На Щедрий Вечір відбулося засідання V позачергової сесії Трускавецької міської ради. В порядку денному тільки одне питання – про організацію харчування учнів у ІІ семестрі. Оскільки ІІ семестр розпочинається 20 січня (якщо не введуть карантин в зв’язку з епідемією грипу), то з вирішенням питання потрібно було поспішати. Тому і призначили сесію на 18 січня, щоб з початком семестру не виникало позаштатних ситуацій.
Сесія розпочалася з повідомлення про оголошення двох фракцій. «УКРОП» та «Батьківщина» створили фракції чисельністю по 2 особи. У фракцію «УКРОП» увійшли Зоряна Домбровська та Іванна Кенц-Березюк, у «Батьківщину» – Мирослав Мицько та Михайло Малащак.
Заяву-протест проти політичних репресій в Україні зачитала депутат Зоряна Домбровська. Як вказано в заяві, репресіям піддаються представники різних політичних сил – «УКРОП»у, «Свободи», «Самопомочі», «Правого Сектору», Радикальної партії Олега Ляшка та ін. Дві депутатки від «УКРОП»у поставили свої підписи під цією політичною заявою, адресованою Верховній Раді України та Президенту України, і попросили колег-депутатів з інших фракцій також підписати цю заяву. В заяві є вимоги звільнити політв’язнів та усунути із займаної посади Генерального прокурора України Віктора Шокіна.
Єдине питання порядку денного доповідав новий начальник відділу освіти Трускавецької міської ради. Після Михайла Шубака, який з цієї посади звільнився за власним бажанням у листопаді 2015 року, виконувала обов’язки завміськво Надія Сенишин. І ось 18 січня на апаратній нараді був представлений новий керівник відділу освіти. Ним став Андрій Степанович Юрків, 1972 р.н., мешканець міста Трускавця (тут одружений та проживає з сім`єю). Його кар`єра була пов’язана в основному з Дрогобичем, де він народився, закінчив СШ № 16, вчителював (Дрогобицька гімназія), був методистом у Дрогобицькому міськво, очолював СШ № 5 у Дрогобичі. Крім того, Андрій Юрків вчителював у Мостиському районі, а також у приватній гімназії в Києві. На наше запитання, чи не є він часом родичем керівника «Женеви» Андрія Павловича Юрківа прозвучала ствердна відповідь.
Та повернімося до сесії і до питання, яке на ній було розглянуто. Фінансові питання уряд Яценюка, якого давно пора відправити у відставку, зараз перекладає на плечі органів місцевого самоврядування. З першого січня 2016 року законодавчим актом № 119-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» не передбачено видатки на харчування учнів 1 – 4 класів. Тож майже тисячу трускавецьких дітей після канікул могли залишитись без шкільних сніданків. На безкоштовне харчування могли розраховувати хіба діти-сироти та діти з малозабезпечених сімей. Але у Трускавці є багато інших пільгових категорій – діти учасників АТО, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, напівсироти. Також Трускавець може забезпечити безкоштовним харчуванням дітей І – ІV класів. Питання не викликало жодних дискусій,у поіменному режимі його одноголосно підтримали всі присутні на сесії депутати.
– Попри те, що держава не бажає фінансувати харчування школярів, трускавецькі діти мають залишитись з сніданками, – вважає заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко.
За попередніми даними, на харчування учнів трускавецьких шкіл з міського бюджету буде виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень