Нещодавно у світ вийшов черговий номер науково-медичного щоквартального видання «Медична гідрологія та реабілітація», котре видається за підтримки товариства «Трускавецькурорт» та ознайомлює науково-медичну еліту держави з останніми надбаннями у сфері медицини та курортологи.
Як і завжди у переважній більшості оригінальних статей цього номеру йдеться саме про новітні дослідження пов’язані з використанням фізіотерапевтичних апаратів (статті О. Подольського «Ефективність заходів психофізичної реабілітації пацієнтів з стрес-асоційованою есенциальною артеріальною гіпертензією з використанням магніто-лазерної терапії, аудіовізуальної стимуляції та кінезіотерапії» та С. Олейник «Эффективность комплексного применения эндоназального электрофореза нейромидина и магнитотерапии у больных дисцыкуляторной энцефалопатией» та ін).
Не минулося серед актуальних тем і без досліджень дій унікальної води «Нафтуся». За цю тему узялися місцеві науковці І. Попович та Н. Козявкіна, і цього разу їх тандем досліджував «Метаболічний супровід тиротропних ефектів біоактивної води «Нафтуся» у жінок з гіпертрофією щитовидної залози»». А в окремому науковому доробку Н. Козявкіної йдеться про «Тиротропні ефекти біоактивної води «Нафтуся» у щурів-самок та їх метаболічний, нейроендокринний і імунний супроводи».
Є й ще один цікавий статистичний факт: об’єктами більшості досліджень являються саме жінки. Зайвий тому доказ – ще одна зі статей у журналі, що має назву «Супутні зміни імунного статусу за різних варіантів впливу бальнеотерапії на курорті Трускавець на фізичну працездатність у жінок з ендокринно-гінекологічною патологією».
Один із акцентів у цьому випуску видання – вплив та методи бальнеотерапії, саме цій темі присвячено декілька публікацій. І варто також згадати про одне із науково-практичних досліджень, що стосується розробок у сфері немедикаментозної медицини – апі- та гірудотерапії. У статті В. Горбенко «Ефективність корекції гуморального та тканинного гомеостазу хворих на гіпертонічну хворобу з використанням гірудо- та апітерапії» йдеться саме про актуальність цих методів лікування та викладено матеріали та результати усіх практичних досліджень.
І все ж досить приємно, що більшість автури, зазначеної під статтями – це медики, котрі трудяться на нашому курорті, є серед них чимало прізвищ працівників нашого товариства. Зрештою, серед великого розмаїття тем кожен, хто цікавиться останніми тенденціями у сфері курортології та реабілітації, зможе знайти для себе у виданні чимало корисної і важливої інформації.
Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень