А що нам Білас, що нам Данилишин?

23.12.2011 | Filed under: Новини

Цього року у Трускавці вперше за всю історію незалежної України вшанування героїв-трускавчан Василя Біласа та Дмитра Данилишина відбудеться «камерально», тобто без широкої участі громадськості. Для чого це робиться – можна тільки здогадуватися. Нагадаємо, що щороку 23 грудня в нашому місті масово вшановували пам’ять цих двох наших земляків, котрі молодими хлопцями віддали своє життя. Сьогодні минає 79-та річниця цієї сумної дати.

23 грудня 1932 року В. Білас та Д. Данилишин були страчені поляками «за злочини проти польської держави», а говорячи сучасною термінологією – за тероризм, який тоді сповідували в УВО, а потім в ОУН(б). Пам’ятний знак Біласу та Данилишину встановлений на вулиці Шевченка, проте останнім часом влада зовсім забула про нього, як і за пам’ятники Шевченка, Франка – в них є один пам’ятник, пустотіла споруда С. Бандери. Нагадаємо, що в 2011 році представники влади не виконали рішення сесії про вручення посмертно відзнак «Почесний громадянин міста Трускавця» для Василя Біласа та Дмитра Данилишина, котре мало пройти на День міста, причиною називають те, що таке вручення могло не сподобатися всім запрошеним на сцену. Те, що вперше за 21 рік незалежності України вшанування пам’яті Біласа та Данилишина у Трускавці проходитимуть на значно нижчому рівні, повинно викликати не лише настороженість та підозру, але й стати стимулом до розслідування, хто ж винен у цьому і що робити, щоб подібні неподобства не повторювалися в майбутньому, а особливо під час відзначення 80-тих ювілейних роковин сумної діти.

(Переглядів 73 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви