На прес-конференцію, що відбулася у стінах Дрогобицької міської ради 14 жовтня, прийшли лише декілька представників місцевих мас-медіа, однак перед журналістами постала водночас вся команда Олексія Радзієвського. Міський голова проінформував журналістів про підсумки роботи Дрогобицької міської ради за липень-вересень цього року, наголосив про найбільш ключові проблеми міста, а також відповів на деякі запитання.
Понад 40 питань, що стосуються мешканців міст Дрогобича і Стебника, було розглянуто на нещодавній XXXIV сесії Дрогобицької міської ради. Найважливішими з них були: звіт про міський бюджет за перше півріччя 2013 року; про Звернення до Верховної Ради України щодо розгляду законопроекту “Про порядок імпічменту Президента України” і ін.
Олексій Радзієвський розповів про два успішних підприємства, які діють на базі колишнього заводу “Граніт”: ДП “Фарматрейд”, яке спеціалізується на виробництві медикаментів та ДП “Кристал”. ДП “Кристал” – це перспективне підприємство, яке займається виробництвом монокристалів на основі новітніх нанотехнологій. Продукція цього підприємства користується шаленим попитом, тож монокристали, які тут штучно вирощують різних розмірів, закуповують такі країни, як Японія, Китай і Корея. У цих державах є технологічні лінії, на яких з цих кристалів виробляють різноманітну продукцію, зокрема світлодіоди, які нам же і реалізують за ціною у декілька разів вищою. Для закупівлі такої технологічної лінії на потреби дрогобицького підприємства потрібно близько 400 мільйонів гривень. Тому найближчим часом планується ряд переговорів для залучення потенційних інвесторів.
На засіданні ДМР у вересні прийнято рішення про створення Єдиного центру надання адміністративних послуг. Про це ми вже не раз чули з уст міського голови, тож зараз триває підготовка необхідних документів. Такий Центр буде розміщений на першому поверсі ратуші, де зараз знаходиться архів. Архів буде знаходитися в приміщенні бібліотеки на вулиці Самбірській. Суть Центру, за словами голови, наступна: людина приходить з пакетом документів, здає його у відповідне віконце службовця, а через 2 – 3 години отримує всі оформлені дозволи чи довідки, потрібні їй для задоволення звернення до міської ради.
Створено комісію з ліквідації незаконно встановлених рекламних засобів на вулицях Дрогобича і вже демонтовано 26 рекламних щитів, які були без дозволів розміщені в центральній частині міста.
Розпочато роботи по демонтажу малих архітектурних форм ТзОВ “Мостиський хлібокомбінат”, оскільки дана організація не має відповідних дозвільних документів.
Завершується облаштування мікрорайону індивідуальних забудов на вул. А. Шептицького. Проведення інженерних мереж завершено, і вже у листопаді власники отримають свої ділянки. Влітку цього року 24 сім’ї отримали ключі від новозбудованих квартир за адресою вул. Шептицького, 18/7. Зараз завершується спорудження ще одного 32-квартирного будинку на вулиці Стрийській, а заселення мешканців відбудеться у листопаді. Розпочато роботи з виготовлення проектної документації “Детального планування території” в районі вул. А. Шептицького. Орієнтовно передбачається розбивка вільної території зазначеної ділянки на 40 земельних ділянок площею не менше 600 м². Олексій Радзієвський повідомив наступне: “Ми об’єктивно реагуємо на критику щодо дій міської влади. Сьогодні з задоволенням інформую вас про те, що ми не помилилися: саме так потрібно організовувати справу щодо розвитку індивідуального будівництва. 60 щасливих сімей там вже зможуть проводити індивідуальне будівництво. На черзі – другий етап розробки земельної ділянки на вулиці А. Шептицького. Наступною на черзі буде вулиця С. Наливайка. Біля окружної дороги ми відведемо земельні ділянки і віддамо безкоштовно людям у користування. Безкоштовно тому, що внески на розвиток інженерної інфраструктури – це вже цілком зрозумілі речі. Організовувати колективно їх набагато ефективніше, ніж би кожен самостійно проводив водопровід і водовідведення, газові мережі та організовував електропостачання і т.д. Тому будемо розвивати такі підходи, які підтримуються громадою міста, і ми задоволені тим, що проблема вирішується у нас на достатньо професійному рівні”.
Розробляється також міська програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у м. Дрогобичі на 2013-2015 роки, згідно якої передбачено будівництво чотирьох квартир.
У Дрогобичі, як зазначено у прес-релізі, успішно триває реалізація постійно діючого проекту “Затишок та тепло для дітей”, який передбачає заміну вікон та дверей на енергозберігаючі. На конкурс до Львівської обласної ради було представлено 4 садочки: № 12 “Дзвіночок” – на вулиці Чмоли, № 27 “Віночок” – на вул. В. Чорновола, № 28 “Берізка” на вул. Бориславській та № 11 “Світлячок” – на вул. Зварицькій. Проект передбачає співфінансування з міського бюджету. Роботи по заміні вікон та дверей у ДНЗ № 12 повинен завершитися у найближчі дні. Триває підготовка ще двох важливих мікропроектів – це створення додаткової групи в ДНЗ № 11 та створення комп’ютерного класу в ЗОШ № 9.
У липні цього року відбулось свято відкриття майданчика у мікрорайоні вул. Зарічної та Спортивної. Відновлено дитячо-спортивний майданчик, який не функціонував багато років. Робота з облаштування дитячих майданчиків триває і надалі. Зараз Львівська обласна рада розглядає можливість підтримати ще один проект, який передбачає встановлення у Дрогобичі ще 5 майданчиків до кінця цього року.
Сумна картина з надходженням коштів з казначейства. Станом на 11.10.2013р. на особових та реєстраційних рахунках Держказначейства “зависли” понад 14 мільйонів гривень – коштів міського бюджету. Як повідомив міський голова, остання платіжна операція через казначейство відбулася ще… у травні місяці. Це – удар по діючих програмах міста. З відповідними питаннями звертався Олексій Радзієвський під час робочого візиту в столицю до Миколи Азарова та інших високопосадових осіб, але проблема не була вирішена. І така проблема існує у багатьох українських містах. Загалом борг перед бюджетом міста, як зазначив міський голова, складає понад 20 мільйонів гривень. Таким чином зараз заблоковано функціонування органів місцевого самоврядування. Та попри все у школи, дитсадки і ін., тобто установи бюджетної сфери, вже понад два тижні подається тепло, а через 2-3 дні, як запевнив міський голова, тепло буде і в міських оселях.
Далі наводимо інформацію з наданого “Дрогобич Інфо” прес-релізу: “Проведено капітальний ремонт доріг на вул. Сахарова та Козловського. Розпочато капітальний ремонт ливневої каналізації на вул. Стрийській (під шляхопроводом) та капітальний ремонт дороги – на вул. Л. Українки. Проведено поточний ремонт таких вулиць: П. Сагайдачного, Винниченка, Війтівська Гора, М. Грушевського, Стрийська, Козловського, Гайдамацька, Ю. Дрогобича, Жупна, Маріїнська, Опришківська – загальною площею 3973 кв. м., а також здійснено підсипку доріг асфальтними відходами на вул. Самбірській, Індустріальній, П.Орлика та ін. Проведено очищення дощової каналізації на вулицях: Жупна, Маріїнська, Ставище, В. Великого, Гайдамацька, Л. Українки, Шашкевича, П. Орлика. Поновлено пішохідні переходи та горизонтальну розмітку. Для цього комплексу робіт було придбано нову розміточну машину.
Встановлено 156 світлодіодних світильників (вул. М. Грушевського – 78 шт., вул. Винниченка – 11, площі Злуки – 6, вул. Л. Українки – 7, вул. Нижанківського – 5, вул. Ю.Дрогобича – 17, вул. Музична – 3, круг вул. Бориславська – Д.Галицького – 6, на вул. Жупна – 9, на вул. Маріїнська – 3), а також відновлено вуличне освітлення провулку Південного, вул. Кониського та в мікрорайоні вул. Є.Коновальця.
Завершуються роботи з будівництва теплогенераторної установки в дитячій установі № 28 та реконструкції котельні на вул Козловського, 17; замінено зношене насосне обладнання в котельнях ЗОШ №1 і №2.
Водопостачання регіону відбувається згідно з затвердженим режимом упродовж 24 годин на добу. Невідповідність діючих тарифів та вартість послуг визначає основу збитковості, та, незважаючи на це, для населення тарифи залишаються незмінними.
У п’ятницю минулого тижня проведено засідання комісії з питань ТЕБ та НС з питань впорядкування люків та решіток на дорогах та тротуарах міста.
Проведено низку робіт по житловому фонду – капітальний та поточний ремонт ліфтів, покрівель, сходів, електрообладнання”.
“У Дрогобичі ведеться постійний діалог влади з його мешканцями, які перебувають у складних життєвих обставинах (довготривала хвороба, оперативне медичне втручання, смерть близьких родичів та ін.). З початку року 567-ом особам надано одноразову матеріальну допомогу на суму понад 100 тисяч гривень, а за звітний період таку допомогу отримали 80 людей на суму 16 тисяч грн. Оскільки далеко не всі питання можуть бути вирішені за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, перед міською владою постають завдання пошуку альтернативних джерел фінансування. За сприянням міського голови нещодавно у місті 140 сімей отримали фінансову підтримку у вигляді овочевої продукції. Видача картоплі відбувалася адресно, виходячи з потреб кожної окремої людини. Картоплю отримали люди з числа інвалідів та малозабезпечених. Це, насамперед, особи, прикуті до ліжка, інваліди з вадами зору, люди, які хворіють діабетом тощо. Уже більше року працює новий механізм забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації. Так, лише за два місяці 23 особи отримали різні засоби реабілітації на загальну суму 36 тис. гривень. Забезпечення колісними кріслами становить майже 100% від потреби. З нагоди Міжнародного Дня людей похилого віку, для одиноких громадян, які перебувають на обліку у Дрогобицькому територіальному центрі, було організовано святковий обід. Окрім того, 266 осіб у яких низький рівень пенсії отримають (поштою) по 100 гривень для заготівлі картоплі”.
“Низку ремонтних робіт було проведено в системі шкільної освіти. До підготовки закладів відділу освіти до початку нового навчального року та осінньо-зимового періоду проведено поточний ремонт системи опалення та різних приміщень у ЗОШ № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 14, 16, гімназії, ВСШ №1, ДНЗ №11, 13, 19, 20, 26, 27, 28 на суму 80 тисяч гривень та проведено повірку теплових лічильників на суму 50 тис. грн. У ЗОШ № 2 проводиться капітальний ремонт актового залу, завершення робіт планується у листопаді поточного року.
У міському бюджеті на 2013 рік для відділу освіти на проведення оздоровчої кампанії було закладено 337300 грн. Всього відділом освіти використано 386805 грн. (збільшено на 49505 грн.).
Протягом літнього періоду за кошти із міського бюджету оздоровлено 1601 дитину.
Відділом сім’ї, молоді та туризму скеровано на відпочинок та оздоровлення 54 особи за кошти із державного бюджету, 133 особи – за кошти обласного бюджету та 5 дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Всього скеровано на відпочинок та оздоровлення за кошти із державного, обласного та міського бюджетів 1793 особи”.
“Непересічна подія відбулась у вересні цього року – перемога в конкурсі проектів Посольства Сполучених Штатів Америки. Участь у конкурсі брали 149 проектів-фіналістів з багатьох країн світу. Перемогу здобули 46 міст, 6 з яких – міста Європи. Завдяки високій оцінці міжнародних експертів на реставрацію Церки Св. Юра у Дрогобичі виділений грант у сумі 85 тис. американських доларів. До кінця року планується виконати роботи з електропостачання, встановити пожежну сигналізацію та провести підготовчі роботи щодо проведення реставрації стінопису. Сама ж реставрація розпочнеться за відповідних погодних умов, тобто навесні”.
“Стурбованість нашої громади викликає той факт, що у Дрогобичі знову активізували свою діяльність представники незареєстрованого релігійного угрупування із самоназвою “Українська Правовірна греко-католицька церква”, які формально діють як громадські організації “Молодь за здорове життя”, “Еффата” та інші”, – зазначено в прес-релізі. З цього приводу свою позицію на прес-конференції висловив секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик (дивіться відеосюжет). Тарас Михайлович назвав цю релігійну організацію “п’ятою колоною, яка працює проти нас, орієнтується на президентів Росії Путіна і Білорусії – Лукашенка, які намагаються зупинити владу України у вступі до Євросоюзу” та звернув увагу на неврегульованість українського законодавства щодо діяльності релігійних громад.
Інформація щодо ТзОВ “Книгарня “Каменяр”
27 січня 2012 року Дрогобицька міська рада прийняла рішення №498 “Про затвердження програми приватизації комунального майна Дрогобицької міської ради на 2012 рік”, яким включила до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації у 2012 році приміщення по вул. Мазепи, 14 в м. Дрогобичі. Але у квітні 2012 року ТзОВ “Книгарня “Каменяр” звернулося до суду з позовом про скасування вказаних рішень Дрогобицької міської ради та визнання договору купівлі продажу укладеним.
Після тривалого судового розгляду Господарський суд Львівської області (суддя – Чорній Л.З.) 09.07.2012 виніс рішення, яким задовольнив вимоги ТзОВ, визнав недійсними рішення Дрогобицької міської ради, а договір купівлі-продажу – укладеним.
На вказане рішення суду було подано апеляційну скаргу, за результатами розгляду якої Львівський апеляційний господарський суд (Кузя В.Л. – головуючий, судді – Желік М.Б., Малех І.Б.) залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Господарського суду – без змін. Лише Вищий Господарський суд України взяв до уваги докази Управління комунальних ресурсів та Дрогобицької міської ради, і 27.03.2013 року своєю постановою скасував рішення Господарського суду Львівської області та постанову Львівського апеляційного господарського суду, а справу направив на новий розгляд до Господарського суду Львівської області.
29.04.2013 Господарський суд Львівської області виніс рішення, яким відмовив повністю у задоволенні позовних вимог ТзОВ “Книгарня “Каменяр”.
03.10.2013 Львівський апеляційний господарський суд скасував постанову суду першої інстанції та задовольнив позовні вимоги ТзОВ “Книгарня “Каменяр”.
Таким чином громада міста Дрогобича у черговий раз стала очевидцем подій, у яких судові органи, всупереч законам України, стають інструментом приватизації комунальних об’єктів, зокрема приміщення магазину “Каменяр” площею 237, 7 кв. м. за адресою вул. Мазепи, 14 у Дрогобичі. З цього приводу свою рішучу позицію висловили Олексій Радзієвський та керуючий справами виконкому Дрогобицької міської ради Євген Шильник (див. відеосюжети).
На останок
Очільники міста також відповідали на запитання журналістів. Так, перший заступник міського голови Олександр Коростельов повідомив, що цитую, “щомісячний фонд заробітної плати бюджетної сфери становить близько 14 мільйонів гривень. Крайній термін виплати заробітної плати – 8 числа кожного місяця. На сьогоднішній день 2, 8 млн. грн. не виплачено освіті, фонд якої – 5, 5 млн. грн., тобто заборгованість перед вчителями становить половину суми. Ми наближаємося до нового року, і казначейство починає більш жорстко відноситись до наших фінансових зобов’язань, переживають про те, що ми невчасно погасимо позики. Вже вдруге нам відмовляють отримати позику в сумі 2 млн. грн. Якби вони надали, то минулого тижня ця сума була б виплачена. На цьому тижні все буде проплачено, і ми загрози з виплати заробітної плати не вбачаємо. Перед Комбінатом міського господарства накопичилася заборгованість за 2, 5 місяці. Вона була викликана тим, що з цього року компенсаційні виплати витрат КМГ виведені з категорії захищених статей витрат. Зараз 95% вилучаються кошти, які поступають на погашення позик, з минулого тижня – 80%, і у нас залишається 20%, і ми інтенсивно почали погашати заборгованість. В даній ситуації впродовж жовтня місяця ця проблема буде вирішена і всі заборгованості будуть погашені”.
Свою політичну волю щодо подій в Україні та наступних виборних процесів висловив Олексій Радзієвський. На наведений приклад дій міського голови Калуша, який разом зі своєю командою пішов у відпустку, Олексій Радзієвський визнав, що це – відчайдушний крок через скрутне становище міського бюджету Калуша. Але в такому вчинку міський голова Дрогобича вбачає політичне забарвлення. Пан Радзівський також зважував над тим, чи варто відправити службовців ратуші у неоплачувану відпустку на 1, 5 – 2 місяці. Однак заступники міського голови відрадили його вдаватися до такого кроку, бо, як продовжив голова міста, «мова йде про відпустки за власний кошт, а кожен держслужбовець – це також людина. Але я – на порозі прийняття такого рішення». На запитання про становище у пологовому будинку Олексій Радзієвський відповів, що в цілому проблем з теплопостачання в усіх бюджетних установах міста на даний час нема. Задавали журналісти міському голові й інші запитання. З його слів можна висловити припущення, що Олексій Васильович не відхиляє думки подати в майбутньому свою кандидатуру на посаду міського голови, в іншому випадку виношує перед собою завдання подбати про достойного наступника. Та попри все, як стверджує Олексій Радзієвський, говорити сьогодні про це ще передчасно. Наостанок голова Дрогобича висловив впевненість у тому, що більшість дрогобичан схвалюють вступ України у ЄС.
Від автора
Незважаючи на оптимістичні нотки доповідачів та міського голови, важко прогнозувати подальше фінансове становище у системі шкільної освіти, медицини і культури в місті, адже “дірка” зяє як у міському бюджеті, так і у бюджетах всіх рівнів – аж до Держбюджету України. І дивуватися цьому нема сенсу, адже на тлі тотального знищення промисловості та сільського господарства відбувається так зване старіння нації, відтік трудових та інтелектуальних ресурсів, відсутня при цьому й стратегія розвитку молодої держави; усі сфери суспільної діяльності пронизані корупцією, національна грошова одиниця – гривня, на підтримку якої Нацбанк вже витратив третину свого золотого запасу, штучно прив’язана до дешевого долара США, а національне майно при неефективному, а скоріш бездарному управлінні державою брутально розкрадається можновладцями від маленького карпатського села чи райцентру – до мегаполісів і столиці України. Що буде далі і чи все ж прийме Україну з такими “хворобами” Європейський Союз у свої обійми – покаже час.
Юрій Федчак, «ДрогобичІнфо»
ТОП коментованих за тиждень