Чи Стебник – це Україна?

04.03.2016 | Filed under: Публікації

Запитання риторичне, адже кожен знає, що Стебник у Львівській області – це територія України. Але глянувши на офіційний сайт Стебницької міської ради, чомусь починаєш в цьому сумніватися. І не тільки тому, що на офіційній веб-сторінці цього українського міста відсутня державна символіка – герб та прапор. А ще й тому, що на цьому ж сайті ігнорується українське законодавство, зокрема закони України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про доступ до публічної інформації».

Судіть самі – пункт 3 статті 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» чітко та недвозначно гласить: «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за двадцять робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття».

Що ж ми бачимо на сайті Стебницької міської ради? Проекти рішень виконкому, що відбудеться 22.01.2016 р., публікуються … один день перед засіданням виконкому, 21 січня. Проекти рішення виконкому 18 лютого публікують … знову лише за день до того, як будуть прийняті рішення, а саме 17 лютого. Відчуваєте різницю – згідно закону проекти публікуються за 20 днів до розгляду, а згідно самовільних правил стебницької влади – за 1 день.

Хтось може заперечити мені і сказати, що Стебник – не єдине таке місто в Україні, де не дотримуються закону і порушують терміни оприлюднення проектів рішень виконавчого комітету та сесій міської ради. Так, не єдине. Але чому маємо дивитися на гірше та брати приклад з порушників законодавства? Що Стебнику заважає бути зразковим містом хоча б у цьому?

Неоприлюднення у зазначені законом терміни проектів рішень органу місцевого самоврядування – гарна лазівка для просування різного роду тіньових схем, або й таких рішень, які відверто містять ознаки корупції. Адже тоді стає неможливим здійснити адекватні кроки для недопущення прийняття підозрілих рішень. Поки побачиш на сайті проект, поки відреагуєш – а це вже й не проект, а рішення, яке можна оскаржувати хіба що в судовому порядку.

Якщо б знайшовся у Стебнику затятий юрист, то більшість прийнятих рішень ради та виконкому могли б бути скасовані у судовому порядку – як такі, що прийняті з порушенням чинного законодавства України. Це так, між іншим. Адже Стебник – це Україна і закони України повинні виконуватися й на стебницькій території.

Степан Руснак

(Переглядів 205 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви