Сміттю – бути!

21.11.2013 | Filed under: Публікації

У Трускавці змінюється надавач послуг із вивезення твердих побутових відходів. Відповідне рішення сьогодні, 21 листопада, було прийнято на виконавчому комітеті Трускавецької міської ради. Якщо до 2010 року вивезенням сміття займалася філія КП «Наше місто», а з 2010 по 15 грудня 2013 р. сміття з Трускавця вивозить «Ком-Еко-Борислав», то з середини грудня буде два суб`єкти господарювання, які вивозитимуть сміття з міста-курорту. Це одна фірма зі Львова і одна – зі Стрия. Так визначив конкурс з надання послуг зі збирання та перевезення твердих побутових відходів на території міста Трускавець, який було проведено нещодавно. Не зайвим буде відзначити, що конкурс проводився вдруге, бо перший раз так і не було виявлено переможця. А ще виникає страшна підозра, що у Трускавці можуть розпочатися проблеми з вивезенням сміття. Звісно, не хотілося би, аби напередодні Різдвяно-Новорічних свят щось подібне сталося, але все вказує на те, що міська рада знову поступила не надто прозоро і не надто чесно.

Так, як повідомив під час засідання міськвиконкому керівник ТзОВ «ДВ Еко-Світ» (м. Львів) Олександр Василянський, були порушені умови конкурсу – і то не ким іншим, як самою конкурсною комісією. Незважаючи на те, що цінова пропозиція львів`ян була привабливішою, по лоті № 2 однакову кількість балів було нараховано і їм, і стрийській фірмі. Тому ТзОВ «ДВ Еко-Світ» вже звернулося із судовим позовом, оскаржуючи таке рішення конкурсної комісії. Цікаво, що про можливість непідписання угоди на вивезення сміття однією з фірм говорив під час засідання міськвиконкому і депутат Трускавецької міської ради, директор КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко. Депутат просив виконавчу владу міста не допустити, аби в місті могли виникнути затримки із вивезенням сміття, але до його думки не надто дослухалися.

Олександр Ткаченко повідомив, що є інформація, нібито фірма «Ком-Еко-Борислав» вивільняє поступово своїх працівників, бо трускавецький ринок (житловий сектор) від 15 грудня для неї закритий. Якщо це відповідає дійсності, то напередодні свята Миколая можемо мати казус, що Борислав не вивозитиме сміття із Трускавця, бо договір не закінчився, а Львів або Стрий не надаватимуть цю послугу або через дію постанови суду, або через не укладення договору, або з іншої причини. Чи не матимемо подібні проблеми, які мали не так давно наші сусіди в Стебнику та Бориславі, коли все було завалено сміттям?

Цікавим є і той факт, що від 15 грудня не всі мешканці Трускавця платитимуть однакову суму за вивезення сміття. Для мешканців вулиць Стебницької, Стуса, Данилишиних, Івасюка, Симоненка, Кравченко, Франка ціна становитиме 40 грн. 01 копійку за 1 куб. м. твердих побутових відходів, а для мешканців вулиць Сагайдачного, Мазепи, Дрогобицької, Біласа, Шевченка, Хмельницького, Крушельницької та ще ряду вулиць ця сума вища на 3 гривні – 43 грн.01 коп. Невідомо з якої причини фірмі, яка вивозить сміття у північній частині міста (а два лоти поділили по залізничній колії), додали ще дві вулиці з південної частини (Помірецьку та Д.Галицького), що є зовсім нелогічно. Отже, південну частину міста обслуговуватимуть львів`яни, які сміття везтимуть на бориславське сміттєзвалище, а північну – стрияни, які везтимуть сміття до Стрия. Одні сміття захоронюватимуть, інші сортуватимуть і перероблятимуть. Хоча невідомо, чи одні і другі мають сертифікат відповідності послуг, а це вимагали конкурсні умов.

Міський голова Руслан Козир, коментуючи прийняте рішення, пояснював, що у місті не повинно бути монополіста – ні у сфері водопостачання, ні теплопостачання, ні тим паче вивезення сміття. Мовляв, «Ком-Еко-Борислав» не завжди справлялося з обов`язками, вибірково виконувало побажання трускавецької влади щодо покращення роботи і ось тепер люди матимуть вибір. Але залишається неясним, як люди можуть робити цей вибір, адже місто поділили і надавача послуг визначили фактично без думки людей. Та й якось важко собі уявити на практиці, що, для прикладу, мешканці різних квартир в одному будинку зможуть заключати угоди на вивезення сміття з різними фірмами. Або й сусідні будинки – для прикладу, Стуса, 1 вивозитиме сміття фірма зі Стрия, бо так люди хочуть, Стуса, 3 – зі Львова, а Стуса, 5 – з Борислава?

Руслан Козир договорився навіть до того, що вивезенням сміття із Трускавця зацікавилася хорватська фірма. Знаючи гіркий досвід сусіднього Дрогобича, думаємо, що наше сміття хорватам таке ж цікаве, як дрогобицьке сміття іспанцям. Принаймні там «інвесторів» цікавили земельні ділянки, яких у Трускавці і своїм людям не вистачає…

Якщо підтвердиться, що по лоту № 2 трускавецька влада посприяла стриянам у перемозі в конкурсі взамін за відмову їх від участі в конкурсі по лоту № 1, то це дуже подібне на ознаки корупційних діянь. І жодне оправдання, що не можна допустити монополіста на цей ринок, не буде виправданням. «Де дві господині – там хата не метена» – тож чи не буде так і з вивезенням трускавецького сміття? Але, очевидно, хтось вподобав собі інше прислів`я – «Ласкаве телятко дві матки ссе». Тому й матимемо два різні підприємства, які возитимуть сміття з житлового сектору Трускавця. Та чи возитимуть?

Тому хотілося б, аби заголовок цієї публікації можна продовжити словами «на сміттєзвалищах Борислава та Стрия», а не «під будинками трускавчан»…

Володимир Ключак

(Переглядів 298 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви