У суботу, 1 жовтня, в приміщенні Народного дому м. Трускавця пройшли звітно-виборчі збори Трускавецької міської організації ветеранів (це з 2001 року нова назва Спілки ветеранів). На них обрано новий склад Ради ветеранів. Головою організації залишився Віктор Бессарабов. Так можна було б коротко розповісти про цю подію, та, гадаємо, вона варта, щоб на ній зупинитися детальніше.
Отже, звітно-виборні збори проходили наступного дня після вшанування людей похилого віку, яке організувала міська влада Трускавця. Та от на збори ніхто з влади Трускавця не прийшов і це одразу відмітив присутній на зборах голова обласної ради ветеранів Тимофій Махонюк. У президії окрім нього були голова трускавецької організації ветеранів Віктор Бессарабов (очолив спілку після смерті Дмитра Степаненка в 2009 році), організатор Спілки ветеранів у Трускавці Микола Пєтухов та секретар Ради ветеранів Світлана Петрова.
Звітуючи про зроблене за останні 4 роки, Віктор Бессарабов зазначив, що свій початок теперішня організація ветеранів у Трускавці бере з далекого 1963 року і весь час існує хороша співпраця із місцевою владою. На відміну від Борислава чи Львова, у Трускавці не було зафіксовано жодного протистояння з іншими ветеранськими організаціями, щороку влада вшановує до Дня Перемоги загиблих та похованих і на Меморіалі обабіч “Бескида”, і воїнів УПА. Активно працюють комісії Ради ветеранів, серед яких – соціального захист, медичного обслуговування, ритуального обслуговування, культурно-масова, волонтерська та інші. Звичайно, що є проблеми, які влада не в силі вирішити, але якщо в змозі – то вирішує, зазначив Віктор Андрійович.
Велику допомогу ветеранам також надають спонсори, зокрема ЗАТ “Санаторій “Карпати” (Лев Грицак), СГК “Дніпро-Бескид” (Олександр Чебаненко), ДП “Кришталевий палац” (Мирослав Гумега), санаторій МВС “Перлина Прикарпаття” (Олександр Шишко) та й деякі інші санаторії, як от “Женева” чи “Молдова”. Часто дя ветеранів важливими є не так грошові заохочення чи продуктові набори, як увага. З цього приводу присутні висловили жаль, що цього року на День Перемоги вперше за всю післявоєнну історію Трускавця міський голова Руслан Козир не знайшов часу прийти особисто на зустріч із ветеранами.
На 67 засіданнях, які пройшли за період з 2008 по 2011 роки, обговорювалися повсякденні питання із життя спілки ветеранів, можливість надання ветеранам допомоги з тих чи інших питань. Турбуються не лише про живих, а і про тих, хто відійшов у вічність – їхні могили доглянуті, цим займаються переважно члени Спілки офіцерів. Було надано допомоги для проведення операцій на серце та на очі, відновлено пам’ятний знак біля с. Модричі на честь загиблих в перші години радянсько-німецької війни, вирішуються поточні питання. До речі, слово було надано і директору Центру соціального обслуговування (нова назва терцентру), депутату міської ради Олені Пилат та головному лікарю міської лікарні (було сказано, що це призначення – із понеділка, 3 жовтня), теж депутату міської ради Андрію Кульчинському.
Якщо щось і не вдається зробити, то на це є об’єктивні причини, зазначив Віктор Бессарабов. Серед них – похилий вік ветеранів, багато йдуть із життя, наприклад, за останні три місяці померло двоє членів Ради ветеранів. Зал вшанував пам’ять тих, хто відійшов у вічність, хвилиною мовчання.
Окрім Віктора Бессарабова, виступив і голова обласної організації ветеранів Тимофій Махонюк, а також представники трускавецької організації – Софія Фещак, Олександра Бондарюк, Анна Бєляєва, Микола Пєтухов. Від ревізійної комісії доповідала Надія Гладка. Серед питань, які піднімали ветерани – обурення діями місцевої влади щодо гонінь на бабусь, які реалізують в мікрорайонах свіже, натуральне, корисне та смачне домашнє молоко та інші продукти; потребу відновити рейс до дачних ділянок між Уличним та Зимівками; недопущення дій влади щодо урізання видатків для ветеранів війни та праці; відсутність належного контролю за реалізацією зіпсованої та неякісної продукції у супермаркетах та інших магазинах міста; розкопки водоканалу в одних і тих же місцях на вулиці Воробкевича; претензії до ЖЕКу; підвали забиті нечистотами; чому скасували народний контроль; інформування ветеранів про ті чи інші заходи тощо.
Оскільки кожен із цих стареньких людей, деякі з яких ледве ходять, хотів висловити свою думку, то звітно-виборчі збори затягнулися аж на три години (з 12.00 до 15.00). Та в кінці зборів все ж було обрано новий склад Ради ветеранів, в яку ввійшло 25 осіб, а також обрано нову ревізійну комісію в складі трьох чоловік. Головою ветеранської організації Трускавця, незважаючи на невеличкий конфлікт, який виник під кінець засідання, залишився Віктор Бессарабов.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень