Місто, про яке забувають

By  | 12.02.2018 | Filed under: Публікації

Колись славний населений пункт, який був відомий як місто калійників, а нині невеличке містечко Львівської області, в якому мешкає приблизно 20 тисяч осіб, вже в найближчому майбутньому може стати просто ще одним мікрорайоном Дрогобича. А все через те, що ті підприємства, за рахунок яких функціонував та розвивався цей населений пункт, просто занепадають, а відновлювати їх ніхто не збирається.

Прикро, що поруч з одним з найбільших бальнеологічних курортів Європи – Трускавцем – формується такий собі острівець бідності та депресії. Центральна та обласна влада просто не звертають уваги на проблеми Стебника. І навіть якщо місто після децентралізації об’єднається з навколишніми селами, то це ОТГ буде гарантовано дотаційним, на жаль. І тут немає вини міського голови, «батьківщинівця» Петра Старосольського, оскільки в цьому місті просто відсутні джерела наповнення місцевої казни. Тут радше можна говорити про те, що у Дрогобицькій міській раді (саме їй підпорядковується Стебник) та Львівській облраді чи адміністрації просто не дослухаються до мера. І не хочеться вірити, що саме через його партійну приналежність.

На жаль, зараз спостерігаємо таку тенденцію, що промислові міста України і на Заході, і на Сході залишаються наодинці зі своїми проблемами, бо із закриттям основних великих підприємств обмежують і можливості до розвитку. Як наслідок бачимо стан доріг у Стебнику – там легше пересуватися пішки або на велосипеді, але не на авто.

Днями спілкувався з міським головою Стебника і він неодноразово звертався до обласного керівництва посприяти у фінансуванні на ремонт основних автомагістралей міста, проте реакції не було жодної. І це при тому, що місто готове долучитися у співфінансуванні – основне ж відремонтувати дороги. Тим більше, що після обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» транзит великогабаритного транспорту відбувається через Стебник, в обхід аварійної ділянки.

До речі, про провал земної поверхні неподалік Стебника… Після цієї техногенної катастрофи, яка сталася в жовтні минулого року, політики та урядовці під прицілом телекамер зробили кілька нібито гучних заяв і пообіцяли допомогти, але за ці місяці якісної роботи так і не було зроблено… Перший віце-прем’єр міністр Степан Кубів лише оглянув провалля і повідомив про новий проект консервації калійних шахт. Але такими обіцянками влада годує нас не перший рік, а проблема лишається і наражає на небезпеку усіх мешканців тієї території… Знову ж таки складається враження, що у владних кабінетах блокують вирішення цієї проблеми…

У Стебнику невирішеним залишається питання розмежування земель між населеними пунктами в тій частині, де розташований «Полімінерал». На це в місті знайшли частину грошей, решту – з обласного бюджету так і не отримали. І такі фінансові проблеми у Стебника є постійно, оскільки весь ресурс перерозподіляють у Дрогобицькій міській раді і, ймовірно, не завжди об’єктивно. Врятувати місто може надання йому статусу обласного підпорядкування – тоді значна частина надходжень від податків залишатиметься на місці, а фінансування з обласного бюджету буде йти напряму. Тим більше, що на Львівщині ми маємо приклад Моршина – міста з населенням 6 тисяч осіб і обласного підпорядкування.

Нині основне – зберегти населені пункти України, надати їм стимул до розвитку та подальшого процвітання, бо наразі статистика доволі невтішна – за роки незалежності з мапи нашої країни зникло майже 700 сіл та селищ…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина»

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Потрібен масажист
  18.07.2018 | 12:12

  СПА-центр «П`ятий океан» (м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2) запрошує на роботу масажиста. Тел. для довідок: 068-955-97-95 або 098-079-00-77. Також читайтеТрускавець запрошує на День молоді (0)Музей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)

 • №84841 штукатуримо будинки
  01.07.2018 | 14:28

  штукатуримо 0986232522 Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (285)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за відновлення унікальної пішохідної галереї(Дептака) (86)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви