9 березня Трускавець, як і вся Україна, відзначав 198-у річницю з Дня народження Тараса Шевченка. Шевченківські дні – це завжди порив заглянути до «Кобзаря», пошукати нові дослідження і документальні фільми про Тараса, спроба відійти від забальзамованого стереотипу Пророка-Страдника, по-новому відкрити для себе його геніального, але не святого, молодого, а не старця (Шевченко помер у 47 років!).
Чи було щось у цьому – свіжому, небанальному – напрямку зроблено на відзначенні Шевченкових уродин в нашому місті? Поклавши руку на серце, доводиться сказати «ні». На відміну від зворушливо-камерного святкування Дня народження Лесі Українки, Шевченка вшановували традиційно-масштабно: в Палаці культури його імені концертом Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина». Поставлені танці та відпрацьовані літературно-музичні композиції якось не пробивали стіну стереотипів. «Як на ювілеях застійних часів», – звучало в залі від старших людей.
Найкращою і найочікуванішою частиною свята, яка зібрала в залі батьків і рідних дітей, стало нагородження стипендіатів міського голови за особливі досягнення у навчанні, мистецтві та спорті у другому півріччі 2011 року. Ми вже писали про цих дітей, але вони вартують бути названими ще раз. Отже стипендіатами стали Віталій Атаманюк (навчання), Ірина Волощак (мистецтво, навчання), Юлія Губич (навчання), Галина Кісак (спорт), Соломія Кульчинська (навчання), Ірина Маркович (мистецтво), Анастасія Мацюрак (спорт), Остап Мількович (спорт), Богдан Савка (спорт), Наталія Чапля (навчання). З подячним словом від стипендіатів виступила Ірина Волощак.
Окрім міського голови з вітальним словом виступив депутат міської ради Євген Юник. Він же разом з Русланом Козиром після урочистості покладав квіти до пам’ятника Кобзарю.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень