Богдан Матківський не буде вкручувати лампочки та засипати шутром ями

21.09.2015 | Filed under: Публікації

У неділю, 20 вересня, в стебницькому Народному домі відбулася зустріч народного депутата України від Дрогобиччини Богдана Матківського із стебничанами. Дощова погода певною мірою вплинула на явку людей, адже в залі залишалися вільні місця. Та зустріч виявилася досить цікавою – стебничани «засипали» нардепа різноманітними запитаннями, більшість яких стосувалася проблем, вирішення яких лежить виключно в площині компетенції місцевого самоврядування.

В цілому захід тривав дві з половиною години – від 15.00 до 17.30. Його можна умовно поділити на три частини: 1) звіт про роботу, 2) підготовка до виборів, 3) відповіді на запитання стебничан.

Розпочав Богдан Матківський зі свого звіту про пророблену роботу – як в окрузі, так і в Верховній Раді. Відкрито громадські приймальні (5 штук), прийнято за весь період депутатства 1846 громадян, ініційовано відкриття 20 кримінальних справ (корупційні схеми, забруднення річок, розкрадання землі, зловживання в управлінні комунальним майном та ін.), здійснено сприяння у виділенні коштів на ремонт вулиці Бандери в Бориславі, ремонт шкіл в селах Ролів та Сторона, неодноразове сприяння у відновленні електроживлення об’єктів КП «Дрогобичводоканал», підтримка футболу на Дрогобиччині – це далеко не повний перелік зробленого для округу. Бо до нього варто додати сприяння у створенні Дрогобицької координаційної ради учасників АТО, контроль за ситуацією на автокрановому та долотному заводах в Дрогобичі, підтримка проекту побудови вітрових електростанцій на території району, викриття за участю посольства Німеччини в Україні шахрайської схеми (виділення землі для будівництва сміттєпереробного заводу, який ніхто й не збирався будувати) та ін.

Громадські активісти Стебника, які добивалися (і добилися) відновлення зупинки електропоїзда «Львів-Трускавець» у Стебнику, теж відчули підтримку народного депутата. Окрема тема, на якій зупинився депутат – його законотворча діяльність. Прозвучала і тема потреби допомоги інвесторам, які змушені сплачувати хабарі у вигляді 2-3% для зажерливих можновладців.

Після досить монотонного звіту Богдан Матківський перейшов до політики, а саме розповів про створення Громадського руху «Народний контроль» та свій вихід з фракції Блоку Петра Порошенка. Після цього було представлено стебницьких активістів «Народного контролю». На чолі досить потужної команди – Тарас Городиський. Один за одним на сцену виходять Юрій Нестор, Юрій Фабіровський, Ігор Сокол, Олена Бичков`як, Іван Куць, Володимир Даниляк, Наталія Мичуда, Наталія Петрицин, Роман Баб`як, Василь та Андрій Трачі, Володимир Марчишин, Іванна Дідушак, Петро Журавчак, Наталія Стецик, Валерій Загродський, Тарас Салій, Ореста Сивохіп, Ольга Петрівська та інші активісти «Народного контролю» Стебника. Серед активістів громадського руху – і Богдан Митник, який незважаючи на інвалідність займає активну громадську позицію.

Оскільки стебничани обиратимуть і міського голову Дрогобича, то з коротким словом звертається до присутніх голова «Народного контролю» Дрогобича, імовірний кандидат на посаду міського голови Дрогобича, лікар та воїн АТО Тарас Кучма. Лунає прізвище потенційного кандидата на мера Стебника Руслана Крамара, який може розраховувати на підтримку «НК», хоча йтиме як самовисуванець.

Третя частина зустрічі була найцікавішою, адже тепер слово мали самі стебничани. Відчувалося, що в місті нечасто відбуваються такі заходи, тому багато людей просто хотіли висловити власну думку, не надто чекаючи на відповідь. Так, інколи виглядало, що «вільний мікрофон» був би проведений і без участі когось на сцені, головне – дати його в руки, щоб кожен бажаючий міг розповісти і про своє бачення політичної ситуації в Україні, і про відсутність освітлення та ями на дорогах.

– Чому Ви перший раз у Стебнику? Чому у Стебнику нема абонентських відділів газової служби та електромережі? Чи буде компенсація шахтарям, а якщо буде, то чи всім і коли? Хто дозволив будувати електропідстанцію для Трускавця на стебницькій території? Чому переслідують тих, хто йшов на фронт захищати Україну? Чи існує загроза запровадження одностатевих шлюбів в Україні? Коли заасфальтують «катакомби» міжбудинкових проїздів на вул. Володимира Великого і коли там відновлять освітлення? Яке Ваше особисте ставлення до Порошенка?

На ці та інші питання Богдан Матківський пробував або давати відповіді відразу, або ж обіцяв надати відповідь після детального вивчення питання.

Активними під час зустрічі були та запитання задавали голова Стебницького громадського руху, представник Асоціації підприємств та підприємців Стебника Павло Побережний, помічник пастора церкви «Добра Новина» у Стебнику, голова місцевого осередку інвалідів Василь Мороз, підприємець та громадський діяч, представник ГО «Воля громади» Роман Уневич, а також добре знані у Стебнику Іван Куць, Марія Губицька, отець Володимир Лужецький та інші. Особливу увагу було звернено на питання виділення земельних ділянок учасникам АТО. Батько одного з воїнів поскаржився народному депутату на необґрунтовану відмову у виділенні землі, а Марія Губицька та о. Володимир Лужецький звернули увагу на те, що стебницька влада виділила воїнам спірну землю, де зараз знаходяться гаражі та сараї.

Роман Уневич закликав присутніх у залі зважати на формат зустрічі і не ставити питання про заміну депутатом ламп освітлення на окремих вулицях чи ремонт міжбудинкових проїздів. Це ж питання місцевої влади, – зазначив пан Роман і відразу в залі почало лунати: «А де ж наш міський голова? Чому він не прийшов?». Виявилося, що мер Стебника Василь Пецюх був запрошений на зустріч, але чомусь на неї не прийшов.

Насамкінець Богдан Матківський подякував стебничанам за активність. Депутат зазначив, що в Стебнику він вже не перший раз, як це лунало в одному із запитань, і надалі приділятиме увагу місту калійників. Один тиждень на місяць він працює в окрузі, але весь час можна сконтактуватися з його помічником, зайти в громадську приймальню.

Богдан Миронович розкритикував новий виборчий закон, який знехтував статтею Конституції України «Джерелом влади в Україні є народ», поставивши замість слова «народ» слово «партія». Та брати участь у місцевих виборах потрібно, якщо хочемо змінити наше теперішнє життя на краще. І не тільки теперішнє. Як сказав Роман Уневич, «має пройти зміна всієї системи». Без цього ні Україна в цілому, ні Стебник зокрема не матимуть майбутнього.

Володимир Ключак

(Переглядів 411 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви