«Тустань» неодноразово писала про конфлікт, який виник між стебницькою владою в особі депутатів Стебницької міської ради та мешканцями міста, які впродовж десятиліть обробляли городи.
Суть проблеми звелася до того, що депутати на одній із сесій прийняли рішення відібрати у людей ці городи. На захист громади встали народний депутат України Роман Ілик і органи прокуратури. Відбулася низка судових засідань в різних інстанціях.
Нещодавно Львівський апеляційний адміністративний суд прийняв рішення на користь стебницької влади. Суд не прийняв до уваги той факт, що Стебницька міська рада змінила цільове призначення земельної ділянки із земель житлової та громадської забудови на землі сільськогосподарського призначення в порушення Генерального плану населеного пункту. Прокуратура Львівської області, яка оскаржила рішення суду першої інстанції, вважає, що воно не відповідає вимогам відповідних статей Земельного Кодексу України та Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.
Суд прийшов до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову – без змін. Суд також встановив, що Стебницька міська рада діяла на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України. Більше того, на думку суду, орган місцевого самоврядування фактично виконав вимоги, які ставилися прокурором у поданні та позові.
Отже, багатомісячна боротьба громади проти стебницької влади закінчилася перемогою останньої. Але чи справді мова йде про перемогу? Чи справді виграла влада, яка тепер має законне право забрати у людей городи, які ті обробляли упродовж десятиліть? Чи справді влада зробила все, щоби задовольнити законні вимоги мешканців міста на їхнє право володіння земельними ділянками? І чому прокуратура і суд мають кардинально протилежні погляди на одну і ту ж проблему? Чи просто перед нами розіграли комедію, в результаті якої крайніми виявилися люди?
Анатолій Власюк, Тустань
ТОП коментованих за тиждень