175 років від дня виходу «Кобзаря»

23.04.2015 | Filed under: Новини

Така книга як «Кобзар» стоїть на книжковій полиці чи не в кожній українській оселі.

26 квітня 2015 року 175 років від дня виходу “Кобзаря”. Молодий перспективний художник Тарас Шевченко вперше видав “Кобзаря” 1840 року в Санкт-Петербурзі за сприяння свого друга та земляка – поета Євгена Гребінки.

До збірки увійшло всього вісім творів: “Перебендя”. “Катерина”, “Тополя”, “Думка”, “Нащо мені чорні брови”, “До Основ’яненка” , “Іван Підкова” і “Тарасова ніч”.

Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, народжувалися на тернистих шляхах поетового життя, писалися то в мандрах, то в казематах, мережилися на світлі білих ночей Півночі й у пісках закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання.

“Кобзар” належить до найволелюбніших книг усіх часів, він наскрізь сповнений прагненням волі. Поезії “Кобзаря” пронизані вірою в незнищенність українського народу, вірою в те, що людина ніколи не змириться з неволею. Кожен, хто відкриє для себе “Кобзаря”, відчує, що книгу цю написала людина, яка вистраждала свої відкриття. І до сьогодні велична книга українців перевидається численними накладами й перекладається багатьма мовами.

 “Кобзар” – книга невичерпна, книга на віки.

 Зіновія Мазур, завідувач Трускавецької міської бібліотеки для дітей

(Переглядів 55 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви