“Катавасія” судових засідань ТзОВ «Трускавецького водоканалу» насамперед відіб’ється на мешканцях Трускавця

By  | 31.01.2015 | Filed under: Публікації

У п’ятницю, 30 січня, у Дрогобицькій Ратуші відбулася прес-конференція щодо припинення постачання електроенергії суб’єктам господарської діяльності КП “Дрогобичводоканал” . На підставі правил користування електроенергією. Про це йдеться у листі ПАТ «Львівобленерго» до керівника Дрогобицького водоканалу № 142-0126/03 від 26.01. 2015 р.

Тривожним сигналом для дрогобичан стане повідомлення директора КП “Дрогобичводоканал” Дрогобицької міської ради Романа Шагали про те, що вже з понеділка, другого лютого поточного року, структурі КП “Дрогобичводоканал” ПАТ “Львівобленерго” має припинити енергопостачання. А це, у свою чергу, може спричинити повний “параліч” підприємства Дрогобицького водоканалу. У такому випадку, вже з понеділка поточного року виникне загроза припинення водопостачання та водовідведення у Дрогобичі, Трускавці, Стебнику та у селах Дрогобицького району. Станом на 26. 01. 2015 року підприємство має заборгованість перед ПАТ “Львівобленерго” за активну енергію у сумі 1012 866, 42 грн. А “каменем спотикання” такої значної заборгованості, зі слів п. Шагали, є невиконання ТзОВ «Трускавецького водоканалу» зобов’язань щодо розрахунків за спожиті послуги, надані водоканалом м. Дрогобича.

Річ у тім, що ТзОВ «» упродовж 12-и місяців не виконує умови договору щодо подачі води та водовідведення. Не дотримується вимог та зобов’язань, зазначених у пп. 44 п. 4 та п. 7.2.2 Договору від 21.02. 2013 р. № 1306, згідно яких зобов’язаний здійснювати оплату за отримані послуги шляхом планового перерахування коштів платіжними дорученнями та провести остаточний розрахунок за спожиті послуги не пізніше 30-о числа поточного місяця. Станом на 22. 01. 2015 року заборгованість за надані послуги Трускавецького водоканалу перед Дрогобицьким становить 19,7 млн. грн. Розмір оплати становить 13,62 млн. грн., що складає 69 % від вартості обсягу спожитих послуг. Більш детально про це розповів представникам мас-медіа сам Роман Миколайович, який вважає ситуацію щодо несплати Трускавецького водоканалу перед Дрогобицьким, порушенням чинного законодавства, недотриманням вимог, зазначених в абзаці 15 статті 22 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», згідно яких споживач питної води зобов’язаний своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.

З приводу вищезгаданого порушення Закону Трускавецьким водоканалом-боржником, КП “Дрогобичводоканал” звернувся з заявою до Дрогобицького міжрайонного прокурора. Останній в інтересах держави в особі КП “Дрогобичводоканал” скерував позовну заяву до господарського суду Львівської області про стягнення 5 955 880,91 грн. основного боргу 146 078,95 грн. пені, 35 061,11 грн. (3%) та 268 120,48 грн. інфляційних втрат на користь державної структури Дрогобицького водоканалу. Ухвалою господарського суду від 15. 12. 2014 р. порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду на 13. 01. 2015 р.

До речі, КП “Дрогобичводоканал” бере участь у “відкритому компоненті проекту “Розвиток міської інфраструктури”. Даний проект фінансується коштами позики, наданої Україні Міжнародним банком реконструкції та розвитку, згідно з укладеною Угодою про позику від 26 05. 2008-о р. (угоду ратифіковано законом № 592- VI від 24. 09. 2008-о р., позика № 4869 – UA).

Згідно з договором про субкредитування від 29.12. 2009-о р. № 28010-02/146, укладеного між Міністерством фінансів України, Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та КП “Дрогобичводоканал” з коштів позики МБРР Водоканалу рекредитовано 3.1 млн. доларів США для виконання енергозберігаючих проектів. На даний час вибірка коштів становить 100%. Відповідно до умов зазначеного субкредитного договору на Водоканал покладено зобов’язання щодо сплати відсотків і всіх пов’язаних зобов’язань з запозичення коштів. Тож станом на 15. 10. 2014-о р. Дрогобицький водоканал зобов’язаний був сплатити 3,9 млн. грн. Для часткового погашення субкредиту перед Міністерством фінансів Дрогобицькою міською радою надано позику Водоканалу Дрогобича, заборгованість за якою на даний час становить 1,7 млн. грн.

Разом з тим, незадоволений станом справ, Трускавецький водоканал, співвласником якого є Трускавецька міська рада, вирішив завдати водоканалу Дрогобича, якому й так сьогодні далеко не солодко (значні борги перед водоканалом Дрогобича є й у Бориславського водоканалу, який, на сьогоднішній день знаходиться в стадії ліквідації), “удару в спину”. За позовом ТзОВ “Трускавецький водоканал” у Львівському окружному адміністративному суді порушено справу № 813/81/1914 від 28. 11. 14 р до державного регулятора щодо скасування постанови № 634 від 30. 05. 14 р. Мотивуючи свій позов тим, що під час формування тарифів КП “Дрогобичводоканал” буцімто надало необгрунтовані розрахунки витрат, а Національна комісія безпідставно затвердила такі розрахунки. Розгляд справи на даний час призупинено Ухвалою суду від 15. 12. 14 р. у зв’язку з проведенням ліквідації Нацкомісії. Ліквідацію ж Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, здійснив Президент України Петро Порошенко.

З огляду на вищенаведені факти, позов в інтересах держави про стягнення з ТзОВ “Трускавецькводоканал” заборгованості на користь водоканалу Дрогобича у господарському суді Львівської області № 914/4378/14 призупинено до вирішення справи за позовом Трускавецького водоканалу щодо скасування Постанови державного регулятора. Дрогобицьким ж водоканалом на ухвалу суду, якою призупинено розгляд справи, подано Львівському апеляційному господарському суду скаргу, яка до сьогоднішнього дня з невідомих на те причин ще не розглянута.

Аби виправити ситуацію, керівник Дрогобицького водоканалу Роман Шагала та виконавчий комітет Дрогобицької міської ради на чолі з секретарем ради Тарасом Метиком звернулися до губернатора Львівської області Олега Синютки, де вони письмово виклали суть справи. У зверненні вищезгадані особи просять п. Синютку розглянути можливість вступу в процес розгляду справи № 914/4378/14, що дасть можливість визнати судом суми заборгованості , а надалі чинити відповідні дії до боржника, та довести позицію Обласної державної адміністрації Львіському апеляційному господарському суду щодо наслідків для регіону у разі невжиття своєчасних заходів примусового характеру до боржника по виконанню його договірних зобов’язань.

Виважене та толерантне подання п. Романом інформації було підтверджене документально (до розгляду журналістам було надано копії ухвал Господарського суду Львівської області та Львівського окружного адміністративного суду, копії звернень до губернатора Львівщини Олега Синютки та до мера Трускавця Руслана Козира, інші не менш важливі документи).

- Який же вихід з цієї майже патової для Дрогобицького водоканалу ситуації? Адже він з вини боржників Бориславського та Трускавецького водоканалів, став заручником подій щодо несплати коштів перед “Львівобленерго”. У свою чергу “Львівобленерго”, який є приватним підприємством (контрольний пакет акцій даного підприємства належать олігархам Коломойському та Суркісу) зовсім не бажає проявити розуміння до Дрогобицького водоканалу. У юристів приватника-енергетика розмова коротка: “Хочеш мати електроенергію – плати за користування нею!”. І судові колізії та перипетії юристів “Львівобленерго” абсолютно не цікавлять. Мовляв, це – ваші проблеми. Вирішуйте їх самі.

- З огляду на тривожну ситуацію, яка склалася нині в державі, коли в країні йде війна, на стан справ у місті та на підприємстві Дрогобицького водоканалу, з понеділка ми змушені будемо переходити в режим заощадливого використання електроенергії. Будемо працювати лише одним агрегатом. Йдеться про водозабір в Гірному, – повідомив присутнім Роман Шагала.

До чого приведе така вимушена економія? Та до того, що водопостачання у Дрогобичі, Стебнику (не кажучи вже про Трускавець та Борислав) не буде цілодобовим. А, можливо, воду подаватимуть погодинно.

- А чому через “кашу”, яку заварив Трускавецький водоканл в особі співвласників Віктора Возняка та Руслана Козира, мають страждати дрогобичани та стебничани, проплата яких за послуги Дрогобицького водоканалу становить 98 відсотків? – Майже в один голос запитали журналісти!

- Мабуть, розв’язувати “гордіїв вузол” колізій та перипетій між Дрогобицьким та Трускавецьким водоканалами доведеться темпераментним дрогобичанам та стебничанам, які, коли їх довести до відчаю, готові пікетувати Трускавецьку міську раду та водоканал Трускавця. Тоді, можливо, міська влада Трускавця та директор ТзОВ “Трускавецьводоканал” змушені будуть знайти більш лояльний підхід у ситуації, яку самі ж спровокували?

До речі, режим заощадження насамперед боляче відіб’ється на трускавчанах та на мешканцях висотних будинків, котрі живуть у квартирах 5-х,6-х, і вище поверхах. Оскільки належна подача води на висотні поверхи за умов строгого заощадження електроенергії Дрогобицьким водоканалом, неможлива.

- А що в цивільно-правовому полі було б доречно зробити для державного підприємства “Дрогобичводоканал”, аби воно потроху вийшло з боргової ями та змогло нормально функціонувати?

- Об’єднати два підприємства в одне (Трускавецький водоканал з Дрогобицьким), – відповів Роман Миколайович. – І додав, що тоді єдиний тариф на водопостачання та водовідведення можна буде значно простіше узгодити.

Вікторія Лишик, ЛайфІнфо

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні депутати (0)Оголошення (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. Також читайте24 липня у Трускавці не буде води (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви