«Нехай мовчить той, хто дав,
і нехай говорить той, хто отримав»
(Сервантес)
Нелегкі часи сьогодні доводиться переживати товариству захисту дітей-інвалідів «Надія» у Дрогобичі. Однак завдяки активній позиції керівника товариства Ірини Дзюрах, дружньої підтримки волонтерів та жертводавців можна впевнено сказати: «Надія» вистояла та продовжує свою діяльність. «День подяки», проведений 1 грудня у Дрогобичі – це акція милосердя нового формату, який вперше проведено не тільки у нашому місті, але, мабуть, і на теренах Західної України.
У кожної людини – свій життєвий шлях, своя доля. Кожен у цьому житті несе, образно кажучи, свій хрест, і щастя людини у тому, що не знає, що чекає її попереду. Андрій та Христина познайомилися в інституті, у якому навчалися на різних факультетах. Бурхливі почуття увірвалися у їх серця, тож вже через рік закохані стають на рушничок щастя. Раділа молода пара, тішилася родина, вітали молодят друзі. Минув час, і Христина повідомила коханого, що носить під серцем подарунок їхнього шлюбу – дитинку. «Як назвемо його?, – запитав жінку Андрій. – може, Святославом?». «А може я мрію про донечку», – усміхнулася щаслива дружина… Та ось прийшла довгождана мить, коли окрилений чудовою звісткою молодий батько з букетом квітів прибіг у пологовий будинок: народився син! Море дзвінків, вітань, щасливих емоцій – таким запам’ятався цей радісний день молодому подружжю.
А наступного дня їх душі затьмарила туга: син народився інвалідом (ДЦП). Як виявилося згодом, причиною інвалідності стало недбальство акушерки…
Минуло ще декілька років. Подружжя розпалося: чоловік не витримав випробування і покинув дружину з дитиною. Сьогодні їх двоє: син-інвалід і одинока мати. Яке життя цієї дитини? Щодня – у чотирьох стінах кімнати, ізольовано від ровесників та інших людей, наодинці зі своїми проблемами, без захисту, коли час тягнеться довго і непомітно. Таких дітей на Дрогобиччині – сотні. Нелегко й батькам цих дітей. І тому одного чудового дня у батьків таких діточок визріла ідея об’єднатися у єдине товариство захисту дітей-інвалідів, щоб підтримувати,допомагати один одному у єдиній родині.
Цього далекого дня у багатьох дітей з вадами фізичного і розумового розвитку відбулося свято: для них власні домівки перестали бути своєрідною в’язницею, вони нарешті змогли зустрічатися у товаристві «Надія», спілкуватися, адаптуватися, вчитися, оздоровлюватися,займатися улюбленими справами. Їх буденне життя змінилося. З часом Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів «Надія» почали підтримувати волонтери Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; розпочали реалізовуватися різноманітні проекти і програми, запрацював й реабілітаційний центр. Але на підтримку діяльності останнього потрібні кошти. За ініціативою добровольця Корпусу Миру США Лізи Стайнхауер вирішено провести «День подяки», приурочений Міжнародному дню інвалідів. На цю пропозицію відгукнулися небайдужі до проблем дітей-інвалідів меценати з Трускавця і Дрогобича. Тож 1 грудня у кафе-ресторані «Шпихлір» відбувся благодійний вечір «День подяки», завдяки якому було зібрано кошти на проведення фізичної реабілітації п’яти дітей з обмеженими можливостями, а також на підтримку діяльності товариства «Надія». В основі заходу були вечеря в американському стилі і благодійний аукціон.
«День подяки» – це акція, яка проводиться у формі, досить незвичній для нас, але є традиційною у США. Неважливо, о котрій годині завітав доброчинець на цей захід, скільки часу там провів чи що скуштував. Важливою є власне присутність на цьому заході,адже так він виявляє свою жертовність, благородство, співчуття і розуміння, допомагаючи інвалідам благодійним внеском. Це не тільки підвищує імідж жертводавця, але й покращує престиж підприємства чи установи, яку він представляє. У США взяти участь у такій благочинній акції є актом честі і престижності для знаменитостей: акторів, політиків, бізнесменів, менеджерів великих підприємств чи корпорацій, банків тощо. Тому ДДТЗДІ «Надія» висловлює вдячність генеральним спонсорам: керівнику кафе «Шпихлір» Світлані Чайківській; ПП «М’ясна крамниця» (Андрій Мелимука; Володимир Янчак; Володимир Ячичак); ПП «Раневицькі ковбаси» (Роман Качкинович і Володимир Вогневий), керівництву мережі супермаркетів «Колібріс», ВАТ «Дрогобицький хлібокомбінат» (Р.Осередчук), ПП «Олва» (Микола Хомич).
Відгукнулися на запрошення волонтерів «Надії» та внесли пожертву на підтримку діяльності реабілітаційного центру товариства представники таких банків: «Ощадбанк» (Л.Радзієвська), «Укрінбанк» (Гаврилець А. М.), «Укргазбанк» (Черевко Л.),«Дельта-банк», «Київська Русь», «Укрсоцбанк», «Укргазпромбанк». Не залишилися байдужими до потреб дітей-інвалідів також керівники санаторіїв м. Трускавця: «Карпати» (гендиректор – Л. Грицак), «Шахтар» (Остапчук А. Ю.), «Перлина Прикарпаття» (Шишко О. А.), «Молдова» (Бабелюк В. Е.), «Шале Грааль» (Суніханов Б. К.), «Бескид» (Чебаненко О. І.); керівники підприємств: «Фарматрейд» (Пукаляк М. М.), ТзОВ «Тандем» (В.В. Танчук), ТзОВ «Авто-Разом» (Войтків Р.Т.), директор КП «Дрогобицький ринок» (Мойсеєнко В. О.), магазин «Крапка» (Ходовіцький І.), директор ЗОШ №1 ЛужецькаО. В., а також підприємці та інші доброзичливці: Андруневчин Ю.Г., Копко І. Є., Явір В., Павляк М. В., Куртяк О. О., Лаганяк Т. Т., депутат ВР України Ілик Р. М., Баб’як І. І., Баб’як К. Б., Каракевич Ю. М., Сігура І. М., Романишин О. І., Бермес Л. М., Селедець В. В., Ровенський В. С., Бухтіярова Н. І., Стисло І. І., родина Шевчук, Курчик О., Коваль М. М., Галайко Я., Когут Р. М., Стець В.Неоціненну допомогу ДДТЗДІ «Надія» надає та активно підтримує підприємець Роман Шманьків. Подяку товариство «Надія» висловлює також волонтерам, завдяки яким були зібрані вкрай необхідні кошти на підтримку діяльності товариства.
День подяки – чудовий приклад милосердя і благодійності, якийвперше у Дрогобичі перейняло ДДТЗДІ «Надія» у спільноти США. Залишаючись вірними дітьми землі української, плекаючи і пропагуючи українські традиції і цінності, ми прислухаємося дослів Т. Шевченка: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».
Сьогодні тривожні загальнонаціональні випробування переживає Україна. За її краще майбутнє молодь веде боротьбу на столичному Майдані. Пліч-о-пліч з ними стояли бі діти та молодь з товариства «Надія», якби не інвалідність. Але вони вболівають за своїх ровесників, що покинули домівки і поїхали у столицю боротися за свої права.
«Подяка зігріває душу» – такі слова належать Марії Ремарку. Тож щирі слова подяки дружня родина ДДТЗДІ «Надія» висловлює всім, хто долучився до Дня подяки.
ТОП коментованих за тиждень