/Остаточне рішення – за депутатами/
30 листопада відбулося чергове засідання бюджетної комісії Трускавецької міської ради під головуванням очільника цієї комісії, депутата Олега Карпина. Окрім депутатів, котрі входять до складу комісії, засідання відвідали представники громадськості. Таким чином стартувала підготовка до важливого етапу формування найважливішого документу – бюджету нашого міста на 2016 рік. І хоч не усі питання, винесені на комісію, стосувалися власне формування бюджету, усе ж у ході їх розгляду стали більш очевидними пріоритети, які стануть предметом діалогу на сесійному засіданні, що відбудуться вже найближчими днями.
Одне з основних питань, котре вирішили внести до порядку денного комісії – розгляд відновлення фінансування міського радіомовлення, котре за умови відсутності фінансування останнім часом практично не функціонувало. Сьогодні на теренах цієї комунальної структури триває переформатування. Змінився керівник, формується новий штат працівників. Однак, чи не найголовніше питання залишається відкритим: чи захочуть радні наступного року фінансувати цю комунальну структуру? Тож, аби переконати депутатів у доцільності його функціонування на теренах міста, новий очільник КП «Трускавецьке радіомовлення» Любомир Поливко (у минулому – редактор щотижневика «Джерела Трускавця»), коротко ознайомив присутніх із новою перспективною програмою місцевого радіомовлення. У ній, насамперед окреслено розвиток цієї структури в інформаційному та технічному плані. До самої цільової програми у присутніх майже не виникло запитань, бо творчі плани оновленого колективу зазвичай не підлягають дискусії та й мета програми теж цілком передбачувана і зрозуміла – оперативне інформування місцевого населення шляхом щоденних ефірів, а також через відновлений Інтернет-ресурс, що має назву «Перший громадський сайт», який нині чомусь перебуває в користуванні приватної структури. У виступі нового очільники радіо йшлося про ще одну важливу платформу для інформування населення – інформаційний бюлетень ради. Усі ці перераховані інформативні платформи мають на меті зробити більш доступною інформацію про ті, чи інші процеси, що відбуваються на теренах міста. Вони мають забезпечити якісний діалог між громадою та представниками влади, чого не було за часів влади попередньої.
Однак у присутніх тут же виникли питання щодо того, чи не буде ця робота дублювати подібні функції інформаційно-аналітичного відділу? Депутати змістовно поцікавилися, чи доцільно відновлювати морально застарілий інформаційний ресурс за умови існування нових інформаційних технологій? А також скільки на сьогоднішній день існує радіоточок і в яку копійчину вони виливаються бюджетові міста? Що ж до відповідей на ці питання, то звісно вони – неоднозначні, бо вирішувати чи доцільно нині інформувати більш як дві з половиною тисячі трускавчан, серед яких – більшість немічні і старі люди, як мінімум, не комільфо. Тим більше, що вартість такої послуги нині становить 8 гривень з однієї радіоточки. Звісно ж і діалог з громадою потрібен, у вигляді прямих ефірів чи прес-конференцій. Це важливо і усі це розуміють. А тому серед пропозицій від депутатів пролунала ідея створення діючої моделі прес-клубу на базі цього комунального підприємства. Прозвучали також застереження щодо перетворення радіомовлення на орган для розправи над непокірними депутатами, як це сталося минулого скликання. І хоча такий ризик існуватиме завжди, члени комісії усе ж демонстрували розуміння і підтримку оновленій структурі. Воно ж і справді, непогано було б не просто собі розмірковувати над питанням збільшення радіоточок, а подумати про те, як перейти на новий сучасний рівень. Забезпечити своє існування в ефірі он-лайн, подумати про перехід у цифровий формат. Однак сьогодні про такі перспективи говорили вкрай обережно. Бо є розуміння, що з тих 260 тисяч гривень бюджетних коштів, апріорі виділених на подальше існування проводового радіомовлення, більшу частину складе оплата праці працівників, оплата комунальних послуг і податків. І лише невелика частина цих коштів піде на модернізацію та технічне оновлення студії, в тому числі на придбання фотоапарату. Нині відомо, що в складі колективу буде працювати четверо фахівців: редактор, кореспондент, звукорежисер та бухгалтер. Відомо також, що понад 20 тисяч гривень буде витрачено на випуск бюлетеня ради. Тож за таких умов мріяти про цифрові технології – не доводиться. Судячи зі сказаного, у 2016 році колектив радіомовлення зможе просто функціонувати у тому ж форматі, в якому функціонував до тепер. Ні більше, ні менше.
Усі новаторські речі залежатимуть насамперед від рівня ентузіазму працівників або ж втілюватимуться за рахунок спонсорських коштів. У можливості їх залучення Любомир Поливко не сумнівається. Що ж до того чи буде втілено в життя ці перспективні плани стане зрозуміло вже найближчим часом. Наприкінці цього тижня відбудеться чергове пленарне засідання сесії Трускавецької міської ради, де питання доцільності існування міської студії радіомовлення вирішуватимуть депутати.
Галина Носова, ТрускавецьІнфо
ТОП коментованих за тиждень