Право за пільговиками

30.10.2013 | Filed under: Публікації

Новий міський комунальний автобус, що запустили в рейс десь з 16 жовтня, аж ніяк не поліпшив ситуації з перевезенням пільгових пасажирів, а навпаки – ускладнив.

Уже на другий день приватні перевізники 1-го, 2-го і 3-го маршрутів почали відмовляти у безоплатному перевезенні людям пільгових категорій. Довелося це побачити на власні очі. Так, 21 жовтня водій автобуса, що йде по першому маршруту о 10.15 на зупинці біля продуктового ринку, що на вул. Стебницькій, відмовився брати пільговиків, які не платили за проїзд. Мені особисто заявив: «Від тепер з 10 до 16 години пільговиків в необмеженій кількості не перевозимо». Цікавлюся: «Чому?». «Бо ви маєте свій автобус, який бере всіх пенсіонерів без обмежень», – сказав і поїхав. Я не встиг навіть спитати, чи має він на це якийсь документ з міської ради чи від свого власника підприємства.

Другий подібний випадок стався на маршруті №3 22 жовтня. Водій автобуса № ВС 54 16 ЕС десь біля 12 години беручи пасажирів біля того ж продуктового ринку, заявив: «У мене уже є три пільговики. Хто їде, платіть». І старші люди платили. Хто не хотів платити, виходили з маршрутки. Цікавлюся у водія, чи має він на це право, Чи має документ виконкому про скасування попередніх рішень, що дозволяли пільговикам на безплатне перевезення в необмеженій кількості. На це питання водій відповіді не дав.

З цим же питанням ми звертаємося до заступника міського голови Петра Нестерівського.

– Чи правильно поступають перевізники першого, другого і третього маршрутів, вимагаючи плату за проїзд? Чи виконком відмінив свої попередні рішення від 21 липня 2011 року за №209 та рішення від 29 листопада 2011 року за № 351 про протест прокурора міста щодо перевезення пільговиків?

– З появою нового комунального автобуса ситуація з перевезенням пільгових пасажирів справді не поліпшилася, а стала складнішою. І сталося це з ініціативи приватних перевізників, які повинні знати і пам’ятати, що рішення виконкому, які Ви назвали, ніхто не відміняв, і Закон України про пільгові перевезення теж залишається в силі. З цього приводу я провів нараду з керівниками підприємств, які займаються перевезенням пасажирів, Я зустрівся на підприємстві з водіями. І попередив їх, що за порушення названих рішень вони будуть притягатися до відповідальності, зніматися з роботи. Виступив і по міському радіо і сказав, щоб усі знали, що ніякі зміни у рішення про перевезення пільгових пасажирів міська рада не приймала. І попросив людей, щоб вони у разі виявлення таких порушень, доповідали в міську раду, вказуючи дату, коли це сталося, і номер маршрутки. Отже, ніяких обмежень щодо часу і кількості пільговиків немає як на комунальному автобусі, так і на приватних маршрутках. А людина вправі вибирати собі той транспорт, де їй краще.

Отже, шановні пенсіонери, пільговики всіх категорій, ви маєте право безкоштовно у будь-який час і без обмежень користуватися міськими маршрутними автівками. Кому це не подобається, то нехай розраховується. Коли ж вам пред’являють претензії чи якісь вимоги, не полінуйтеся записати номер автобуса і час, та подати цю інформацію в міську раду чи прокуратуру. Ну а водії теж мають право добиватися усіма законними засобами компенсації, підвищення зарплати, протестувати, але не грубити людям поважного віку.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

(Переглядів 276 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви