31 липня доволі знатна персона у мистецьких колах України – Лев Скоп відкрив для глядачів свою найпотаємнішу «шафу», до якої ключ, мабуть, мала лишень його муза. І ось її вміст ретельно і впорядковано розмістили у виставкових залах Дрогобицького палацу мистецтв (відділення музею Дрогобиччина), що і стало предметом виставки під назвою «Шафа і ключ».
Як на мене, назва підібрана надзвичайно вдало, оскільки усі шанувальники творчості Левка Скопа мали змогу побачити автора абсолютно у новому ракурсі. Річ у тім, що ми звикли до Левка – іконописця, а тут усі творчі рамки були зняті, і перед нами відкрилася надзвичайно цікава спадщина Левка – художника, Левка – творця образотворчого образу. Доволі несподівано, надзвичайно різноманітно, ну і звісно в сумі інтригуюче і цікаво.
Йдучи з дружиною на відкриття виставки, одразу прогнозували два протилежні варіанти її перебігу: літо, неділя, спека, усі стараються вирватися десь на відпочинок – очевидно людей не буде багато, тому треба йти і підтримати автора. Це перший варіант. А другий був більш фантасмагоричний: людей прийде сила-силенна і відкриття виб’ється з часових рамок. Як гадаєте, яка версія перемогла? Справді остання. Людей прийшло не просто багато, а як для таких залів мабуть забагато. Але на те він і Левко, який давно став брендом з позитивними і якісними асоціаціями. У натовпі можна було побачити журналістів, VIP-персон Дрогобиччини, представників міської влади, художників, побратимів художника по АТО і волонтерській діяльності, і, що найцікавіше, багато молоді. Усі ходили, перемовлялися, намагалися сфотографуватися з винуватцем події, щось його випитати, поділитися враженнями.
І ось початок відкриття виставки. Пані Аллі Гладун на правах господині навіть довелося вдатися до «диригування» аудиторією, щоб якось вивільнити місце для імпровізованої сцени.
Нарешті мікрофон опинився у руках чудової художниці Тетяни Думан, яка сьогодні стала головним модератором заходу. Далі слово отримав сам Левко Скоп. Говорив багато, говорив цікаво і про ідею виставки, і про особливості деяких з робіт. Проте ще цікавіше стало, коли до слова запросили побратимів пана Левка. Ось тоді почали випливати цікаві та кумедні випадки з волонтерського життя Левка Скопа. Звісно, усі дружно посміялися, вислухавши коментарі художника на ту чи іншу історію.
І ось одна з урочистих моментів, яка знищила вщент усі домисли скептиків: пану Левку передано і вручено офіційну грамоту-подяку від керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка «За підтримку та допомогу місту Авдіївці у вирішенні складних життєвих питань, та активну громадську позицію, патріотизм, благородні вчинки». Думаю, будь-які коментарі зайві. Ось в такому піднесеному настрої презентація плавно перейшла у неофіційну частину.
Далі був традиційно фуршет для гостей, де у домашній атмосфері відбулося обговорення робіт автора. До речі і ви, шановні читачі, маєте змогу безпосередньо ознайомитися з творчістю Левка Скопа, адже виставка триватиме до 17 серпня. Далі, мабуть, «Шафа» закриється на ключ, і уже невідомо через скільки часу у Дрогобичі зможемо споглядати такі екзотичні речі, як картини (не ікони) Левка Скопа.
Ярослав Баран
ТОП коментованих за тиждень