Чи має шанси стати великим “великий Трускавець”?

By  | 27.07.2016 | Filed under: Публікації

Одразу хочу зазначити, відповіді на питання поставлене в заголовку далі по тексту немає.

І не знаю її не тільки я, а не може знати ніхто. Це єдиний висновок до якого призвів проведений сьогодні круглий стіл  присвячений обговоренню об’єднання громад.

Ініціатором його проведення виступила асоціація міст України. Згідно прийнятого на її з’їзді рішення,  до кінця року, запрошені ними експерти мають відвідати близько тисячі міст України . Досить чітко вони викладають теоретичну частину процесів об’єднання, знайомлять слухачів з бюджетними та законодавчими нормами.

 Реформа, ініційована на загально державному рівні, переважній більшості населених пунктів України дає досить мало у самостійному виборі свого майбутнього. Зазвичай єдиним критерієм формування об’єднаної територіальної громади (ОТГ) є географічне розташування, яке вкрай рідко дає якісь варіанти вибору . Натомість Трускавець, попри загально відому невідворотність процесу об’єднання має в цьому питанні можливість вибору. Одним з варіантів є об’єднання міста тільки з двома найближчим населеними пунктами – Модричі та Станиля. Інший – це утворення , так званого “великого Трускавця” з більш віддаленими селами Доброгостів, Уличне та Орів.

 Здавалось би, сьогоднішній “круглий стіл” міг розставити якісь крапки у заочних суперечках між прихильниками різних варіантів – проте у підсумку постає більше запитань ніж відповідей. Більшість аргументів, з обох сторін, виглядають переважно, як емоції. Це, або красиві картинки з омріяного прекрасного майбутнього, або ж страшилки неймовірними труднощами від непосильної ноші для Трускавця. І емоції у всіх доволі гострі. Адже в собі вони ховають “велику” політику маленького міста. У Трускавці політичні перспективи місцевих діячів досить чітко проглядаються в контексті ймовірного перебігу реформ, хоча напевно і в інших містах України схожі тенденції. Наприклад діючим міським головам населених пунктів довкола яких має відбутись об’єднання,  розширення електорального поля наряду з його географічною роздрібненістю, з дуже великою ймовірністю, забезпечує успіх на наступних виборах. А от усім конкурентам – суттєво зменшує шанси на збільшення, не те що рівня підтримки, а навіть рівня пізнаваності серед майбутніх виборців. Тут і виникають емоції.

Так само чіткі тенденції вимальовуються і в партійно-політичній площині, аналізуючи результати останніх парламентських та місцевих виборів. Для прикладу, рівень підтримки політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” у згаданих селах є меншим ніж Трускавці. У нас самопоміч впевнено лідирувала (на місцевих виборах близько16% підтримки, на парламентських близько 28% ). З іншого боку команду міського голови Трускавця складають представники політичних партій, які мають менший рівень підтримки серед містян, порівняно з рейтингами їх партій в пропонованих до об’єднання населених пунктах. У 2015 ВО Свобода , яку очолює в Трускавці заступник міського голови, та ВО Батьківщина, представником якої є секретар ради,отримали приблизно по 10% .

Звісно цифри які я наводжу відомі всім, а особливо депутатам ТМР. І тут найбільшу пересторогу викликає те, що саме депутатам, згідно закону, необхідно приймати рішення щодо утворення об’єднаних територіальних громад. Ось і виникає  питання – яким чином унеможливити “емоційну” та політичну складову. Звісно більшість депутатів, так само як і я будуть неодноразово обговорювати тему об’єднання не тільки з колегами одно партійцями але й з мешканцями округів, за якими вони закріплені. але з якою інформацією йти до людей ?  Які аргументи, за чи проти, ми можемо надати їм на роздуми? Звідки взяти конкретні цифри, обрахунки ймовірної користі для жителів Трускавця та об’єднаних сіл, при одному чи іншому варіанті?

Потреба в розробці стратегії розвитку Трускавця ,як курорту та як міста загалом назріла давно. В сучасному світі це вже не просто модна тенденція – це серйозна наукова праця на якій базується робота успішних міст. В нашому випадку, таких стратегій потрібно напрацювати кілька, беручи до уваги вихідні дані, які нам дають різні варіанти “ОТГ”. Я переконана, тільки оперуючи досконало  вивченими  перспективами , можна робити вибір майбутнього шляху розвитку Трускавця та довколишніх населених пунктів.

Як показала сьогоднішня зустрічі, основними спікерами та слухачами чомусь є місцеві політичні діячі. Звісно їх участь необхідна , проте важливою функцією депутатів, насамперед є, саме вивчення та аналіз представлених на розсуд варіантів, а також комунікація з мешканцями. Від так  головне до чого я хочу закликати колег депутатів, та представників влади Трускавця це максимальне усунення емоційно-політичної складової. На наступних етапах обговорення дуже потрібно бачити та чути якомога більше людей з середовища підприємців, з числа практикуючих економістів, маркетологів та інших місцевих професіоналів та експертів, здатних об’єднатись та розробити й представити необхідні для прийняття рішень аргументи. Без емоцій. Без політики. Без політиків.

 Віра Сазонова

Також читайте

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Запрошуємо на роботу
  31.10.2018 | 13:24

  ТзОВ «ГКК «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу інструктора з ЛФК. Тел. для довідок (03247) 6-21-22. Також читайтеЗапрошуємо на відзначення 100-літнього ювілею створення ЗУНР (0)Запрошуємо на Свято подяки Богові (0)Заходи до 76-річчя створення УПА (0)Оголошується конкурс на найкращу наукову роботу серед студентів вишів України з гарантованою грошовою винагородою! (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви