Прийняте 25 квітня 2013 року рішення Трускавецької міської ради щодо облаштування на території зеленого скверику по вулиці Шевченка чергового міні-ринку має свої плюси і мінуси. Плюсом, який міська влада використовувала як аргумент на користь прийняття цього рішення є захист підприємців, збереження робочих місць. Зрозуміти можна – кожен, хто торгує в центрі Трускавця, нізащо не погодиться піти звідси. Бо їм тут наче медом помазано. Звичайно, а де ще такі прибутки як не тут, в центрі міста-курорту?
З іншої сторони, безіменний скверик, який загубився між «Златою», «Шоколадом», «Міротелем» та ще кількома будівлями, залишається тут єдиною зеленою зоною. І цю «зелену пляму» потрібно усунути, вважають владці. Наш кореспондент навідався в цей скверик і … від побаченого вжахнувся. Бруд, сміття, сморід, наче це не центр міста, а якась клоака. Труп здохлої чи вбитої тварини, купка гілок, і характерний «запашок» «стихійного» сечовиділення в нічний, а може і в денний час.
До речі, з понад тридцяти дерев, які тут ростуть, лише три – всохлі і їх обов’язково потрібно спиляти. Якщо ж залишити тут 25-27 беріз, то це може бути прекрасна місцина для відпочинку – досить лише на цих кількох квадратних метрах встановити дві-три лавочки, попередньо прибравши той хлам, який нагромадився у скверику.
Облаштування міні-ринку було б у цьому місці доцільним, якби до найближчих торгових точок було зо два-три кілометри, але ж маємо кілька ринків під носом! І то не міні, а максі! Облаштування чергового ринку оточило б «МедПалас» «базарним кільцем» і для того, щоб це кільце замкнути, варто владі відмовитися від скверу Франка № 2 навпроти мерії (бо сквер Франка вже є – де знаходиться погруддя Франка), вмовити ЗАТ «Трускавецькурорт» відмовитися від ідеї створення там скверу імені Івана Терещука та й всадити ще один міні-базар – навпроти мерії. І видно було б прямо з вікон, як іде реалізація товару, і одразу «касу» можна було б перевірити. І «зелених плям» у центрі біля мерії не залишилося б. Словом, місто чисте, зручне, комфортне та перспективне…
Якщо ж серйозно, то жаль, що цього скверику на Шевченка не стане. Ідеш бульваром Дрогобича – ні тобі деревця, жодної тіні, лише руїни старої водолікарні вищиряються пустими очницями-вікнами. Ідеш далі до бювету – пляц широкий, тут алейку ще за часів архітекторства пана Домінка витяли. І хоча в цей сквер на Шевченка заходило не так багато людей, та тепер ітимуть – на базар. А для відпочинку «зелену зону» треба буде шукати хіба що в лісі. Поки мер-мисливець не має впливу на ці території, які колись були споконвічними трускавецькими землями, а зараз Трускавцю не належать…
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень