Pro Patria! За Батьківщину! Наша зброя – слово!

23.10.2014 | Filed under: Публікації

Історія літературного конкурсу «Pro Patria!»: 2011 та 2012 роки

2011 рік. Опубліковано 75 віршів від 33 авторів; місце проживання поетів – 21 населений пункт України. Конкурс тривав з 3 березня до 1 червня. Інформаційними партнерами конкурсу стали видання “Каменярі” (з 22 березня) , “Фортуна” і “Гомін Галичини”. Редакцією газети «Каменярі» було виокремлено номінацію “Мій рідний край – Дрогобиччина” та оголошено три грошові премії. Достроково, 26 травня редакція часопису оголосила переможців номінації і 27 травня відбулося святкове вручення премій біля пам’ятника Юрію Дрогобичу. Переможцями номінації конкурсу визнано дрогобичанку Наталію Янушевич за вірш “Моїм бабцям” (перше місце, премія – 500 грн.); друге місце зайняла двадцятирічна Віра Стець за вірш “Їду додому” (премія – 300 грн.), а третє місце – дев’ятирічний дрогобичанин Юрій Томашенко за вірш “Рідний дім” (премія – 200 грн.). Окрім премій меценат і партнер конкурсу у цій номінації, головний редактор газети Ігор Курус вручив переможцям грамоти. Крім цього, Наталія Янушевич отримала приз – піврічну передплату на газету “Фортуна” від редакції видання. Абсолютним переможцем Літературного конкурсу поезії на сайті “Дрогобич Інфо” рішенням журі одностайно визнано Тихонову Катерину Юріївну з м. Золочів Львівської обл. Переможниця отримала грамоту, грошову премію та приз. Грамоти також отримали 13 фіналістів конкурсу. У склад журі ввійшли головний редактор радіо “Франкова земля”, член редколегії Всеукраїнського дитячого журналу “Дзвіночок” Йосип Фиштик (голова журі), відомий поет Богдан Британ та філолог Ольга Гром. Перелік фіналістів, вручення премій та нагород (відео та фотографії) відображено на сайті, твори конкурсантів опубліковані та доступні для перегляду будь-кому.

2012 р. За умовами цього літературного конкурсу учасники мали можливість на суд журі надіслати не тільки поезію, але й прозу. У зв’язку з широкою географією учасників він набрав статусу Всеукраїнського літературного конкурсу. Конкурс тривав з 3 березня до 16 липня. До складу журі увійшли: голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, головний редактор радіо “Франкова земля” Йосип Фиштик, доцент кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Богдан Пристай та учителька української мови Дрогобицької гімназії Світлана Дорик.

Загалом на Літературний конкурс надійшло 196 віршів – від 69 учасників та 46 прозових творів – від 26 авторів. Опубліковано: 77 віршів від 46 учасників і 16 прозових творів від 10 учасників. На жаль, через банальне недотримання умов конкурсу, неуважність авторів і навіть плагіат більшість творів так і не потрапила на конкурс.

Фіналістами Всеукраїнського літературного конкурсу у номінації прози на сайті “Дрогобич Інфо” стали 6 учасників. Фіналісти отримали грамоти та заохочувальні призи. Завдяки спонсорській підтримці запроваджено другу премію в розмірі 100 грн., яку отримала за ІІ місце двадцятиоднорічна Коваль Наталія Миколаївна з Рівненської області. Диплом про здобуте перше місце за прозовий твір у Всеукраїнському літературному конкурсі отримала Пригара Христина Михайлівна з м. Київ та премію у розмірі 150 грн.

Перше місце за поетичні твори зайняла сімнадцятирічна Шевченко Вікторія Тарасівна зі Львова, якій було вручено квіти, диплом та грошову премію у розмірі 300 грн. Приз, букет квітів, диплом та грошову премію з рук талановитої поетеси Катерини Тихонової за зайняте друге місце отримав Гарник Юрій Миколайович, житель с. Раневичі Дрогобицького району Львівської області. Третє призове місце зайняв Саханда Ігор Іванович з Києва. Поштою призер отримав диплом, а переказом – належну премію в розмірі 100 грн. Крім цього, журі помітило й наймолодшого учасника Всеукраїнського літературного конкурсу. Відтак голова журі Йосип Фиштик вручив диплом семирічному дрогобичанину Гищуку Андрію Дмитровичу (в номінації “Наймолодше ім’я”) та заохочувальні призи.

Фіналістами стали 17 учасників з усіх куточків України, у тому числі мешканець Словацької Республіки (Крук Ігор, 27 р., – у номінації “За вірність материнській мові”). Під час нагородження фіналісти зі Стебника і Борислава отримали грамоти, квіти та заохочувальні призи. Поетеса Леся Гайдук зачитала свій твір “Історія одного кохання”, за який отримала оригінальний приз від директора ресторану Світлани Мелех – пам’ятну серцеподібну вазу. Всім фіналістам вручено грамоти, білі троянди та заохочувальні призи – книги, кольорові листівки, а також записники для нотаток від часопису “Гомін Галичини».

Спонсорами Всеукраїнського літературного конкурсу, а значить тими краянами, яким небайдужа доля України стали: головний редактор тижневика “Каменярі” Ігор Курус, мешканець с. Лішня, генеральний директор БК ТзОВ “ЄВРОБУДСЕРВІС+” Іван Торський, громадська діячка, підприємець Люсьєна Фідик, редактор газети “Дрогінфо” Максим Федис, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, директор ПАТ “Галка-Дрогобич” (Дрогобицький солеварний завод) Орест Ортинський, директор ресторанного комплексу “На Лані”, МКП Фірма “ГеяНА” Світлана Мелех, Генеральний спонсор конкурсу – директор ТзОВ “Тандем” Василь Танчук Доповнив призовий фонд книжною продукцією лідер ГО “Небайдужі дрогобичани” Святослав Сурма. Інформаційний партнер Всеукраїнського літературного конкурсу, редактор часопису “Гомін Галичини” Анна Баневська оголосила імена тих конкурсантів, які отримали редакційні призи – передплату на газету, а серед них Дудич Іван (25 років, м. Дрогобич) за вірш “Вечірній сад” отримав оригінальний приз – “Пальму першості”.

Фільм та світлини про урочистості можна переглянути в публікації «Всеукраїнський літературний конкурс. Оголошено фіналістів» від 01.08.2012 р. на сайті «Дрогобич Інфо». Меценатам вручено подяки, а їх імена оголошені на сайті «Дрогобич Інфо». Ряд публікацій щодо цього конкурсу можна знайти на сайті «Трускавецький вісник», газетах «Вільне Слово», «Галицька Зоря», «Гомін Галичини» і «Фортуна», переглянути відеоролик телеканалу «Алсет» на YouTube.

Гроші, отримані від меценатів, були використані на проведення урочистого вручення премій і відзнак та фуршету у ресторані «На Лані» (вул. В. Чорновола) у Дрогобичі, закупівлю та друк бланків відзнак, придбання заохочувальних призів, поштові послуги (бандеролі) тощо.

«Pro Patria!» в 2014 році: перебіг конкурсу

Окупація Росією українського Криму, військові дії на Сході України, інформаційна дезінформація, намагання нівелювати та зруйнувати все українське з боку путінської Росії спонукала редакцію сайту продовжити боротьбу. Коштів у редакції немає. Незважаючи на це, 15 квітня пілотує новий проект – Літературний конкурс “Pro Patria!” (“За Батьківщину!”). Патріотичний заклик «Pro Patria!» латинською мовою закликав подорожніх на постаменті Лицаря волі, що багато десятиліть тому був споруджений біля міської ратуші у Дрогобичі, а також у Львові. Пам’ятник простояв недовго (1916-1918 рр.), але залишив помітний слід в історії міста, адже публікацій про нього було багато як у нас, так і за кордоном. Вирізьблений з дерева Лицар уособлював мужнього вояка, завше готового вступити в бій з окупантами. Закутий в збруї Лицар надихав багатьох жертводавців долучитися своєю лептою до шляхетних, сповнених патріотизму і самопожертви вчинків. Тому тема літературного конкурсу поезії – суто патріотична: про патріотизм і майбутнє України, любов до рідного краю.

Інформаційними партнерами цього проекту на сайті “Дрогобич Інфо” є: редакції газет “Гомін Галичини”, “Нафтовик Борислава” і “Фортуна”, редакція радіо “Франкова земля” з єдиним в Україні філіалом Дому Європи у Києві, редакція Інтернет-сайту “Трускавецький вісник”.

Опубліковано 289 поетичних творів від 129 авторів з 16 областей України, в тому числі твори чотирьох учасників – з Італії. Конкурс тривав з 15 квітня до 24 серпня. Твори 13 авторів не опубліковані через недотримання умов конкурсу. Наймолодшим учасником є Литвин Юлія Володимирівна з м. Комсомольськ Полтавської обл. – 8 років, а найстаршим є Радутний Володимир Юхимович з с. Чечелеве Кременчуцького району Полтавської обл. – 72 роки. Найактивнішою у конкурсі відзначається Дніпропетровська область – її мешканці шанують і люблять рідну мову, виявляють хист у поезії.

Цікаві факти. У конкурсі взяв участь інвалід І групи по зору Ігор Василюк з м. Луцьк. Він напам’ять прочитав свої вірші, а милосердна людина їх записала і надіслала на конкурс за його побажанням. У спадок з Франкового роду передався дар поетичного слова Олесі Франко, правнучки Онуфрія Яковича Франка – рідного брата Івана Франка. Поетеса надіслала на конкурс 3 вірші. Серед учасників конкурсу є також жителька Італії, українка за походженням Наталія Хаммоуда. Варті відзнаки твори 6 учасниць Літературного конкурсу з м. Устилуг Володимир-Волинського району Волинської області. Дівчатка віком 10-16 років відвідують гурток «Живе слово», тож вирішили за порадою керівника гуртка взяти участь у конкурсі. Про себе вирішили нагадати й колишні фіналісти літературного конкурсу на «Дрогобич Інфо»: Леся Гайдук, Володимир Вакуленко та Любов Відута, які також надіслали свої твори на суд журі.

Твори учасників ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу “Pro Patria!” видрукувані у п’яти примірниках, один з яких передано нашим побратимам, які самовіддано захищають Україну від російських окупантів на Донбасі. Опубліковані твори лягли в основу збірки, яку 19 вересня отримав учасник АТО Богдан Матківський та передав згодом нашим героям на передову.

Переможці Літературного конкурсу «Pro Patria!» в 2014 році

Згідно рішення журі, диплом лауреата премії за І призове місце удостоєна Короткова Олена Анатоліївна з м. Кривий Ріг – за твір «Казка про рідну мову».

ІІ місце між собою розділили: Гарник Юрій Миколайович, с. Раневичі Дрогобицького району – за твори «Бігли коні» і «Читав Кобзаря» та Рубцов Ігор Іванович, м. Донецьк – «В мені розпізнали бандерівця».

ІІІ місце – Гуменюк Марія Володимирівна, м. Тернопіль – «Молитва»; Гірчак Василь Васильович, с. Сторона Дрогобицького р-ну Львівської обл. – за вірш «Небесній сотні»; Освальд Катерина Юріївна, Миколаївська обл., м. Нова Одеса – «Діалог з майбутнього».

Розмір премій: за І місце – 700 грн., за ІІ місце – 500 грн. і за ІІІ призове місце кожен переможець отримає по 400 грн. та диплом. Ідея збільшити кількість призових місць та розмір премій належить нашим невтомним організаторам Оксані Рудавській і Галині Жубіль, а небайдужість до стану української мови в Україні наших меценатів дала можливість такий задум втілити в життя.

Журі також визначило й фіналістів конкурсу, які отримають грамоти та заохочувальні призи бандероллю. Ними стали:

1. Джурик Любов Казимирівна, м. Львів – вірш «Мене болить» – почесна грамота;

2. Штундер Юлія Іванівна, м. Сквира Київської обл. – почесна грамота;

3. Обшарська Раїса Володимирівна, м. Чортків – почесна грамота;

4. Кондрюк Анатолій Федорович, м. Кам’янець Подільський Хмельницька обл. – почесна грамота;

5. Шваничик Галина Андріївна – м. Дрогобич – почесна грамота;

6. Данилюк Наталія Василівна, м. Івано-Франківськ – почесна грамота;

7. Бодасюк Олена Юріївна, м. Київ – почесна грамота;

8. Досяк Юрій, м. Ф’юмічіно, Італія, 16 років – грамота;

9. Хаммоуда Наталія Петрівна, Italia – почесна грамота;

10. Василюк Ігор Іванович, смт. Олика Волинська обл., психоневрологічний інтернат (інвалід І групи по зору);

11. Дегтяренко Марія-Лурдес Сергіївна, Київська обл. м. Біла Церква, 14 років;

12. Зінченко Сергій Леонідович, Кривий Ріг, Дніпропетровська область (редактор єдиної у Кривому Розі україномовної газети «Промінь Просвіти»);

13. Невідомська Вікторія Володимирівна, Тернопільська обл., 16 років – почесна грамота;

14. Відута Любов Йосифівна, м. Львів;

15. Левченко Іван Васильович, м. Київ;

16. Франко Олеся Мирославівна, Івано-Франківська обл., м. Калуш (правнучка Онуфрія Яковича Франка, рідного брата Івана Яковича Франка) – почесна грамота;

Члени гуртка: «Живе слово» з м. Устилуг, Володимир-Волинського району Волинської області. Керівник гуртка – Католик Людмила Леонідівна.

17. Лебедь Анастасія Олександрівна, 10 років;

18. Демчук Вікторія Олександрівна, 14 років;

19. Захарова Ірина Геннадіївна, 14 років;

20. Веремчук Софія Сергіївна, с. П’ятидні, 10 років;

21. Куляша Ольга Юріївна, с. Тростянка, 16 років;

22. Лебедь Ярослава Олександрівна, 14 років.

23. Прокопенко Світлана Іванівна, Київська обл., місто Вишневе – почесна грамота;

24. Жубіль Галина Миколаївна, м. Дрогобич – почесна грамота;

25. Лук’яненко Катерина Олександрівна, Сумська область, м. Ромни;

26. Гайдук Леся Іванівна, м. Борислав – почесна грамота;

27. Нізовцов Михайло Ігнатович, м. Котовськ, Одеська обл., – почесна грамота;

28. Борщик Ігор Ярославович, с. Подорожнє, Стрийський р-н., Львівська область;

29. Литвин Юлія Володимирівна, Полтавська область, м. Комсомольськ, 8 років;

30. Несторук Оксана Вікторівна, с. Кропивник, Долинський р-н, Івано-Франківська обл., – почесна грамота;

31. Павлюк Ірина Михайлівна, м. Львів – почесна грамота;

32. Олеш Віра Богданівна, м. Соснівка Львівської обл.;

33. Цибульська Таїсія Валентинівна, Полтавська обл., м. Кременчук;

34. Шваничик Соломія Богданівна, м. Дрогобич;

35. Чорна Любов Костянтинівна, Донецька обл., м. Красноармійськ;

36. Пікас Любов Дмитрівна, м. Моршин Львівської обл.;

37. Онищенко Інна Ігорівна, м. Київ.

Принципи, за якими журі оцінювало твори: актуальність, авторська небайдужість, суспільна позиція, значущість та образність думки, майстерність, володіння багатством і красою української мови. Цілі конкурсу: виявити і заохотити нові таланти поезії; утвердження проукраїнської політики редакції сайту “Дрогобич Інфо”.

Склад журі. Голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, віце-президент Дому Європи у Києві, головний редактор радіо «Франкова земля» Йосип Фиштик; кандидат історичних наук, доцент, член Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» Степан Яким та володар почесної журналістської відзнаки «Четверта влада», поетеса Марія Хорунжа.

Але це ще не все. Організаторами конкурсу запроваджено декілька номінацій, переможці яких також отримають заохочувальні призи.

У листах до редакції автори висловлюють вдячність за такий важливий захід в Інтернеті. Чимало вдячних відгуків ми отримали від фіналістів та переможців конкурсів 2011 і 2012 рр. Тому від імені редакції та учасників Літературного конкурсу висловлюємо вдячність всім, хто підтримав нас у цей складний та важливий для України час. Керівник проекту «Pro Patria!» – Юрій Федчак (e-mail: 123dr@ukr.net), тел. 096-13-59-300). Хід літературного конкурсу відображають його партнери з друкованих ЗМІ: «Фортуна», «Гомін Галичини» та «Нафтовик Борислава», Інтернет-сайт «Трускавецький вісник», радіо «Франкова земля».

Меценати ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу «Pro Patria!» («За Батьківщину!»)

1. Генеральний спонсор – Львівська обласна організація Всеукраїнського аграрного об’єднання «ЗАСТУП». Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» (ЗА Соціальну Трудову Українську Перспективу) було створено для привернення суспільної уваги до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів України якісними продуктами за доступними цінами.

Основні завдання ВО «ЗАСТУП»: захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад; громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування; розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів.

2. Федис Максим Богданович, редактор газети «Дрогінфо»;

3. Курус Ігор Федорович, український журналіст, громадський діяч, координатор Громадської кампанії «За відповідальну владу», засновник і головний редактор тижневика «Каменярі»;

4. Чапля Михайло, депутат Дрогобицької районної ради, житель с. Нагуєвичі;

5. Дрогобицька міська партійна організація ВО «Батьківщина» (Олег Ягодський та Роман Ілик);

6. Йосип Дяків, директор МКП «Транс-Екіпаж»;

7. Мойсеєнко Віталій, директор КП «Дрогобицький ринок».

У заліку призового фонду також – книги українською мовою на пізнавальну тематику. За такий благородний жест висловлюємо подяку Ігорю Розлуцькому, Марічці Николаїшин за книги І. Калинця для дітей; Дрогобицькому видавництву «Посвіт» (директор – Андрій Романович Лесишин), власникові магазину «Діоніс» – за оригінальні призи, а також відомим у широких колах творчим постатям, голові журі Йосипу Фиштику та співорганізатору конкурсу Галині Жубіль.

Особлива подяка також – громадській активістці, шанувальниці рідної мови, меценату, дрогобичанці Люсьєні Фідик, яка вже вдруге допомагає організаторам конкурсу гідно провести урочистості з нагоди вручення нагород та відзнак переможцям і фіналістам конкурсу;

Подяку організатори конкурсу адресують керівнику Дрогобицького добровільного товариству захисту дітей-інвалідів «Надія» Ірині Дзюрах за наданий для проведення нинішнього заходу конференц-зал.

Звичайно ж, дякуємо нашим інформаційним партнерам, представникам інших мас-медіа, які підтримали цей патріотичний проект, хто був повсякчас з нами, а також всім конкурсантам, що взяли участь у літературному конкурсі. Та, безумовно, понад усе велика подяка – нашому компетентному журі за проведену кропітку роботу. Дякуємо вам!

Юрій Федчак – керівник проекту; Оксана Рудавська та Галина Жубіль – організатори фінальної частини конкурсу та його промоції

Останній акорд Літературного конкурсу в 2014 році

21 жовтня у Дрогобичі відбулося підбиття підсумків літературного конкурсу «Pro Patria!», який започатковано ще в 2011 році журналістом Юрієм Федчаком та редакцією Інтернет-сайту «ДрогобичІнфо». В камеральній творчій атмосфері зустрілися поціновувачі поезії, які поряд із допомогою воїнам АТО, поряд з активною громадською діяльністю знаходять час і на поезію, цей світлий промінчик в мороці похмурих буднів. Юрій Федчак, Йосип Фиштик, Галина Жубіль, Оксана Рудавська, Степан Яким, Олександра Лисак, Михайло Чапля – ці та інші люди своїми виступами довели, що навіть в останній тиждень перед виборами є щось важливіше від політичної метушні. Втім, і політики, які були в цій залі (кандидат в народні депутати Ігор Курус та помічник народного депутат Романа Ілика Ольга Заяць) говорили виключно про поезію.

«Слово, моя ти єдиная зброє, ми не повинні загинуть обоє…», – писала Леся Українка і ці слова великої поетеси такі актуальні в час, коли залпи «Градів» і «Буків» вбивають молодих українських романтиків, коли труни з тілами цвіту нації волають до неба о пімсту. Гинуть наші герої, але пам’ять про них має бути вічною, в тому числі у поетичній формі. Вбиті московським окупантом та доморощеним бандитом хлопці та чоловіки вже не напишуть віршів, тож нехай за них пишуть ті, хто залишився живим, хто завдячує їм власним життям, хто підхопив від полеглих естафету любові до України!

«Коли говорять гармати, то музи мовчать» – а це вже зовсім інший, абсолютно протилежний погляд на поезію в часи війни. Та участь в 2014 році в Літературному конкурсі 289 поетичних творів 129 авторів з усіх куточків України, а також із-за кордону (Італія), свідчить, що поезія потрібна зараз як ніколи. Тож саме поезія була головною на Літературному конкурсі, все решта – тільки обрамлення до неї.

– Чи не забуде часом ця держава, як мати сина у труну кладе? – моторошну правду життя запитували юні уста (уривок з вірша одного з переможців конкурсу).

Поетичні твори переможців конкурсу «Pro Patria!» виконували учні 11 класу СШ № 10 м. Дрогобича (кл. керівник Галина Жубіль), а також п. Олександра Лисак, члени журі, меценати, організатори конкурсу. Із затамованим подихом слухали присутні вірші, в яких перепліталися молитва за Україну, біль втрати героїв Небесної сотні та загиблих в зоні АТО, туга за рідним краєм в далекій еміграції, прагнення миру, добра, правди, справедливості. Очищення поезією, катарсис, подібно як і очищення музикою чи духовне осяяння неможливо купити, позичити чи запланувати. Присутнім на оголошенні результатів конкурсу запам’ятаються ці жовтневі післяполудневі дві години із спільним виконанням «Боже великий єдиний!», із різноплановою поезією, щирими виступами та не менш щирим обміном думок вже після завершення офіційної церемонії визначення переможців.

Невідомо, якою буде подальша доля Літературного конкурсу в наступні роки – чи він продовжить свій злет і перетворить Дрогобич на всіма визнану столицю поетичного змагання, чи залишиться конкурсом для Інтернет-спільноти через брак фінансових можливостей видрукувати великими тиражем творів учасників. А можливо, літературний конкурс трансформується у щось нове, що єднатиме українців не тільки поетичним словом, а любов`ю до прекрасного взагалі? Прогнозувати важко, та й навряд чи потрібно – все в Божих руках. Але те, що літературний конкурс «Pro Patria!» відбувся попри зневіру скептиків та злослів`я недоброзичливців – це факт. І не просто відбувся, а став світлим променем для поезії, для творчих людей, для Дрогобича, для всієї України.

Володимир Ключак

ІІІ Всеукраїнський літературний конкурс «Pro Patria»: оголошено переможців та фіналістів

21 жовтня у конференц-залі ДДТЗДІ «Надія», що на вул. В. Чорновола, 4 у Дрогобичі, відбулася прес-конференція, на якій були озвучені підсумки ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу поезії «Pro Patria!» («За Батьківщину!»), оголошені призери і фіналісти. Виконання учнями Дрогобицького музичного училища ім. В. Барвінського церковного Гімну «Боже великий, єдиний нам Україну храни» було задано тон урочистої частини прес-конференції.

На прес-конференції були присутні: журі, представники місцевих мас-медіа (ТРК «Алсет» – Ігор Чиж, газети «Галицька зоря» – Ярослав Грицик і «Гомін Галичини» – Анна Баневська, Інтернет-сайту «Трускавецький вісник» – Володимир Ключак та радіо «Франкова земля»), меценати конкурсу Ігор Курус та Михайло Чапля, організатори фінальної частини конкурсу та його промоції Оксана Рудавська і Галина Жубіль та інші.

До складу журі увійшли: голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, віце-президент Дому Європи у Києві, головний редактор регіонального радіо «Франкова земля» Йосип Фиштик; кандидат історичних наук, доцент, член Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» Степан Яким та володар почесної журналістської відзнаки «Четверта влада», поетеса Марія Хорунжа (м. Львів).

Літературний конкурс тривав у декілька етапів. Опубліковано 289 творів від 129 авторів з 16 областей України. Конкурс тривав з 15 квітня до 24 серпня. 29 серпня твори учасників конкурсу були передані на розгляд журі. Принципи, за якими журі оцінювало твори: актуальність, авторська небайдужість, суспільна позиція, значущість та образність думки, майстерність, володіння багатством і красою української мови.

Завдяки небайдужості меценатів до стану української мови в Україні реалізовано задум організаторів конкурсу збільшити кількість та розмір премій: за І місце – 700 грн., за ІІ місце – 500 грн. (два призери) і за ІІІ місце (три призери) кожен переможець отримає по 400 грн.

З вітальним словом виступив Йосип Фиштик. Голові журі й випала честь оголосити імена переможців.

Отже, згідно рішення журі, диплом лауреата І премії удостоєна Короткова Олена Анатоліївна з м. Кривий Ріг – за твір «Казка про рідну мову». ІІ місце між собою розділили: Гарник Юрій Миколайович (с. Раневичі Дрогобицького району) – за твори «Бігли коні» і «Читав Кобзаря» та Рубцов Ігор Іванович (м. Донецьк) – за твір «В мені розіп’яли бандерівця». ІІІ місце – Гуменюк Марія Володимирівна (м. Тернопіль) – за твір «Молитва»; Гірчак Василь Васильович (с. Сторона Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за вірш «Небесній сотні» і Освальд Катерина Юріївна з м. Нова Одеса Миколаївська обл. – за твір «Діалог з майбутнього».

Приємним подарунком для присутніх було виконання учнями 11 класу Дрогобицької ЗОШ № 10 уривків творів переможців конкурсу. Зал з захопленням слухав та аплодував читцям:

– Мачкур Вероніці – за прочитаний уривок «Казки про рідну мову» авторства Короткової Олени;

– Колодій Іванні – за уривок поеми «Бігли коні» Юрія Гарника;

– Дзюбі Мар’яні – за прочитаний «Діалог з майбутнього» Освальд Катерини;

– Підпеньку Назару – за твір «Молитва» Гуменюк Марії.

Виразно та з інтонацією також прочитали уривки творів переможців конкурсу Флюнт Ігор (Гірчак Василь, вірш «Небесній сотні») та Корончук Анастасія (Ігор Рубцов, «В мені розіп’яли бандерівця»).

На прес-конференції виступили: член журі Степан Яким, меценати Ігор Курус і Михайло Чапля, директор Дрогобицького педагогічного ліцею Ольга Заяць, організатори Оксана Рудавська та Галина Жубіль, громадський діяч Олександра Лисак, редактор газети «Гомін Галичини» Анна Баневська.

Юрій Федчак, керівник проекту, фото Сергія Матійка

(Переглядів 783 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви