5 лютого у дрогобицькій ратуші відбулася прес-конференція на тему «Нові обличчя у дрогобицькій владі». Було представлено чотирьох посадовців, призначених у період з середини грудня по 5 лютого. Також журналісти мали можливість почути детальну позицію дрогобицької влади з питань профтехосвіти, ситуації в КП «Дрогобиводоканал» та окремих судових справ, в яких бере участь міськвиконком.
Напевно, найболючіша проблема, з якою вже довший час змагається дрогобицький водоканал – це суперечки з Трускавцем стосовно тарифів, а відповідно і борги ТзОВ «Трускавецький водоканал» перед комунальним підприємством Дрогобича. Як зазначив директор КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, питання має дві складові – політичну і фінансово-економічну. «В теперішньої влади Трускавця є політична воля вирішувати цю проблему», – зазначив Роман Шагала, проте політична воля не означає відсутності заборгованості. Борг Трускавця перед водоканалом Дрогобича станом на 1 січня 2016 р. сягнув 4,5 мільйона гривень. Звісно, це не тих 11 мільйонів боргу, які були станом на кінець жовтня 2015 р., проте і ця сума – досить велика. Тим більше, що знову постала загроза відключення об’єктів КП «Дрогобичводоканал» від електроживлення, 28 січня без світла залишився адмінкорпус підприємства. У Дрогобичі очікують, що остаточне врегулювання тарифів зможе зменшити напругу. Оскільки тема відносин водоканалів Дрогобича та Трускавця мусується вже досить давно, то журналісти навіть не задавали пану Шагалі жодних уточнюючих запитань.
Дрогобич – єдине місто в Україні, яке не брало на своє утримання заклади профтехосвіти, оскільки це вбило б галузь. Про це сказав мер Дрогобича Тарас Кучма. Оскільки зараз училища знову переведені на фінансування з державного бюджету (а не місцевого, як планував уряд Яценюка), то важке і болюче питання нарешті вирішено. Принаймні на певний час. Але досі невирішеним залишається питання з керівником Дрогобицького вищого професійно-технічного училища № 19. Тарас Кучма каже, що жоден з кандидатів, які брали участь у конкурсі на посаду директора, йому не до вподоби. Але кого хотів би бачити на цій посаді – не вказав.
Про судові справи, в яких бере участь міськвиконком, та юридичні нюанси деяких із цих справ розповів журналістам керуючий справами виконкому Дрогобицької міської ради Володимир Коцюба. Він також представив трьох нових посадовців ратуші. Четвертого, Ігоря Чаву, який найближчим часом очолить новостворений туристично-інформаційний центр Дрогобича, представив заступник мера з гуманітарних питань Олег Дукас.
Перший з представлених нових облич дрогобицької влади – Володимир Білоган. Дрогобичанин, випускник СШ № 16, має чималий досвід роботи і має чітке бачення того, які зміни потрібно провести, щоб комунальний ринок і працював справно, і більші прибутки Дрогобичу приносив.
Другий, кого було представлено журналістам – Володимир Кондзьолка, котрий очолив Інститут міста Дрогобича з середини грудня 2015 р. Ця комунальна неприбуткова установа не тільки генерує ідеї, а й впроваджує їх в життя. Реальні справи, які зможуть побачити дрогобичани через певний час – це залучені кошти з державного бюджету, фонду регіонального розвитку, перемога в грантових проектах. Та найбільше очікують дрогобичани залучення інвестицій, а відповідно – створення нових робочих місць, підвищення рівня життя, покращення бізнес-клімату. «Кошти, які дає держава чи які вдається залучити в місто з інших джерел, повинні йти не на проїдання, а на ріст, розвиток», – вважає Володимир Кондзьолка. Серед перспективних проектів, по яких Дрогобич може скласти серйозну конкуренцію обласним центрам, були названі ІТ-технології та кол-центри. Окремо було проаналізовано перспективи регіональної співпраці, зокрема щодо спільного з Бориславом проекту водопостачання. Володимир Кондзьолка доповів, що Інститут міста звітуватиме про пророблену роботу кожного місяця – як на своїй офіційній веб-сторінці, так і в мережі Фейсбук.
Певною несподіванкою стала кандидатура радника міського голови Дрогобича з комунальних питань Василя Качмара. Працює Василь Богданович на цій посаді з 2 лютого. Тридцятитрьохрічний юрист біля 12 років працював у виконавчій службі (Трускавець, Київська область, Київ, Полтава) і у своєму представленні фактично не пояснив, коли ж у своєму житті мав справу з комунальною сферою. Але бентежить навіть не це, а певні тертя пана Качмара з трускавецьким «Народним контролем», представники якого, м`яко кажучи, здивовані, що Тарас Кучма (мер від «Народного контролю») призначив радником саме цю людину. Це питання і прозвучало на прес-конференції.
Тарас Кучма сказав, що дійсно, він мав розмову із Святославом Грабовським (керівник трускавецького осередку політичної партії «Громадський Рух «Народний Контроль» та депутат Трускавецької міської ради від цієї політичної сили) саме по цьому питанні.
– Але я провів аналіз і вважаю, що людина має керуватися не плітками і упередженим ставленням, а по роботі. Перед тим як призначати людину на посаду, я збираю про неї детальну інформацію. Про Василя Богдановича я чогось такого не знайшов…
«Хто безгрішний – хай перший кине камінь», – завершив своє пояснення щодо призначення Василя Качмара своїм радником Тарас Кучма. Було повідомлено, що зарплата у радника маленька – всього 1 тисяча 300 гривень, тому будуть шукати можливості компенсувати труди радника преміальними.
Завершилася прес-конференція проханням міського голови допомагати в об`єктивному висвітленні дій влади, яка робить все, щоб бути відкритою, публічною, чесною. Якщо в когось є зауваження – може звертатися безпосередньо у ратушу, або ж у Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції, каже Тарас Ярославович. Дрогобицькі владоможці будуть раді, якщо люди замість розносити плітки, що «нічого не змінилося», будуть допомагати владі втілювати ці зміни в життя. Кілька щирих та теплих слів пролунало на адресу прес-служби Дрогобицької міської влади, яка працює оперативно, професійно, грамотно – цю думку одностайно підтримали всі присутні на заході працівники газет, радіо та Інтернет-ресурсів.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень