6-го серпня керівництво міста калійників в особі міського голови Василя Пецюха та його заступника Петра Веклюка провело зустріч з власниками гаражів та інших самочинно зведених будівель (так званих сараїв), розташованих на вул. В. Винниченка. На зборах, організованих поблизу будинку №1 вищевказаної вулиці, зібралось кілька десятків чоловік. Представники Стебницької мерії продемонстрували присутнім проектний план, згідно з яким територія, на якій свого часу самовільно, без будь-якої документації, було зведено різного роду будівельні конструкції, згідно рішень сесій Стебницької міської ради підлягає виділенню учасникам антитерористичної операції. Представники місцевої влади закликали власників вищезазначених забудов поступитись у цьому питанні: пересунути гаражі, розташовані на ділянках, власниками яких є місцеві захисники Батьківщини. При обговоренні цього питання зчинився справжній балаган і склалось враження, що, очевидно, компромісу дійти буде доволі складно.
З одного боку власників “МАФів” можна зрозуміти, адже, якщо мова йде про т. зв. сараї, дехто з них тримає там живність і у тому числі за рахунок неї харчується. Проте як бути з воїнами, яких згідно законодавства місцева влада зобов’язана наділити “паями”? Тим паче, якщо вільних ділянок у місті катма, а число місцевих учасників АТО невпинно зростає.
Проблемою Стебника, як зрештою, багатьох інших населених пунктів, являється дефіцит вільних земельних ділянок. Щодо міста калійників, то тут особливістю цієї проблеми можна впевнено назвати абсурдність деяких нормативно-правових актів, які регулюють земельні відносини. Адже левова частка земельних ділянок, які де-факто відносяться до Стебника (у тому числі неподалік церкви Успення Пресвятої Богородиці, розташованої по вул. Чорновола), де-юре належить Болехівецькій сільській раді.
Зі слів Василя Пецюха, ще за його попередньої каденції на посаді очільника міста, з боку Стебника було ініційовано зустріч з Болехівецьким сільським головою та депутатами. Її метою було спонукати владу сусіднього села прийняти рішення про передачу частини земель на користь нашого міста. Однак, після запевнень, які тоді пролунали з вуст сільських можновладців, справа далі не пішла, заявив Василь Федорович. Керманич міста також констатував, що протягом останніх кількох років з боку стебницької мерії були спроби переконати сусідів у нагальності вирішення цього питання. Втім, голова Болехівецької сільради Дарія Ясеницька не захотіла піти на поступки і повернути Стебнику частину території, ще з радянських часів алогічно закріплену за цим населеним пунктом. Ба більше, незважаючи на прохання стебницьких колег, влада сусіднього села не захотіла навіть виділити кілька ділянок зі свого фонду на користь військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на сході України, поскаржився міський голова. Він також поінформував, що чекає відповіді від керівництва Львівської обласної державної адміністрації, перед якою клопотав про допомогу у цьому питанні.
“Земельну” проблему можна було б розв’язати за рахунок впровадження адміністративно-територіальної реформи, яка останніми місяцями наробила чимало галасу в державі. Для цього необхідне затвердження Кабінетом Міністрів Проекту Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини, який передбачає входження до складу міста калійників кількох сіл (у т. ч. Болехівців). Однак, на це не варто покладати особливих надій, оскільки, укрупнення міста у великій мірі залежить від бажання сусідніх населених пунктів створити нову територіальну громаду з адміністративним центром у Стебнику. Проте наразі голови сільських рад навколишніх населених пунктів, не бажаючи втратити владу, всіляко гальмують цей процес.
ТОП коментованих за тиждень