Зовсім не дрібниця

By  | 17.11.2013 | Filed under: Публікації

Трускавець має цілодобове водопостачання, і це чудово! Ми вже навіть забуваємо ті страшні часи, коли набирали воду в ванну, щоб дочекатися наступної за графіком двогодинної подачі води. І тепер втрата 132 га землі, надто дешево проданої інвестору взамін за таке благо, втрата половини (49%) стратегічного підприємства, яким є водоканал, та довгі роки чекання виконання обіцянок – це вже дрібниці, як дрібниці і те, що на водомережі постійно трапляються аварії, і вода в деяких мікрорайонах міста пропадає.

Але є момент, який вже дрібницею важко назвати – втрата питного озера, котра поступово стає реальністю. Його обміління, котре намагаються списати на посуху, – тривожний сигнал. Адже цю осінню пору року важко назвати посушливою, крім того в часи справжніх посух рівень води настільки не падав. Тому вірогідне припушення багатьох трускавчан, недавно висловлене на «Трускавецькому віснику», що вода з питного озера подається в мережу. Офіційне джерело водопостачання з річки Стрий виходить доволі дорогим, бо його вартість залежить від Дрогобицького водоканалу, котрий високо оцінює воду. Подавати ж воду з нашого озера значно дешевше, її вартість становить, образно кажучи, копійки. Однак населення за воду платить, а різницю між тарифом на воду та її собівартістю покриває міський бюджет. Таким чином використання води з озера для потреб міста, якщо воно справді відбувається, дозволяє зекономити чималу суму грошей, котра невідомо де осідає. Справді, про використання води з озера ніхто офіційно не признається, адже санепідемстанція заборонила її використовувати, оскільки вона не відповідає державним нормам питної води. Як повідомив головний санітарний лікар Дрогобича і Трускавця Ігор Майкут, цієї заборони ніхто не скасовував, отже використання води з озера протизаконне.

З другого боку, несанкціонований і неконтрольований відбір води з озера, як ми бачимо, може призвести до його знищення. Справді, є особи, зацікавлені в тому, щоб озеро втратило статус питного. Недаремно біля нього проводиться приватне будівництво, котре негативно впливає на якість води. Тому відбір води з озера, якщо він дійсно має місце, може причиною мати не лише чиєсь збагачення, а свідому втрату для нього статусу питного. Два зайці, можна сказати.

А Трускавець повинен мати альтернативне джерело водопостачання, що показали події більш ніж десятилітньої давності, коли вода з ріки Стрий виявилася отруєною фенолом, і мешканці з відрами бігали до автомобілів, котрі завозили в місто воду. Питна вода є таким же стратегічним природним багатством Трускавця, як і мінеральні води. Втрата мінеральних вод негативно позначиться на діяльності курорту, а втрата питної води або її забруднення буде згубною як для курорту, так і для всього міста.

Як стало відомо, питання питного озера буде розглядатися на сесії міської ради. Будемо надіятися, що депутати, не припиняючи цілодобового водопостачання припинять несанкціоноване використання води з озера, а здійснять заходи для приведення води з озера у відповідність до норм питної води і для збереження самого озера. Тим самим вони зроблять величезну послугу для курорту, для міста і навіть для тих осіб, котрі могли безконтрольно відбирати воду з озера, і котрим може загрожувати кримінальна відповідальність за статтею 240 Кримінального кодексу «Порушення правил використання надр».

Надія Ільців

Також читайте

Tags:
 • мудрий

  До того часу поки Трускавчани неперестануть обирати у владу
  місцевих “олігарчиків” та продавців унітазів доти буде у нас
  сухе озеро та жидівські буди в парку.Необхідні люди , що
  повернуть водоканал увласність громади!

 • Остап

  До мерства Грицака не було інвесторів, була земля, була вода! На сьогодні нема землі, немае озера, немае половини водоканалу! Зате е інвестор, який не знае, куди з озера поділася вода, і вже помаленьку готуе трускавчан до зростання тарифів на воду! А вода буде до тих пір, допоки не дозволять забудувати незаконно продану землю!

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні депутати (0)Оголошення (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. Також читайте24 липня у Трускавці не буде води (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви