У вирішенні проблем Дрогобиччини допоможе Президент України

06.01.2015 | Filed under: Публікації

Народний депутат Богдан Матківський провів зустрічі з представниками влади і громадськості Дрогобицького району і м. Дрогобича

У понеділок, 5 січня, у Дрогобичі в сесійних залах районної і міської рад відбулися зустрічі народного депутата України з представниками влади району і міста, сільськими, селищними головами, депутатами районної і міської рад, депутатом обласної ради Михайлом Задорожним, громадськими активістами, журналістами.

– Приїхав на Дрогобиччину як тільки зміг, – сказав Богдан Матківський. – Бо після Нового року відразу відбув в Дебальцеве, де забрав тамтешніх дітей і привіз сюди, щоб вони побачили як ми тут святкуємо Різдво, наші традиції, щоб ми їм показали хто такий бандерівець, бо їх там дуже страшать цим словом. Були труднощі, щоб назбирати певну кількість дітей, бо там все роблять для того, щоб вони не поїхали до нас на Різдво.

На початку зустрічі Богдан Матківський нагадав, що він обіцяв, працювати з тією фракцією, яка буде виконувати вимоги Майдану. «На сьогодні ми поставили такі цілі і підписали і оприлюднили Меморандум про реалізацію конкретних завдань Майдану», – зазначив народний обранець.

Нардеп пояснив, чому вирішив приєднатися до фракції “Блок Петра Порошенка”. Пропозицію він прийняв особисто від Президента України, котрий виявився єдиним політиком, який запросив його до розмови і пообіцяв допомогу у вирішенні проблем міст Дрогобича, Борислава, Стебника і Дрогобиччини в цілому. «Я не можу не довіряти словам Президента, за якого віддали голоси більшість виборців України», – зауважив народний обранець. І додав: «Я впевнений, що він допоможе».

Богдан Матківський назвав ще одну причину, чому він ввійшов до фракції «Блок Петра Порошенка». «Є таке розуміння як лобіювання області, – сказав нардеп. – Це роблять львівські депутати у Верховній Раді, які на сьогодні створили групу. Це – колишній міністр охорони здоров’я О.Мусій, Д.Добродомов, А.Антонищак і я. Група називається «Україна – понад усе». У нас є досить великий шанс, щоб разом з іншими львівськими народними депутатами, які створили свої групи, про лобіювати нашу область, щоби все ж таки до Дрогобиччини потрапили кошти, які довгий час, на жаль, не виділялись».

Розповів народний депутат України про нелегкий бюджетний процес, який він слушно порівняв з процесом прийняття Конституції України. Запропонований проект бюджету, як зазначив Богдан Матківський, не влаштовував багатьма пунктами, тому до нього було внесено чимало змін.

– Голосування за Податковий і Бюджетний кодекси та бюджет тривало до 4.30 ранку, – зазначив Б.Матківський. – Та робота на цьому на завершується, тому доповнення і зміни будуть і надалі напрацьовуватися.

Наш депутат зауважив, що на підготовку до сесії йде велика кількість паперу, доводиться прочитувати стоси проектів. Відтак кожен із 422 депутатів щодня викидає в смітник паперові зшитки, товщиною до 10 см. «Це – неефективне використання лісу, – обурювався народний обранець. – А скільки коштів йде на папір плюс витрати на друк проектів».

За словами Б.Матківського, найближчим часом буде подано законопроект, яким буде передбачено замість паперових проектів використовувати електронні з допомогою простих планшетів за 2000 грн., призначених для читання текстів.

Б.Матківський став співавтором законопроекту про мораторій на вивезення за кордон необробленої деревини, який вже зареєстровано і має хорошу підтримку в Раді. «Хай тут обробляється деревина, люди мають робочі місця, – зазначив нардеп. – А вже готову продукцію імпортувати за кордон».

Присутні поставили новообраному народному депутату від Дрогобиччини чимало запитань, які стосувалися виділення коштів для ремонту доріг, завершення протипаводкових заходів, розпочатих у 2008 році, про допомогу пораненим на Майдані та в АТО, про матеріально-технічне забезпечення українського війська. Учасники зустрічі запитували про принципи майбутньої адмінреформи та реформи охорони здоров’я. Йшлося про спірні моменти щодо наповнення місцевих бюджетів. Було запитання щодо подальшого перебування на посаді голови Нацбанку В.Гонтарєвої.

Відповідаючи на запитання Богдана Гринчишина, що відомо народному депутатові про розслідування резонансної справу загибелі 16-річного юнака Дмитра Хомина в с.Урожі, Богдан Матківський повідомив, що до цього часу не отримано відповіді на депутатський запит А.Антонищака, Д.Добродомова, Б.Матківського та О.Мусія від 17 грудня 2014 року ані від львівської прокуратури, ані від обласного управління МВСУ. Але народні обранці не мають наміру залишати це питання та домагатимуться офіційних висновків від правоохоронних органів. Вже на одному з найближчих пленарних засідань буде виголошено з трибуни Верховної Ради України запит з цього приводу до Міністра внутрішніх справ України і Генерального прокурора України.

Звучало чимало слушних пропозицій. Зокрема, депутат районної ради Ярослав Радевич-Винницький запросив народного депутата підтримати ідею існування Асоціації депутатів усіх рівнів від Дрогобиччини та місцевої агломерації. Заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник звернув увагу народного обранця на необхідність ініціювати на законодавчому рівні зміни нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка на даний час є неприпустимо низькою ( в середньому на рівні району 5 — 6 тис. грн. за гектар). Депутат районної ради Любомир Сікора знову повернувся до надання статусу національного заповіднику “Нагуєвичі”. Головний лікар районного територіального медичного об’єднання Валерій Паламарчук закликав при реформі охорони здоров’я дотримуватися здорового глузду та не дозволити знищити сільські, селищні ФАПи, амбулаторії, лікарні, не організувавши належним чином сучасне медичне обслуговування мешканців найвіддаленіших населених пунктів. Начальник відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Андрій Шевкенич звернути увагу на специфіку медицини Дрогобича, яка надає приблизно 80% медичних послуг населенню Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника і Дрогобицького району, що створює містові чималі фінансові проблеми, бо не працюють міжбюджетні трансферти і просив народного депутата України втрутитися і допомогти відновити справедливість, а також врахувати при реформуванні галузі.

Щодо цих та інших питань і пропозицій Богдан Матківський попросив присутніх сформулювати їх відповідним чином та подати до його громадських приймалень.

Голова районної ради Михайло Сікора та секретар міської ради, в.о міського голови Тарас Метик, які вели зустрічі, подякували народному депутатові за те, що він у цей напружений час знайшов можливість провести таку зустріч, що було великою рідкістю для попередніх обранців.

Народний депутат України Богдан Матківський побажав присутнім та усій громаді Дрогобиччини насамперед миру, спокою та щасливих Різдвяних свят. Він також запевнив, що працюватиме чесно і самовіддано задля Української держави та свого виборчого округу, буде завжди відкритим та доступним для своїх виборців.

Прес-служба народного депутата України Богдана Матківського

(Переглядів 190 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви