Вже зовсім небагато часу залишилося до ювілею Борислава та Міжнародного форуму нафтовиків. Що вже вдалося зробити, що робиться і що ще належить дотягнути – про це ми і попросили детальніше розповісти заступника міського голови Сергія Оленича. Тож йому слово.
– Ювілей міста – це не одноразова акція на два-три дні у вересні. Святкування розпочалися від початку року. Мабуть, і ви пам’ятаєте отой турнір з кік-боксингу між збірними командами Польщі та України. А потім була урочиста академія з приводу першої писемної згадки про Борислав. Та є багато інших заходів, по суті – увесь цей рік проходить під знаком 625-річного ювілею нашого міста.
А власне апогей святкування, звичайно ж, відбудеться із сьомого по дев’яте вересня. Власне, у ці дні пройде Міжнародний форум нафтовиків, у програмі якого – науково-практична конференція «Стан, проблеми та перспективи нафтової промисловості України». У рамках конференції будуть презентовані інвестиційні проекти у нашому місті, наш музей-скансен, де у реальних експонатах постане вся історія нафтового Борислава, який свого часу називали «українською Каліфорнією».
– Встигнемо підготувати до ювілею міста цей музей просто неба? Адже коштів у міському бюджеті обмаль, через те, що за попередні два десятки років умудрилися «прикрити» найбільш прибуткові підприємства міста – «Галлак», завод штучних алмазів, НДІ «Хлорпроект». Ба, навіть хлібокомбінат, що був найсучаснішим у реґіоні…
– Звичайно, з тими коштами, що є у міському бюджеті, – складно. Але переконаний, буде зроблено все, щоб відзначення ювілею міста і Міжнародний форум нафтовиків пройшли належно, нас розуміють і допомагають. Ми звернулися за допомогою і до голови фракції «Фронту змін» у Верховній Раді, до нашої фракції в обласній раді. Розраховуємо і на допомогу ПАТ «Укрнафта». Думаємо, усе вдасться, хоча, зробити належить ще багато. Адже і керівництво «Укрнафти» добре розуміє, що Міжнародний форум нафтовиків – це престиж компанії. Гості завітають і з Польщі, і з Італії, і з Росії, з Ізраїлю, з Азербайджану. З тих країн, що бодай трохи дотичні дсг нафтовидобутку в Бориславі. Як розуміють і те, що, відновивши глибинне буріння у нашому регіоні, зможуть відновити славу Борислава як нафтової скарбниці. Рано чи пізно так станеться і Борислав знову посяде належне місце поміж найбільш багатих на «чорне золото» регіонів. А отих людей, що допоможуть належно відсвяткувати ювілей, допоможуть фінансове, ми звичайно ж, назвемо поіменно і їхні прізвища залишаться назавжди в історичній біографії міста.
– Пане Сергію, наскільки знаю, знаковою пам’яткою для гостей міста у дні ювілею має стати подарунковий фотоальбом, що його підготував відділ гуманітарної політики…
– Так, він уже друкується і зроблений дуже добре. Гарні світлини, дуже багато історичного матеріалу. До речі, тексти окрім української – англійською і польською мовами. Він достатньо об’ємний – понад 150 сторінок, дуже якісні світлини. Думаю, кожен із гостей ювілейних святкувань зможе його придбати. А, окрім того, готуємо й інші друковані сувенірні видання. Це і дипломи з осучасненим гербом міста, і марковані конверти. На згадку про відвідини Борислава наші гості зможуть щось вибрати. Підкреслити хочу, що організатором цих святкувань є міська рада, а співорганізаторами – Львівська облдержадміністрація, ПАТ «Укрнафта», НАК «Нафтогаз», Об’єднання профспілок працівників нафтової промисловості. А до організації Міжнародного форуму нафтовиків безпосередньо причетні Українська нафтогазова академія, Інститут геології і геохімії горючих копалин АН України, кафедра екології та кафедра машинознавства і матеріалознавства Дрогобицького педагогічного університету. Тобто, наукова складова дасть можливість не просто обговорити стан справ, але й визначити шляхи вирішення наших бориславських проблем і окреслити перспективи у нафтогазовидобувній справі міста і реґіону. Отже, це ще один потужній поштовх для вирішення економічних і екологічних проблем Борислава.
– Що ж, дякую, пане Сергію, за справді предметне інтерв’ю. Будемо й надалі спільно працювати на майбутнє ювілейне свято міста.
Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень