У четвер, 10 березня, в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» (військовий санаторій) було проведено конференцію на тему «Діагностика та лікування посттравматичного синдрому (ПТСР) у військовослужбовців, які брали участь у бойових діях». Участь у конференції взяли психологи, психотерапевти, психіатри, терапевти із лікувальних закладів Трускавця, Дрогобича, Львова.
Як розповів нам заступник начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» (військовий санаторій) з медичної частини Кіт Євген Іванович, доктор Чак Міссія, виступ якого справив сильне враження на учасників конференції – це практикуючий психолог із штату Огайо (США).
– В доповіді доктора Чака представлені сучасні методи діагностики і лікування ПТСР, а також дані практичні поради і вичерпні рекомендації. Всі учасники конференції отримали сертифікати. Конференція пройшла в діловій обстановці, а отримані знання будуть використані практикуючими лікарями в лікувальних закладах Трускавця, Дрогобича, Львова, – каже Євген Кіт.
Те, що конференція відбулася саме у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», є цілком логічним, адже тут оздоровлюються наші захисники, воїни, які пройшли пекло війни на Сході України і втратили там здоров`я. У військовому санаторії створено всі умови для того, щоб бійці АТО змогли повноцінно відпочити та відновити своє здоров`я. Тут працюють високопрофесійні фахівці, які добре знають свою роботу.
Але, як кажуть, вдосконаленню немає меж і вчитися ніколи не буває забагато, тож власне на тему діагностики та лікування посттравматичного синдрому і поговорили на вищезгаданій конференції. Це болюча проблема, яку Україні доведеться долати не одне десятиліття. Адже людина, потрапивши із звичної обстановки у пекло війни, фіксує все побачене та почуте не лише на свідомому, але й на підсвідомому рівні. Дратівливість та безпричинні вибухи гніву, небажання йти на компроміс, а іноді замкнутість та відчуженість – у кожного посттравматичний синдром проявляється індивідуально. І це необхідно враховувати як під час реабілітації воїнів АТО, так і в повсякденному житті – їхнім близьким, знайомим, представникам влади, лікарям тощо. Адже ці люди, наші захисники, заслужили на нашу увагу, наше позитивне ставлення та розуміння. Якби не вони, ці прості хлопці, котрі без вагань взяли в руки зброю і стали на захист рідної Вітчизни, то чобіт окупанта міг би вже топтати й землю Західної України…
В Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» (керівник Центру – Василь Вовчанський) сподіваються, що конференція дасть вагомі плоди та допоможе глибше зрозуміти потреби воїнів АТО, які перебувають на реабілітації. А це в свою чергу сприятиме більш якісній реабілітації наших захисників.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень