Янукович висловив чітку позицію стосовно формування тарифів на рівні держави та запевнив, що зловживання чиновників чи комунальників на місцях каратимуться згідно суворості українського законодавства. Напевно, варто розпочати ці покарання власне з Трускавця та керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара, котрий раніше стимулював самовільне встановлення автономного опалення, а тепер самовільно нараховує до оплати мешканцям міста якісь кошти (бо назвати це тарифом язик не повертається).

На завершення теми додамо, що мешканці вже звернулися із приводу незаконних нарахувань КП «Трускавецьтепло» у правоохоронні органи, зокрема в трускавецьку прокуратуру.

Генплан є, та нових меж не дочекаємося?

Після депутатських запитів перед розглядом питань порядку денного перед депутатами виступила директор Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Ковальчин, котра поіменно подякувала всім, хто долучився до акції «Подаруй дитині мрію». Світлана Богданівна в особливий спосіб подякувала керівнику санаторію «Перлина Прикарпаття» Олександру Шишку за щотижневу допомогу півторарічній дитині-сироті, чия справа знаходиться в суді.

Питання коригування Генерального плану Трускавця надто великих емоцій не викликало, хоча часу зайняло багато. Фактично чогось нового ми не почули, цю тему ми вже описували в статті «У Трускавця буде фантастичне майбутнє?». Доповідачі Олександр Грищенко та Петро Крупа розповіли про те, що теперішня територія курорту в 800 га давно не відповідає реаліям та вимогам часу, тож пропонується її збільшити до 1633 га, тобто вдвічі. Окрім того, що залізничний вокзал будуть переносити на 500 метрів, так ще й планують збудувати нове пожежне депо навпроти санаторію «Карпати» та нову підстанцію в Стебнику. Навіть присутній на сесії ТМР сільський голова Модрич запропонував приймати цей Генплан, адже він не змінює межі нашого міста, котрі треба було б погоджувати із сусідами. А те, що ні Станиля, ні Модричі не захочуть поступатися своїми межами ні в кого сумнівів не викликало. І все ж приємно, що процес коригування Генплану, котрий триває ще з 90-х років ХХ століття, нарешті завершився – з цього приводу навіть пролунали поодинокі оплески. Єдине, на що не погодилися депутати – на переведення озера зі статусу питного у статус рекреаційного. Спочатку – покращення водопостачання, а згодом вже зміна статусу озера, вирішили обранці. За відкоригований Генплан всі присутні 32 депутати проголосували одноголосно.

Земельні питання

Блок земельних питань депутати розглядали 21 грудня вже після обіду. Першим, як ми вже згадували, стояло питання прибудинкової території для будинку 16 на Сагайдачного. Результати поіменного голосування, на якому наполіг Богдан Процишин, були позитивними для мешканців. Хоча депутат цього мажоритарного округу Ігор Пілько привідкрив таємницю, що керівник компанії «Інвестиції та консалтинг» Орест Сарахман просив не приймати поспішне рішення з цього приводу. Та неспокій на душі залишається як у мешканців так і у депутатів, адже у випадку судових позовів потужна юридична служба ТКСу не залишить жодних справ для виграшу справи юристам міськвиконкому. Отже, прибудинкова територія закріплена за КП «Трускавецьжитло».

Певну дискусію викликало питання відмови від частини земельної ділянки ПАТ «Львівавто», врешті питання відправили на повторне опрацювання земельної комісії, як і біля сорока інших земельних питань. Релігійній громаді УПЦ КП відмовили в будівництві храму на вулиці Івасюка, зате погодили право користування земельною ділянкою для депутата обласної ради від «Фронту змін» Петра Кириловича Іванишина, яку він купив у фірми «Богдан» на вулиці Помірецькій (2617 кв. м.) – там постане так необхідний для міста новий готель курортного типу. Також розглядалися питання земельних ділянок на вулицях Ярослава Мудрого, Шевченка, 17 та 19, Бандери, 31, Стебницькій, 37, Стебницькій, 72 («Технолюкс» продав частину приміщень фізичній особі), Мазепи 33 (теплиці), Різняка-Макомацького (будівництво спортивно-оздоровчого комплексу). Без вагань депутати підтримали міського голову в його лобіюванні інтересів ресторану «Очаг» (Карпатська, 7) незважаючи на заклик депутата Юрія Алієва не робити цього. Як зауважив Павло Швець, фірма дає роботу виключно трускавчанам, зарплата виплачується на біло, тобто не в конвертах, а після будівництва ресторану друга черга будівництва – готель. Тож більшість дружньо проголосувала. А депутат Ігор Пілько нагадав, що в минулому скликанні він був «проти», але тепер голосував «за». От що значить різниця між перебуванням у владі та в опозиції.

Здавай аналізи і валяй на лижі!

Останнім питанням у середу депутати розглянули звіт заступника міського голови Юрія Яворського. Втім важко назвати це словом розглянули, бо звіт заслухали, запитання задали, кілька депутатів виступили, але в цілому за звіт так і не проголосували. За пропозицією Богдана Процишина, яку підтримали третина із присутніх в залі (так зване процедурне питання), голосування повинно бути таємним. Серед депутатів немало бюджетників, керівників комунальних підприємств та інших осіб, котрі можуть наразитися на неприємності, якщо виявлять свідому громадянську позицію та поставлять тверду двійку пану Яворському. Адже, на нашу думку, трійки він не дуже заслуговує, бо робив те, що не треба, а що треба – не робив. Під час зачитування звіту вражала хіба мила усмішка чиновника, зате не було цифр, котрі б показали, що робота вартує того, щоб пан Яворський і надалі залишався на своїй посаді. Якщо ж до всього додати ще й постійне намагання пана Юрія перейти на особисте та дорікнути ряду депутатам у лобіюванні власних інтересів чи дрібній помсті, то він дещо прорахувався – навіть відверто провладні депутати не мали що сказати на його захист. Продемонстрований ролик вразив своєю безглуздістю, а логотип (напис «Трускавець» чорно-синіми літерами із куманцем збоку) відверто розчарував. Хто його погоджував – невідомо. Як зазначив сам пан Яворський, чим більше людей бере участь в обговоренні, тим важче дійти до спільної думки. Очевидно, він сам і затвердив цей логотип. Слова про промоцію серед росіян, білорусів, поляків, румун та словаків викликали тільки подив, а згадка про те, що новий сайт ще тільки в розробці, стала символом цілковитої бездіяльності в напрямку промоції профільного заступника. Як зазначив згодом у своєму виступі депутат Богдан Процишин, цілком пристойний сайт він замовив за 3 тисячі гривень і сайт був готовий за два тижні. Про виїзди на якісь туристичні виставки, уніфікацію стилю рекламування Трускавця чи те, що «ми ще не готові, щоб до нас приїжджали представництва потужних туристичних фірм», навіть і говорити не хочеться. А фраза про новий туристичний продукт від пана Яворського «два – три дні в Трускавці, здали аналізи і потім на три – чотири дні на лижі» викликали сміх. Так і хотілося вигукнути – ну що ж, здавай аналізи і валяй на лижі!

Реорганізація квартирного бюро результатів не дала, фан-зона на 6 тисяч місць – наче фантом-зона бо де ж ті вболівальники, а те, що київська турфірма «Гамалія» має навчити наших молодих трускавчан англійської, готуючи до волонтерства є звичайнісінькою образою місцевих турфірм, хоча б тієї ж «ТурГаличини», котра робить промоцію для Трускавця не згірш від всього управління розвитку курорту. Але перевагу надають чужим, бо як зазначив пан Яворський, «в «Гамалії» є серйозний досвід проведення єврочемпіонатів». Як кажуть, без коментарів.

Де наші мільйони, пане Яворський?

Запитання заступнику міського голови задали депутати Святослав Павлечко, Богдан Процишин, Богдан Габшій, Юрій Алієв. Чому заступник займається лобіювання чиїхось (чи і власних) бізнес-проектів, втручається в комерційну діяльність фірм? Коли буде наведено лад у боротьбі з маклерами на залізничному вокзалі? Чому ніхто не протидіє Східниці, котра їде виключно на антирекламі Трускавця? Скільки санаторно-курортних закладів співпрацює з вами? Скільки угод укладено і скільки коштів залучено? Та всі ці запитання перетворювалися на риторичні завдяки вмілому ухилянню чиновника від чіткої відповіді. А депутат Євген Юник задав запитання прямо в лоб: «Чому про всі досягнення ви говорите майже виключно в майбутньому часі? Покажіть, з чим ви їздили, що ви представляли?» Та ніхто нічого нікому не показав. Не побачив Юрій Алієв і діаграми, про яку просив, не почув Святослав Павлечко, як виправиться ситуація із запізненням промоції через затягнену процедуру творення туристичного порталу. Одні нарікання – а ви б попробували самі. Не хочу хвалитися, та здається, що навіть автор цих рядків, не будучи кандидатом математичних наук та зятем впливової людини, значно краще справився б із обов’язками заступника міського голови з питань промоції та розвитку курорту. Інше діло, що в команді Руслана Козира ми себе не бачимо, бо ж працюємо для блага міста, а не тільки певної групи людей, яка йшла до влади для вирішення власних проблем.

Так найцікавішими були виступи депутатів. Депутат Богдан Процишин вбивчими цифрами розгромив пана Яворського, каменя на камені не залишив від його хвалених од. На зовнішній рекламі, котра, до речі, подорожчала в два чи і три рази, бюджет міста втрачає біля двох мільйонів? Де ці мільйони? Хто відповість за вкрадені міські кошти? Хто винен, що ці кошти недопоступили в міський бюджет? Може попередня влада? Може КП «Наше місто»? Може, Лев Грицак, партія регіонів, «Свобода» чи неугодні владі журналісти? Та ж ні, це вина нових методів роботи міської влади в тому числі і заступника міського голови Юрія Яворського. Якщо тільки в КП «Наше місто» та КП «Парк курортний» раніше без жодного клопоту, без жодної гризоти та скандалів поступало по 40 – 45 тисяч гривень на місяць (х12=540 тисяч гривень в рік), то тепер ці поступлення становлять не 1 мільйон 988 тисяч, як мали б згідно з першим підвищенням ціни за послугу і не 2 мільйони 317 тисяч (згідно найновіших даних), а … біля 540 тисяч в рік. Як стверджує депутат Богдан Процишин, місто недоотримує внаслідок цього близько двох мільйонів гривень. То де ці мільйони, пане Яворський?

Але і це ще не все. Порівняно з минулим січнем – червнем 2010 року за перше півріччя 2011 року у Трускавці зафіксовано зменшення кількості ліжкомісць на … 174 тисячі 533 ліжкодні! Це означає, що близько 12 тисяч людей цього річ не приїхало на відпочинок до Трускавця! Ось яка промоція від пана Яворського, ось які вражаючі результати! Богдан Богданович вирахував, що прямі збитки від цього для міста – не більше не менше, а 78 мільйонів 539 тисяч гривень! А це, врахуймо, все наші низькі зарплати, наші горе та біда! І вгадайте, хто ж у цьому всьому винен?

Багато з того, що можна було сказати, сказано не було. Для прикладу, яким способом вираховує пан Яворський, спеціальність якого – математика, площу рекламних конструкцій. Адже з цього приводу фірма «Галицькі контракти» вже висловлювала йому свої претензії. Також невідомо, як саме сплачують за рекламу кошти власники конструкцій, чи все тут гарно та прозоро. Та це є вже тема окремого журналістського дослідження, як і тема лобіювання інтересів одних фірм на шкоду іншим, що неприховано здійснює в рекламному бізнесі пан Яворський. І приклад встановлення рекламного екрану на центральній площі міста та війна з рекламними конструкціями в парку нібито на прохання відпочивальників – яскраві приклади кричущої несправедливості.

Навіть у найбільш затятих прихильників Руслана Козира не знаходилося слів для виправдання заступника мера. Гадалося, якось буде, проголосувати мусять. Та таємне голосування перекреслило плани козирівців. Вони один за одним почали виходити із зали, а згодом вже й цілими фракціями, адже було зрозуміло, що голосів визнати роботу Юрія Яворського задовільною забракне. І це добра ознака того, що депутати поступово перестають бути слухняними маріонетками, а готові висловити свій рішучий протест, незгоду із тими процесами, котрі замість розвивати місто тягнуть його назад, до печерного феодалізму.

Очевидно, що на сьогоднішньому пленарному засіданні (четвер, 22 грудня) козирівці зберуть необхідну більшість для того, щоб втримати на плаву Юрія Яворського. Втім, такі як він не тонуть. Розуміння того, що визнання роботи пана Яворського як незадовільної потягне за собою розвал коаліції згідно ефекту доміно, змусить змобілізуватится тих, хто цупко чіпляється за владу, щоб витиснути за нашого міста всю заможність під покровом чесності.

Володимир Ключак

(Переглядів 35 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви